Šerhovní

Zlatá ovečka propadla městu. Majitel ji nevysvobodil

Foto ber

Zlatá Škoda Octavia, zaparkovaná v zákazu zastavení v Šerhovní ulici, byla po více jak třiceti dnech odtažena. Majitel se o ni nepřihlásil, a tak propadla městu.

Majitel, který má trvalé bydliště v Čechách byl dohledán a vyzván k odstranění vozu. Podle informací PvNovinek není ale zrovna při penězích, takže na výzvy nereagoval. Vůz nechtěl ani exekutor, který seznal, že přeprava do Čech by stála víc finančních prostředků, než by vynesl prodej staré služebnice. „Proto vlastník komunikace prostřednictvím Odboru správy a údržby majetku města nechal vozidlo odtáhnout na náklady provozovatele. Po provozovateli bude rovněž vymáhán poplatek za přiložení botičky a poplatek za uskladnění vozidla.

Starý Prostějov. Šerhovní ulice

Foto Bob Pacholík

Už skoro čtyřicet let vypadá tato ulice úplně jinak. Domy nalevo nahradila budova banky, napravo je polyfunkční dům. Jen název zůstal stejný.

Od 31. května 1881 se jmenovala Vězeňská, od 1.června.1926 pak Šerhovní. Pojmenování dostala podle směru, ve kterém vede – k baště, kde dříve bývalo městské vězení neboli šerhovna.

Fotografie je ze sedmdesátých let a opět pochází z archivu Boba Pacholíka. (ber)