ZŠ Melantrichova

Základní školu v ulici Melantrichova budou chránit nová protipožární opatření

ilustrační foto ZŠ Melantrichova

Ve škole v současnosti probíhá úprava stávajících schodišťových prostorů na chráněné únikové cesty.

„Jedná se o výměnu prosklených fasádních prvků ve schodišťových prostorech s otvíravými okny pro přirozené větrání a výměnu dveří v chráněných únikových cestách,“ popsal náměstek primátora Jiří Rozehnal, který se stará o stavební investice města.

Melantriška se chlubí krasličákem

Foto ZŠ Melantrichova

V areálu prostějovské ZŠ Melantrichova roste jedinečný velikonoční strom. Zdobí jej desítky originálních kraslic. Ty v rámci domácích aktivit školní družiny vyrobili zdejší žáci.

Stromek jimi ozdobily vychovatelky. Krásná odívaná! (ber)

Děti ze ZŠ Melantrichova se zapojily do projektu spořitelny. A vydělaly si na zážitky!

Foto

Jarmark výrobků dětí ze 4.A ZŠ a MŠ Melantrichova se 30. května konal v pobočce České spořitelny na Žižkově náměstí v Prostějově. Žáci se zapojili do pilotního projektu spořitelny NASTARTUJTE VÁŠ PODNIK. VĚŘÍME, ŽE TO DOKÁŽETE. A vydělali si třináct tisíc korun!

„Prostřednictvím těchto aktivit dětem ukazujeme podnikání jako zážitek a zábavu, která jim ale pomůže v praxi pochopit problematiku finanční gramotnosti. Získávají tak znalosti a dovednosti, které jim při podnikání přijdou vhod - naučí se hospodařit se svěřeným kapitálem a vyzkouší si vedení svého společného podniku,“ vysvětlila Andrea Studihradová z Tiskového centra ČS s tím, že projektu, který si na základě námětů školáků ve škole vyberou k realizaci, dává spořitelna tři tisíce korun.