strážníci

Zpráva městské policie: Obnažování u sochy vysvětlovali mladíci opilostí

ilustrační foto Jana Zaorálková

Jak PvNovinky informovaly, prostějovští strážníci řešili incident týkající se sochy Jiřího Wolkera, umístěné na náměstí TGM v Prostějově. Dva mládenci se u sochy obnažovali, jejich společnice je fotily. Fotografie byly následně publikovány na Facebooku. 

"Skupinu čtyř osob jsme ztotožnili na základě záznamů kamer a fotografií a příspěvků na sociální síti. Jednalo se o dva mladíky ve věku 22 a 25 let. S nimi byly na místě i dvě dívky, které je  fotily. Strážníkům se podařilo část podezřelých osob zkontaktovat v místě bydliště. K incidentu se přiznaly a uvedly, že všichni byli opilí a to co udělali, byla klukovina," konstatoval ředitel MP Prostějov Jan Nagy.

Bojuje proti systému. Psem bez vodítka

ilustrační foto americkaakita.cz

Osmého dubna během dne prostějovští strážníci řešili dvakrát sedmatřicetiletého muže za stejný přestupek. Venčil psa bez vodítka. 

"Poprvé se přestupkového jednání dopustil v dopoledních hodinách, kdy v centru města venčil svého psa plemene americká akita, bez vodítka. V podvečer byl jinou hlídkou zaznamenán ten samý scénář," uvedla strážník Tereza Greplová. 

Agresor skončil na záchytce

ilustrační foto MP

Prvního dubna v ranních hodinách přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení od servírky z baru na okraji města o nevhodně se chovajícím muži. Do podniku vyslaná hlídka zjistila, že mladý muž do baru vstoupil a začal napadat přítomné hosty. Servírkou byl upozorněn na nevhodné chování. Mladík skončil na záchytce.

"Na výtku reagoval tak, že převrátil barovou židli a na barový pult rozlil pivo jiného muže. Ani za přítomnosti hlídky jej agresivita neopouštěla. Vykřikoval, že všechny zbije a bar rozbije. Strážníci agresora vyzvali k zanechání protiprávního jednání a k prokázání totožnosti. Doklady u sebe neměl, zklidnit se nehodlal a s hlídkou se nemínil bavit," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že muž byl za pomoci donucovacích prostředků předveden ke zjištění totožnosti na služebnu Policie ČR.

Byl na mol. Skončil na záchytce

ilustrační foto MP

Sedmadvacátého března v podvečer přijali prostějovští strážníci oznámení o ležícím podnapilém muži ve dvorním traktu na nám. Spojenců. Událost byla na místě vyslanou hlídkou potvrzena.

"Oznamovatel uvedl, že podnapilý muž v domě nebydlí a ani jej nezná. Opilec ležel na zemi polonahý, pouze v částečně oblečených kalhotách. Nebyl schopen komunikace, natož nějakého pohybu. K posouzení jeho zdravotního stavu byl přivolán na místo lékař. Provedená orientační dechová zkouška muži naměřila 3,36 promile," uvedla strážník Tereza Greplová. Ke zjištění totožnosti strážníci muže předvedli na Policii ČR. Bylo rozhodnuto o jeho umístění na záchytku.

Bitka v bytě. Žena skončila v nemocnici

ilustrační foto MP

Sedmadvacátého března po poledni vyjížděli prostějovští strážníci ověřit přijaté oznámení o napadání osob v bytě. Na místě byli zkontaktováni všichni účastníci rozepře. Jednalo se o manželský pár, který měl potyčku s šedesátiletým mužem. Žena skončila v nemocnici.

"Sedmapadesátiletá žena měla viditelné zranění na hlavě a krvácela z nosu. K napadení manželů došlo po hádce a dlouhodobých rozporech s šedesátiletým mužem. Nejprve agresor napadl ženu a po tom, co se jí zastal manžel, tak udeřil i jeho. I za přítomnosti hlídky se šedesátiletý muž choval agresivně a nadával přítomné ženě. K incidentu se vyjádřil tak, že jej žena pomlouvala a že jiné řešení než fyzický útok neexistuje," uvedla strážník Tereza Greplová. Svým jednáním se šedesátiletý muž dopustil přestupku proti občanskému soužití.

