turisté

Unikátní cyklopřívěs vyrazí na cesty už v sobotu!

Foto Olomoucký kraj

První červencovou sobotu vyrazí v 7:05 z olomouckého autobusového nádraží autobus, který zapřáhne vozík pro dvacet kol, a to včetně těch elektricky poháněných. Olomoucký kraj rozjíždí na léto linku do Jeseníků, která usnadní cyklistům přepravu a poznávání regionu.

„Jsem velmi rád, že jsme se do projektu cyklobusu pustili. Kladně hodnotím, že je vozík jednoduchý na manipulaci. Navíc umožňuje bezpečnou přepravu i pro elektrokola, a to bez rizika odření a jiného poškození,“ řekl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

#Prostějov baví 2022 je opět tady

foto Magistrát města Prostějova

Prostějovští ubytovatelé včera ve čtvrtek z rukou náměstkyně primátora Milady Sokolové a předsedy Komise pro cestovní ruch a podporu a podnikání Marka Moudrého obdrželi podklady k projektu #Prostějov baví 2022.

Cílem projektu je podpořit ubytovací služby a přilákat do Prostějova o letních prázdninách turisty. Pokud se v Prostějově v období od 1. července do 31. srpna ubytují alespoň na dvě noci, mohou zdarma navštívit vybrané atrakce a památky, například Aquapark s minigolfem, muzeum, Šmoulíkov, Laser Arému, Botanickou zahradu či Dětské dopravní centrum. (red)

Olomoucký kraj turisty láká. Skokanem roku je botanická zahrada

ilustrační foto Olomoucký kraj

Žebříček deseti míst, která v roce 2021 patřila v Olomouckém kraji k nejnavštěvovanějším, opět vede zoologická zahrada na Svatém Kopečku u Olomouce. Prohlédnout si ji přišlo na 410 tisíc lidí. Skokanem minulého roku je pak olomoucká botanická zahrada, kam vloni zavítalo zhruba 160 tisíc návštěvníků, což je dvakrát více než v roce 2020. Třetím místem v regionu, které lákalo, jsou Termály Losiny – vloni do nich zamířilo více než 145 tisíc hostů.

„Téměř třetinový nárůst turistů jsme vloni zaznamenali také na Helfštýně, který nedávno prošel výraznou rekonstrukcí. Významnou měrou se na ní podílel Olomoucký kraj,“ uvedla Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Meziroční nárůst návštěvnosti vloni zapsaly také Dlouhé stráně. Tam se vydalo na 95 tisíc návštěvníků. V kurzu byl i Rejvíz, kam zamířilo asi 56 tisíc lidí.

Připravuje se nový průvodcovský okruh. Po Národním domě

foto Magistrát města Prostějova

Tentokrát trasa věnovaná Národnímu domu a městskému divadlu. Prohlídka bude zahrnovat interiéry divadelních a spolkových prostor této národní kulturní památky.

Ukázku prohlídkové trasy předvedla členům komise pro cestovní ruch a podporu podnikání a cestovního ruchu osobně ředitelka divadla Jana Maršálková, která s námětem na zařazení této secesní památky do prázdninových průvodcovských okruhů přišla.