ZŠ Majakovského

Dotační peníze pomohou mediaci a seniorům

ilustrační foto iprostejov.cz

Rada města Prostějova schválila poskytnout dotace z městského rozpočtu pro Sdružení SOS dětských vesniček na projekt mediačního centra v Prostějově a pro Základní školu Prostějov v ulici Vl. Majakovského na společné akce dětí a seniorů.

„Mediace, tedy službu pro rodiny s dětmi, nám doposud zajišťoval Fond ohrožených dětí. Ten ale nakonec v Prostějově ukončil své působení. Obě jeho pracovnice přešly pod hlavičku Sdružení SOS vesniček, odkud budou v této práci pokračovat. Peníze, které pro sdružení půjdou, jsou určené na projekt „SOS Kompas – mediace“ – mediační centrum v Prostějově, poskytující bezplatně službu mediace pro rodiny s dětmi v našem regionu, v rámci sociálně - aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Konkrétně se jedná o padesát tisíc korun,“ uvedla primátorka Alena Rašková.

Doba hájení skončila!

Foto ber

 

Na úterní jednání zastupitelstva se přišly představit i dvě dámy, které před časem nastoupily do významných funkcí. Jana Maršálková je ředitelkou divadla, Martina Rozsypalová ředitelkou základní školy. Obě svým proslovem dokonale zaskočil primátor Miroslav Pišťák.

“Jste sto dnů ve funkci, doba hájení skončila.“ Těmito slovy uvítal novou ředitelku Městského divadla v Prostějově Janu Maršálkovou. Po krátkém představení pak Miroslav Pišťák popřál Janě Maršálkové hodně zdaru i v dalších dnech.

Martinu Rozsypalovou, která zvítězila ve výběrovém řízení na ředitelku ZŠ Majakovského ve Vrahovicích, zase zaskočil otázkou, zda byl Majakovskij ruský, či sovětský básník a spisovatel. „Nejsem češtinář, takže si nejsem jistá,“ dostalo se mu upřímné odpovědi. (ber)  

ZŠ Majakovského má novou ředitelku!

Foto ZŠ Majakovského

 

Po rezignaci ředitelky ZŠ Majakovského ve Vrahovicích Vlasty Ambrožové stála rada města Prostějova před nesnadným úkolem, vybrat nástupce zkušené kantorky, která ve školství působila osmatřicet let. Dnes dopoledne padlo rozhodnutí, v čele školy bude stát opět žena.

"Rada schválila do funkce ředitelky Mgr. Martinu Rozsypalovou. Pro její zvolení mluvila i skutečnost, že na škole působí," potvrdila PVNovinkám informaci náměstkyně primátora Ivana Hemerková s tím, že do výběrového řízení se přihlásilo šest kandidátů.

Vlasta Ambrožová sice odchází do penze, do školy se ale podle svých slov přece jen bude vracet. "Chtěla bych si nechat alespoň maličký úvazek," uvedla pro PVNovinky. (ber)