stopař

Nejlepší policejní psí stopař je z Olomouckého kraje. Umpalumpu vede Tom Ministr

Foto Policie ČR

V pořadí XVIII. ročník mistrovského klání ve služební kynologii se konalo ve výcvikovém středisku psovodů a služebních psů Policie České republiky v Dobroticích od 12. do 16. září 2022. Svůj talent tam poměřilo 36 nejlepších psovodů se svými čtyřnohými parťáky ze všech bezpečnostních sborů a ozbrojených sil České republiky. Vítězem kategorie pachové práce se stal pprap. Tomáš Ministr se služebním psem Umpalumpa z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Pozvání na policejní mistrovství pořádané Ředitelstvím služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR letos přijali již tradičně kolegové z Celní správy ČR a Vězeňské služby ČR. Klání se účastnili také psovodi ze Slovenska a pozici čestného nesoutěžního hosta přijali kolegové z Polska.

Takzvaní obranáři soutěžili ve dvou kategoriích (hlídkový a výjezdový pes) a v několika speciálních kynologických disciplínách – pachové práce, poslušnost, obranné práce. Soutěžit museli nejen za bílého dne, ale svojí schopnosti museli ukázat i v noci.

Vzteklý stopař rozbil kamenem okno auta. Byl opilý

ilustrační foto Policie ČR

Dne 23. srpna letošního roku po čtvrté hodině ráno šel dvacetiletý muž ze soukromé oslavy v obci Výšovice pěšky do Prostějova. Notně zmožen alkoholem se pokusil zastavit projíždějící automobil Mitsubishi ASX. Čtyřiadvacetiletá řidička zcela pochopitelně neměla zájem si takového pasažéra do vozidla pustit, ale aby nedošlo k dopravní nehodě, raději při průjezdu kolem něho výrazně zpomalila. 

"Mladík si dle svých slov zpomalení vyložil jako zastavování a pokusil se otevřít dveře u spolujezdce. Žena však z obavy přidala a z místa odjela. To mladíka mělo rozčílit tak, že ze země vzal kámen a po vozidle ho vší silou mrštil. Trefil okno pátých dveří, které se tím rozbilo a vysypalo. Když viděl, co způsobil, z místa utekl směrem k obci Dobromilice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.