výstavy

Kulturní klub Duha udržuje výstavní program. Nabídne i Musu

ilustrační foto

Při první vlně pandemie se na přelomu dubna a května v oknech klubu představila multimediální umělkyně Karolína Jansová se svou scénografickou instalací, která byla koncipována jako výkladní skříň a byla návštěvníkům k dispozici 24 hodin denně.

Další výstava, jejíž instalace byla na základě pandemické situace uzpůsobena tak, aby se mohla uskutečnit, byla vánoční výstava fotografky Venduly Burgrové. Konala se několik dní před Štědrým dnem přímo na hlavním náměstí v Prostějově u vánočního stromečku. Vendula již desátým rokem dokumentuje rodiny převážně z Prostějova a okolí u jejich vánočních stromečků. Svou dosavadní práci, do které se zapojilo bezmála 70 rodin, se rozhodla prezentovat právě o Vánocích.

Letní Flora? Jedním slovem – nádhera!

ilustrační foto

Alespoň tak zareagovala na naši otázku jedna z výherkyň volných vstupenek v Pvnovinkách. Prý ještě nikdy nic nevyhrála, a tak, aby si to pořádně užila, vyrazila na výstaviště hned dnes ráno na zahájení.

„Je to pro mě tak trochu nostalgie, protože jsem na této výstavě byla jen jednou, před mnoha lety, jako děvče s maminkou. A dnes jsem už babička,“ sdělila nám žena, která však nechtěla být jmenovaná. A tak jsme se vzájemně podělily o poznatky a zážitky a chceme vám poradit, co nemáte přehlednout a říct vám, co nás naujalo.

Samozřejmě jako vždy nádherná hlavní expozice v pavilonu H s názvem Babiččina zahrada. Především milovníci bylinek si přijdou na své.