Zdeňka Kotyzová

Od nehody Zdeničky Kotyzové uplynuly čtyři roky

ilustrační foto FB Zdeňka Kotyzová

Po stejnou dobu PvNovinky osud dívky, která havarovala na náledí na neudržované silnici z Olšan u Prostějova do Držovic, sledují. Zdeničce lékaři nedávali moc šancí na život, její maminka ale dokázala nemožné. Dívka se ale stále s následky nehody potýká a je odkázána na pomoc druhých. 

"Když mi před čtyřmi lety oznamovali, že má dcera umírá, zhroutil se mi celý svět. Nejen že žije, žít bude dál. A budeme spolu dál bojovat s životem, který nám za to stojí. Drží nás pospolu víra v něco velkého a láska, která je tak pevná, že nic a nikdo jí nepřetrhne. Pokračujeme ve cvičení, a když budeme moci, tak i v rehabilitaci s profesionální péčí," říká Zdeňka Kotyzová starší.  

Díky Nadaci Korunka Zdenička chodí. Po lázních!

Foto archiv ZK

Díky Nadaci Korunka Luhačovice získala Zdena Kotyzová z Konice, která již tři roky bojuje s následky těžké autonehody, další pobyt v Luhačovicích. A začala chodit.

„Jsme rádi, že jsme díky našim dárcům mohli zaplatit rehabilitační pobyt v Luhačovicích úžasné slečně Zdeničce, která zůstala po těžké autonehodě upoutaná na vozíku. Pravidelně navštěvuje Luhačovice, ale tentokrát jsme byli svědky velkého zázraku, kdy vozík vyměnila za chodítko, a dnes ji můžeme potkat při krátkých procházkách po lázních,“ uvedla za nadaci Veronika Záhorská.

Zdenička zdraví z Adeli z Piešťan. A bude modelka

Foto FB Zdeňka Kotyzová

Po roce absolvuje Zdenička Kotyzová spolu s maminkou léčbu v Centru neurorehabilitace ADELI ve slovenských Piešťanech. A zdraví do Prostějova!

V Adeli jsou na léčení již podruhé. Léčba je zde velmi účinná, ale také drahá, čtrnáctidenní pobyt přijde na 150 tisíc korun. I tentokrát se ji povedlo uhradit za pomoci nejrůznějších nadací a také transparentního účtu, který pro Zdeničku založil Okrašlovací spolek města Prostějova. „Zkoušíme metodu jednoho profesora z Ruska a k tomu kosmický oblek,“ popsala maminka Zdeňka Kotyzová starší. Protože se zde léčí pacienti z celého světa, vyměňují si zkušenosti a poznatky o dalších metodách léčby.

Dvanáctý květen nabídne živou muziku, guláše, atrakce i spoustu zábavy!

ilustrační foto Jiří Malíček

Již čtvrtý ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů chystají organizátoři na sobotu 12. května. Setkání gulášových mágů se uskuteční opět v Kolářových sadech v Prostějově. Veškerý výtěžek z akce poputuje na transparentní účty zřízené u Komerční banky Prostějov, které založil Okrašlovací spolek města Prostějova pro Zdeňku Kotyzovou a Davídka Vítka. Organizátoři hledají další soutěžní týmy! 

Festival pořádá Okrašlovací spolek Prostějov a majitel Maďarských specialit Jiří Petricius pod záštitou Zdravého města Prostějov.

Bude se jednat o zábavný den, který odstartuje v devět hodin ráno soutěží ve vaření kotlíkových gulášů. Do té organizátoři hledají další soutěžní týmy. "Ty se mohou hlásit na na j.petricius@seznam.cz, odkud budeme rozesílat i další informace," uvedl Jiří Petricius.

Tak si tak chodím, vzkazuje Zdenička

Foto FB Zdeňka Kotyzová

Zdenička Kotyzová je s maminkou opět v lázních. Tentokrát v sanatoriu Miramare v Luhačovicích. A pokroky se opět dostavily. Zdenička poslala fotku, na které chodí!

"Umím jen pár krůčků, ale říkám si pomalu, ale jistě. Zvládnu pár krůčků v budově, venku jsem to ještě nezkoušela, zatím jen uvnitř, ať se mám v případě nutnosti čeho zachytit," vzkazuje Zdenička, na kterou je nejvíc pyšná maminka Zdena. Obě jsou velmi šťastné. "Pro mě je to neuvěřitelné, že už umím sama pár kroků bez chodítka," dodává Zdenička.

Držíme pěsti, aby ozdravný proces pokračoval, byť malými krůčky. (ber)

 

OBRAZEM: Zdenička v lázních s pomocí chodí!

