vodovod

Obyvatele České ulice čeká oprava vodovodu

ilustrační foto mapy.cz

V letošním roce plánují Vodovody a kanalizace Prostějov, a.s., mimo jiné, opravu vodovodu v ulici Česká. Vodovod je z roku 1922 a již značně překračuje svoji životnost. Rekonstrukci budou muset ustoupit letité lípy. 

„Dá se předpokládat, že vzhledem ke stáří vodovodního řadu budou i přípojky, které nebyly v minulosti již opraveny, ve špatném technickém stavu. Proto by bylo vhodné při probíhající opravě opravit i přípojky. Jejich špatný technický stav by totiž mohl zvyšovat ztráty vody na vodovodní síti. Současný vodovodní řad je z litiny a bude nahrazen opět tvárnou litinou,“ vysvětlil náměstek primátora Jiří Pospíšil.

K apelu na tamní obyvatele se připojuje také ředitel VaK Prostějov, a.s. Pavel Řepka:  

Řidiči, pozor! Lidickou uzavře oprava vodovodu!

ilustrační foto mapy.cz

Na tři měsíce bude zcela uzavřena Lidická ulice v Prostějově. Vypukne už 1. května a důvodem je oprava vodovodu. Délka uzavírky bude cca 200 metrů, objížďka není stanovena. Termín ukončení uzavírky je 31.7.2018.

Změny v dopravě a jiné:

Po dobu úplné uzavírky veškerá doprava včetně vozidel hasičů, záchranné služby a autobusové dopravy využije okolní komunikace.

3) Budou dotčeny linky 780407, 780408, 780409 a 780410 dopravce FTL – First Transport Lines a.s., Letecká 8, Prostějov a linka 810630 dopravce VYDOS BUS a.s. Dopravcům zvýšená prokazatelná ztráta nevznikne.

Oprava vodovodu v Určické a Dr. Horáka se protáhne!

ilustrační foto MMP

V době od 10.7.2017 do 24.7.2017 měla být kvůli opravám vodovodu zkomplikovaná doprava v ulicích Určická a Dr. Horáka. Uzavírka se ale protáhne.

"Situaci dnes řešilo vedení města. Uzavírka se musí, bohužel, prodloužit. Zastávky autobusu v Určické, u rybníka a v Žeranovské budou v provozu od 31.7.2017 od rána. FTL opravuje sdělení na označnících," uvedla mluvčí Magistrátu Jana Gáborová. (red)

Řidiči, pozor! Plumlovská je otevřena!

Foto ber

13. března začala uzavírka Plumlovské ulice v Prostějově. Rekonstrukce vodovodu v úseku od Jiráskova náměstí po ulici Březinova ji měla uzavřít do 31.7.2017. Stavbaři splnili slib. Silnice je ode dneška otevřena!

Jak již dříve avizoval náměstek primátorky Zdeněk Fišer, stavební firma přislíbila zkrácení termínu dokončení prací. Od dnešního rána, čtvrtka 8. června, je Plumlovská ulice opět otevřena pro nákladní a osobní dopravu. (ber)

Lidickou zavře oprava vodovodu

ilustrační foto mapa

V době od 1. září 2016 až 30. listopadu 2016 bude uzavřena Lidická ulice mezi ulicemi Šárka a Okružní.

Důvodem je oprava vodovodu. Objízdná trasa povede po ulicích Dobrovského a Tylova. (red)

 

Pozor! V Prostějově bude probíhat oprava vodovodní sítě

ilustrační foto MOVO

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a. s., informuje odběratele pitné vody o plánovaných pracích na vodovodní síti v Prostějově, které proběhnou v termínu od 8. 8. – 15. 10. 2016.

Jedná se o opravu potrubí DN 800 mm, kterou bude provádět vlastník vodohospodářské infrastruktury Vodovody a kanalizace Prostějov, a. s. V důsledku odstávky tohoto potrubí lze očekávat v západní a středové části města Prostějova kolísání tlaku vody ve vodovodní síti. Pokles tlaku a změna celkových hydraulických poměrů v síti může způsobit nárazové zhoršení kvality vody v ukazateli barva a železo.

Pozor! V Kostelecké došlo k havárii vodovodu

ilustrační foto

Z důvodu havárie vodovodu je omezen provoz na ul. Kostelecké v Prostějově v místě její křižovatky s ulicí Za velodromem.

Ulice Za velodromem je neprůjezdná, v ulici Kostelecké je provoz střídavý, řízený světelnou signalizací. Práce potrvají do odstranění havárie – předpoklad nejpozději do 31.7.2016. (red)

Opravy vodovodů uzavírají prostějovské ulice

ilustrační foto autoškola podorlicko

Hned dvě ulice uzavřou v nejbližších dnech opravy vodovodního řádu.

Ve dnech 13.6.- 31.8. 2016 bude uzavřena ulice Kotkova. Důvodem stavebních prací je oprava vodovodu. Stavbu provádí firma INSTA CZ s.r.o., Jeremenkova 42, Olomouc, odpovědná osoba D. Zatloukal, tel. 724 711 103.

Ze stejného důvodů bude ve dnech 13.6.- 23.6. 2016 uzavřena křižovatka ulic Trávnická x Karlov. Stavbu provádí firma Realinvest s.r.o, Kostelecká 16, Prostějov, odpovědná osoba M. Burget, tel. 736 613 931. (red)

Rekonstrukce vodovodu omezí provoz v Jihoslovanské a Trávnické

ilustrační foto MMP

Oprava vodovodu omezí provoz od ulice Jihoslovanské po Trávnickou. Omezení by mělo skončit 16. srpna.

Omezení provozu se dotýká ulic Jihoslovanské, Trávnické, Na příhoně, Husova a Petrského náměstí. Polovina vozovky, v úseku od ulice Trávnické a přes Husovo náměstí je uzavřena a průjezd je zjednosměrněn. Komunikace na Husově náměstí jsou zjednosměrněny od severní strany k jižní. Objížďka vede přes ulici Trávnickou a Na příhoně. S omezením se počítá do 16.8.2016. (red)

Veleslavínskou uzavře rekonstrukce vodovodu

ilustrační foto mapka

Ve dnech 30.5.-14.8.2016 bude úplně uzavřena ulice Veleslavínská v Prostějově z důvodu rekonstrukce vodovodu.

Stavbu provádí STRABAG a.s., Brno, odpovědná osoba Jiří Kulfierz, tel. 724 518 689. (red)