Foto HZS Olomouckého kraje
Jednapadesát. Takový je součet zásahů hasičů v Olomouckém kraji během tří vánočních svátků. Oproti posledním dvěma letům jde o nárůst, v roce 2020 a 2019 zaznamenali ve stejném období zásahů čtyřicet.
„Nejvytíženější byly naše jednotky přímo na Štědrý den, kdy s největší pravděpodobností kvůli špatnému počasí vyjížděly 22x, z toho přesně polovinu tvořily zásahy u dopravních nehod. Už v noci jsme vyjížděli ke kolizi kamionu, který skončil v příkopě u D1 u Lipníku nad Bečvou. Událost se obešla bez zranění i bez úniku provozních kapalin,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová. Nejvážnější nehodu řešili po půl desáté ráno nad Šternberkem ve směru na Lipinu, kde se čelně střetla dvě osobní auta, a při srážce se zranili tři lidé.