živnostníci

Rada města pomůže živnostníkům. Jednorázovou finanční výpomocí

ilustrační foto

Rada města Prostějova schválila včera (31. 3. 2020) ekonomická opatření na podporu Prostějovanů v boji s koronavirem.

V souvislosti s nárůstem výskytu nového typu koronaviru a přijímanými preventivními opatření ze strany vlády České republiky, které mají a budou mít dopad na životní úroveň občanů a ekonomiku města Prostějova, a s Usnesením vlády České republiky ze dne 14. března 2020 č. 211 o přijetí krizového opatření přijímá prostějovská radnice ekonomická opatření pro pomoc prostějovským živnostníkům. Radní opatření schválili na svém dnešním mimořádném zasedání (31. 3. 2020) a prozatím alokovali částku ve výši 5 milionů korun.

Město Prostějov připravuje pomoc živnostníkům

ilustrační foto letecký snímek Prostějov

Radnice v Prostějově hledá nejvhodnější způsob podpory živnostníků a malých firem postižených současnou epidemií koronaviru. Pokud nákaza během krátké doby neodezní a nouzová opatření budou pokračovat, je připravena vyčlenit v rozpočtu peníze na jejich podporu a stabilizaci.

Primátor již vydal pokyn, aby magistrát hledal vhodnou formu podpory, která by neodporovala zákonu. V úvahu přicházejí jak bezúročné půjčky, tak i dotace. Předběžně se s nimi počítá pro osoby samostatně výdělečně činné a menší firmy.