Prodával hodinky před supermarketem. Strážníci je zabavili

Foto MMP

Šestnáctého března při kontrolní činnosti a dohledu na veřejný pořádek na ulici Plumlovská byla hlídka prostějovských strážníků upozorněna na muže, nabízejícího hodinky na parkovišti před supermarketem. Strážníci muže kontaktovali.

"Jednalo se o pětačtyřicetiletého cizince, který měl u sebe jedenáct kusů hodinek a uvedl, že je chtěl zpeněžit. Svým počínáním se dopustil přestupkového jednání," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že zboží mu bylo odebráno. Záležitost byla předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu. (red)

 

Mezi regály se nastříkal sprejem. Prodavačka zavolala strážníky

ilustrační foto

V neděli 11. března dopoledne si pracovnice jednoho prostějovského supermarketu povšimla muže, jak na sebe mezi regály nastříkal deo sprej. Tím vznikla obchodu škoda v hodnotě šedesáti Kč. Zboží bylo dále neprodejné. 

"Prodavačka ihned událost nahlásila na linku 156. Třiapadesátiletý muž se svým jednáním dopustil přestupku proti majetku, který s ním strážníci vyřešili příkazem na místě. Zboží si muž dodatečně odkoupil," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)

Do celorepublikové akce Jehla se zapojí i prostějovská městská policie

ilustrační foto MP MB

Akce Jehla je zaměřena na sběr nebezpečných použitých jehel na veřejných prostranstvích, zejména v místech, kde jsou v průběhu roku nacházeny, např. parky, zákoutí sídlištních celků, okolí hřišť, atd. Uskuteční se 17. 4. 2018 v době od devíti do patnácti hodin. 

„Faktem je, že sběr takového nebezpečného odpadu je prováděn i našimi strážníky průběžně celý rok. Jehly sbíráme pochopitelně v ochranných rukavicích, pouze nerezovými kleštěmi do jednorázových sběrných nádob, které jsou odevzdávány k likvidaci do kontaktního centra Podané ruce ve Vrahovicích,“ uvedl ředitel Městské policie Prostějov Jan Nagy s tím, že ročně je takto odevzdáno na 150 kusů jehel.

Chodil po restauracích, jedl, pil a neplatil

ilustrační foto

Čtvrtého března během dne prostějovští strážníci řešili neplatícího zákazníka. Ve dvou restauracích stejného.

K prvnímu případu vyjížděli po druhé hodině odpoledne do hostince na okraji města. Po příjezdu na místo kontaktovali obsluhu, která uvedla, že zákazník vypil několik piv a nealkoholické nápoje v hodnotě 142 Kč a když byl požádán o zaplacení útraty, dal se na útěk. Na nevhodné chování byl upozorněn právě přicházejícím hostem a dobrovolně se vrátil zpět a vyčkal do příjezdu hlídky. Strážníkům na místě na svou obhajobu uvedl, že nemá peníze a způsobenou škodu uhradí.

Strážníci dostanou digitální radiostanice

Foto MPP

Desítky ručních digitálních radiostanic pro hlídkovou službu by se v brzké době měli dočkat strážníci Městské policie Prostějov. 

„Postupně obměňujeme radiostanice za stanice vyšší kategorie. U nového zařízení je ta výhoda, že operační důstojník na displeji mapy vidí, kde se určitý strážník zrovna pohybuje a v případě potřeby mu může ihned poslat posilu, aniž by se zdržoval zjišťováním místa události. Staré stanice toto neumožňovaly. Z nových je také možné odesílat SMS zprávy a sledovat stav baterie. Odpadá tedy ten moment nepříjemného překvapení, že se při službě náhle stanice vybije,“ popsal výhody postupně dokupovaných stanic Městské policie Prostějov Jan Nagy.