tělocvična

Kraj posílá sedm milionů v dotaci na přístavbu tělocvičny u DDM Vápenice

ilustrační foto

Zastupitelé budou schvalovat přijetí dotace z rozpočtu Olomouckého kraje na akci „Přístavba tělocvičny u DDM Vápenice, Prostějov“ ve výši sedmi milionů korun.

„V měsíci únoru tohoto roku jsme žádali o poskytnutí dotace. Dnes již víme, že jsme byli úspěšní a peníze nám byly schváleny. Nyní je třeba, aby o přijetí dotace rozhodli na návrh rady zastupitelé města,“ uvedl problematiku primátor František Jura.

Na Vápenici vyroste nová tělocvična

ilustrační foto MMP

O současných krocích informuje náměstek primátora Jiří Rozehnal, který má rozvoj a investice města na starosti:

Dlouho očekávaná přístavba tělocvičny je zahájena. O stavební práce se postarají místní společnosti: Stavební společnost Navrátil s.r.o. a POZEMSTAV Prostějov, a.s.

„Jsem opravdu rád, že stavba zahajuje a lidé se mohou těšit na nový sportovní prostor, kterých je v našem městě potřeba. Jsme městem, které se může chlubit mnoha úspěchy našich sportovců, a třeba právě v této tělocvičně vzniknou sportovní výkony, které nás opět zapíší po pomyslné zlaté knihy sportu,“ věří náměstek primátora Jiří Rozehnal a doplňuje:

Zastupitelé budou rozhodovat o financování sportovní haly DDM na Vápenici

ilustrační foto MMP

O současných krocích informuje náměstek primátora Jiří Rozehnal, který má rozvoj a investice města na starosti.

„Při posledním jednání Rady města Prostějova (16.4.2020) jsme se dohodli, že na základě ukončeného výběrového řízení doporučujeme zastupitelům schválit dokrytí  financování projektu tělocvičny - DDM Vápenice. Celkové náklady na realizaci stavby činí 33,1 milionu korun s tím, že statutární město Prostějov obdrží od Olomouckého kraje na tuto akci dotaci ve výši 7 milionů korun. To je velice pozitivní zpráva," uvedl Rozehnal.