Foto FB Zdeňka Kotyzová

Pět týdnů tráví Zdenička Kotyzová se svou maminkou v lázních Luhačovice. Zdejší léčba je pro dívku vyčerpávající, nese ale své ovoce. Zdenička sice s pomocí, ale chodí.

"Jsme zde čtvrtý týden a Zdenička je vyčerpaná. Pro zdravého člověka jsou pohyby, jako je rovnání postoje či udržení ve stoje, které v rámci rehabilitace dělá, samozřejmé. Ji ale stojí spoustu sil, nejen fyzických," sdělila PvNovinkám maminka Zdena. Tu již trápí jiná věc. Luhačovický pobyt je poslední, na který Zdeničce přispívá pojišťovna. "V lednu to bude 36 měsíců od nehody a pak už nedostane nic. Už vše za své," posteskla si.

Přesto se holky nevzdávají. Tři roky práce maminky jsou vidět. Na každém kroku. (ber)

 

Znáte stránky Dobrý skutek? O pomoc prosí i maminka Zdeničky

ilustrační foto Kotyzovi

Je jen málo čtenářů PvNovinek, kteří neznají osudy Zdeničky Kotyzové. Dívku, která se v roce 2015 těžce zranila při autonhodě, přivedla zpět k životu její maminka Zdena. Finanční náklady na životní nezbytnosti vysoce překračují příjem rodiny, a tak Okrašlovací spolek města Prostějova pro Zdeničku založil transparentní účet, na který přispívá řada dárců. Peníze jsou ale stál potřeba, a tak maminka příběh napsala na web http://www.dobryskutek.cz. Přispět můžete i tam. 

"Chtěla bych vás požádat o finanční pomoc pro mou dcerku Zdeňku Kotyzovou, narozenou v roce 1993, na rehabilitační pobyt v Adeli Medical center v Piešťanech," říká Zdena starší. Na jeden pobyt se mamince finanční prostředky povedlo sehnat a Zdeničce tamější specialisté velmi pomohli. "Doslova ji postavili na nohy a začala chodit s chodítkem. Podle lékařů to ale není konečná fáze. Je nutné, aby se naučila chodit bez opory a využívala k tomu všechny svaly,"  dodává maminka.

V Ženě roku 2017 soutěží Zdenička Kotyzová!

ilustrační foto FB

Soutěž je určena pro všechny ženy bez výjimky.Nominovat do ní můžete jakoukoli ženu, jejíž povahu, jednání, schopnosti, dovednosti, práci, umění nebo třeba jen životní styl velmi obdivujete. Soutěží se ve třech kategoriích: BYZNYSFRIEND a INTERNET

Proč by se měla stát ženou roku právě Zdeňka? "Moc štěstí v životě nemám, nabourala jsem autem do stromu a nechodím, a kdybych vyhrála, tak by se o mě štěstíčko opřelo. Zvedlo by mi to sebevědomí, že se alespoň někomu líbím," vysvětlila přihlášku do soutěže.

Svůj hlas jí můžete dát na http://zenaroku2017.jenprozeny.cz/category/soutezici-internet/.

Jednou se rozchodím!, vzkazuje Zdeňka Kotyzová z Piešťan

ilustrační foto diplom Zdeňka Kotyzová

Krátký moment plný štěstí zažily velká a malá Zdena Kotyzovy v posledních dnech pobytu na klinice Adeli ve Slovenských Piešťanech. "Jednou se sama rozchodím, věřte mi a mějte trpělivost jako já," vzkazuje Zdenička.

Jako důkaz velkého pokroku poslala diplom, který jí na klinice věnovali. V neděli (dnes, tj. 11.6.) se s maminkou vracejí zpátky domů. "Bylo to moc krásné, to štěstí v jejích očích nešlo neobrečet," dodala Zdena starší. (ber)

 

OBRAZEM: Zdenička zdraví z piešťanské kliniky

Foto Zdeňka Kotyzová starší

Zdenička Kotyzová absolvuje v těchto dnech spolu s maminkou léčbu v Centrum neurorehabilitace ADELI ve slovenských Piešťanech. Zdraví do Prostějova.

Čtrnáctidenní pobyt ve vyhlášeném rehabilitačním zařízení přináší výsledky. "Zdenička zvládá chůzi s chodítkem, podle lékařů to ale není konečná fáze. Je nutné, aby se naučila chodit bez opory a využívala k tomu všechny svaly," vysvětlila maminka Zdena.

Mimo samotné léčby si holky užívají krásného počasí a neméně krásného prostředí lázní. "Jsme moc rády za tuhle šanci. A děkujeme ještě jednou za finanční prostředky, které nám poslal festival gulášů. Léčba je velice drahá, sháníme každou korunku," poděkovala ještě jednou maminka Zdena. (ber)