zázemí

Návštěvnické zázemí v Kolářových sadech nabízí komfort. V mnoha ohledech

foto Magistrát města Prostějova

Město Prostějov již začátkem roku 2021 avizovalo záměr vybudovat v Kolářových sadech návštěvnické zázemí. V listopadu jej začalo realizovat, o necelé tři měsíce později už slouží veřejnosti.

„Pro cyklisty zde vzniklo první místo, kde mohou nabít elektrokolo, a stejně, jako ostatní návštěvníci, posedět, umýt si ruce či využít toaletu. Je vybudováno dámské i pánské WC, přebalovací pult i toalety pro vozíčkáře," uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová. Mimo jiné se netají potěšením ze vzhledu zázemí, které je obloženo dřevem a do parku tak krásně zapadá.

Náklady na vybudování zázemí přišly na více než milion korun. Dotaci ve výši 405 tisíc korun poskytl z Programu na podporu cestovního ruchu a zahraničních vztahů Olomoucký kraj. (ber)

Stavba návštěvnického zázemí Kolářových sadů a okolí hvězdárny pokračuje

foto Magistrát města Prostějova

Jedná se o novou stavbu zahrnující výstavbu hygienického zařízení – sanitárního kontejneru a jeho napojení novými přípojkami kanalizace, vody a nízkého napětí, spolu s úpravou navazující plochy pro návštěvnické centrum v parku – Kolářových sadech.

„Zázemí bude sloužit návštěvníkům parku včetně sportovců a rodičů s dětmi,“ připomněla účel stavby náměstkyně Milada Sokolová.

Hygienické zařízení bude tvořit typizovaný zateplený sanitární kontejner.

Stavba byla zahájena v říjnu a bude dokončena v prosinci letošního roku. Zhotovitelem stavby je firma Prostějovská stavební společnost PROSTAS, s.r.o.

Investiční akce je realizována za podpory Olomouckého kraje ve výši 405.500 korun. Celkové náklady stavby pak činí 1,3 milionu korun. (red)

Začala stavba návštěvnického zázemí Kolářových sadů

foto Magistrát města Prostějova

Kolářovy sady vylepší nové zázemí pro jeho návštěvníky. Jedná se o novou stavbu zahrnující výstavbu hygienického zařízení v podobě sanitárního kontejneru a jeho napojení na kanalizaci, vodu a nízké napětí. Stavbu doplní úprava navazující plochy pro návštěvnické centrum v tomto parku.

„Kolářovy sady už podobné zázemí opravdu potřebovaly. Bude sloužit, jak návštěvníkům sadů, maminkám s dětmi, tak sportujícím ze zdejšího workutového hřiště. Na místě bude také instalována nabíječka pro elektrokola. Těší mě, že stavbu podpořil také Olomoucký kraj,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová, která má oblast životního prostředí na starosti.

Dostanou Kolářovy sady turistické zázemí pro návštěvníky?

Foto archiv PVNovinek

Na úterním zasedání Rady města Prostějova bude v programu i bod vzniku turistického zázemí v Kolářových sadech. To by mělo vzniknout u vstupu z Riegrovy ulice.

„Jde o vybudování kontejnerových toalet obložených dřevem, které doplní posezení a dobíjecí stanice po elektrokola," vysvětlila náměstkyně primátora Milada Sokolová. U workoutového hřiště by mělo vzniknout odpočinkové místo s toaletami.

Projekt by podle radnice mohl přijít na tři čtvrtě milionu. Pokud jej radní schválí, o výstavbě rozhodnou na únorovém jednání zastupitelé. (ber)