trh

OBRAZEM: Nedělní blešák se opět povedl

Foto ber

Tradici bleších trhů se rozhodl v loňském roce obnovit prostějovský galerista Jindřich Skácel. Letos v pořadí druhý s konal na městské tržnici v neděli 15. května.

Na své si přišli zvědavci i ti, kdo přišli nakoupit. A bylo co – od obrazů, přes sklo, hračky, kuchyňské potřeby po hodinky „Koupil jsem několik zajímavých odznaků a teď vybírám mezi budíky," nechal se slyšet pan Vladimír. Pokud jste to tentokrát na „blešák" nestihli, máte šanci 26. června. (ber)

OBRAZEM: Nedělní blešák udělal spoustu radosti

Foto ber

Tradici bleších trhů se rozhodl obnovit prostějovský galerista Jindřich Skácel. Ten první pořádal v neděli 18. července v prostoru městské tržnice.

Po celé dopoledne proudily tržnicí zástupy lidí. Někdo přišel ze zvědavosti, jiný s cílem nakoupit.  A že bylo z čeho vybírat, prodejci nabídli ledacos, od uměleckých předmětů po ty sběratelské. „Odnáším si několik LP desek, manželka starou formu na bábovku a hrníčky na chalupu,“ pochlubil se pan Jaroslav. (ber)

Gurmáni pozor! Na náměstí T. G. Masaryka bude italský trh!

Ilustrační foto pixabay.com

Ve dnech 17. až 22. května, tedy již od pondělí, se na náměstí T. G. Masaryka – v předprostoru muzea – uskuteční italský trh.

Vyroste zde 6–8 stánků, které budou nabízet typické italské produkty jednotlivých regionů, např. olivy, těstoviny, sýry, chléb aj. Provozní doba stánků bude od 9 do 20 hodin.

Přijďte ochutnat! (red)

OBRAZEM: Trh jen kvete

Foto ber

Pondělí, čtvrtek a sobota patří v Prostějově farmářským trhům. Po jejich znovuotevření se nabídka trhovců stále rozšiřuje.

Přísady, sadba rajčat, dýní, okurek, ale také nejrůznější druhy letniček, skalniček a dalších květin. Mezi tím první kedlubny a květáky. "Zrovna jsem si koupila hlávku květáku, stál 60 korun a je to opravdu kus. Včera jsem se v jednom prostějovském marketu zhrozila, za květák o málo větší než tenisový míček, chtěli 90 korun," pochlubila se jedna z nakupujících. 

Stejně příznivé jsou i ceny dalších výpěstků, petúnie koupíte od 10 korun,  pelargonie od 15 korun. (ber)