okrašlovací spolek

Dýňová stezka fotoaparátem Jany Zaorálkové

Foto Jana Zaor

V pátek třináctého, v čase mezi šestou a osmou hodinou večerní, proběhla ve Smetanových sadech dýňová stezka odvahy a zručnosti.

Jedna z návštěvnic akce, paní Jana Zaorálková, zaslala do redakce fotografie nejen soutěžících dětí se svými rodiči, ale též některých výtvorů. Kochejte se. (red)

OBRAZEM: Úkoly na dýňové stezce plnila pětistovka dětí!

Foto PvNovinky.cz, ber, Jana Zaorálková

Na páteční Dýňovou stezku Smetanovými sady v Prostějově se vydaly stovky malých i velkých.

V pořadí druhá stezka zaznamenala po loňském úspěchu ještě větší. Více než stovku dýní, které lemovaly cestičky v parku, vyřezaly děti z mateřských školek spolu se svými rodiči v rámci tvořivých odpolední, a též Rodinné centrum Lodička. "Jsem moc ráda, že se akce líbila," podotkla spokojeně za pořadatele předsedkyně Okrašlovacího spolku Prostějov Milada Sokolová. "Snažili jsme se co nevíce úkoly zjednodušit, vyřadili jsme kartičky, na které se posledně dávala razítka, a za úkoly jsme dávali malé strašáky. Jelikož byl zájem obrovský, tvořili se, bohužel, před úkoly fronty.

Nezapomeňte! Dýňová stezka odvahy a zručnosti již dnes!

ilustrační foto ber

Další ročník Dýňové stezky odvahy a zručnosti se koná právě dnes! Nezapomeňte a v podvečer vyrazte s dětmi do Smetanových sadů v Prostějově!

Čeká na vás Dýňová stezka odvahy a zručnosti, na jejímž konci jsou nachystány drobné odměny. "Park bude osvětlen více než stovkou vyřezaných dýní, které pro nás vyrobili rodiče a děti ze školek Partyzánská, A. Krále, Hanačka, Šárka, Žešov, Libušinka a Dvořákova a RC Lodička," vysvětlila Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku Prostějov, který stezku již po druhé pořádá. 

Na start se můžete postavit v 18 hodin. (ber)

 

Dýně pro dýňovou stezkou mají již své tváře!

Foto ber

V pátek v podvečer se Smetanovy sady v Prostějově opět rozzáří více než stovkou vyřezaných dýní. Dýňovou stezku pořádá již po druhé Okrašlovací spolek města Prostějova. Ve středu se v mateřinkách dlabaly první dýně.

"Máme jich zde čtyřiadvacet. Dvacet dovezl spolek, čtyři jsme si vypěstovali sami ze semínek těch loňských," pochlubila se vedoucí učitelka MŠ Aloise Krále Lenka Růžičková. Tu zároveň příjemně překvapil nebývalý zájem o výrobu ze strany rodičů. "Nakonec jsme museli vyčlenit k tvorbě hned dvě třídy. Všechny dýně jsou rozebrané," dodala spokojeně.

Na start dobrodružné stezky, plné osvětlených dýní a úkolů, se děti s rodiči budou moci vydat v 18 hodin. Čekají je drobné dárky a odměny za splněné úkoly.

Přípravy na Dýňovou stezku jsou v plném proudu!

Foto PvNovinky.cz

Další ročník Dýňové stezky odvahy a zručnosti  je na dosah. Pro malé i velké milovníky dobré zábavy ji opět pořádá Okrašlovací spolek města Prostějova se svými partnery. Konat se bude v pátek 13. října ve Smetanových sadech v Prostějově. Přípravy vypukly již dnes. 

"Dnes jsme ve spolupráci se Spolkem koncesionářů taxi Prostějov rozvezli dýně do partnerských školek Partyzánská, A. Krále, Hanačka, Šárka a RC Lodička," uvedla Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku Prostějov, která poděkovala taxikářům za skvělou spolupráci. V průběhu středy a čtvrtka se budou dýně vyřezávat, v pátek pak budou převezeny do Smetanových sadů.  V 17 hodin  pak vypukne samotná Dýňová stezka.

Víčka se stále sbírají. Tentokrát pro Patričku

Foto PvNovinky.cz, FB víčka pro Patričku

Okrašlovací spolek města Prostějov provozuje na území města již několik let sběrná místa víček od PET lahví. Ta následně putují k nejrůznějším příjemcům, na Charitu, do psích útulků, k potřebným dětem. V současné době se víčka vozí do Pohořelic, kde pomáhají těžce nemocné osmileté Patricii Ševčíkové.

"Na Prostějovsku jsme víčka sbírali pro Davídka ze Ptení, tam ale firma, která je odebírala, ukončila činnost. Takže teď putují do Pohořelic," vysvětlila předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová. Firma dává za víčka rodičům finanční prostředky, které oni investují do věcí potřebných pro Patricii.

Celý příběh Patriciiny choroby a léčení naleznete na 

https://www.facebook.com/pg/VickaProPatricku/about/?ref=page_internal.

OBRAZEM: První rodinná Familiáda se povedla!

Foto ber

Letošní začátek podzimu opepřilo v sobotu nové klání nazývané jako Familiáda. Program pro rodinné týmy přilákal do Kolářových sadů stovky zájemců, na start se nakonec postavilo osmapadesát rodinných týmů.  

Body mohly týmy získat třeba v kroketu, lakrosu, petangue či discgolfu. Celkem na ně čekalo devět disciplín. "Nebylo důležité vyhrát, ale zúčastnit. Toho se držíme a jsme rádi, že akce, byť vůbec v Prostějově prvně zorganizovaná, oslovila tolik lidí," uvedla Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova, který spolu se Sportcentrem DDM a Zdravým městem Prostějov akci pořádal. Moderování se ujal člen Spolku Petr Sokol.

OBRAZEM: Ukliďme si Česko s Okrašlovacím spolkem

Foto ber, PvNovinky.cz

Dnes ráno se do klidu Hloučely pustil i Okrašlovací spolek města Prostějova. Po břehu Hloučely se z Olomoucké ulice k Močidýlkům spolu s členy spolku vydaly dvě desítky sběračů.

"Je nás méně, než na jaře, sešlo se ale zase zdravé jádro," komentovala účast Milada Sokolová. I tentokrát se v blízkosti našeho vodního toku našly stovky kilogramů nejrůznějších odpadků. A nechyběl ani nákupní košík, ukrytý v houští či rozmontovaná žehlička. "Vloni jsme zde našli televizi," pochlubili se mladí uklízeči. 

Ve stejnou dobu se uklízelo i u Abrahámka, kam zamířili ochránci přírody a jejich příznivci. (ber)

 

Rodinná soutěž Familiáda. Již v sobotu u hvězdárny

Foto Milada Sokolová

Letošní začátek podzimu opepří nové klání nazývané jako Familiáda. Program nabídne spoustu netradičních sportů, ve kterých budou soupeřit rodiny mezi sebou i proti jiným. Akce je připravena na sobotu 7. října 2017 do Kolářových sadů u hvězdárny.

Akci připravuje Okrašlovací spolek města Prostějova se Sportcentrem – DDM a Zdravým městem Prostějov. "Ceny už mám doma, takže se můžete těšit. Třeba na medaile, poukazy, sladkosti č diplomy", prozradila předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. 

Heslem je tradiční „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“, proto nebudou počítány výsledky za jednotlivé disciplíny, ale vůle se do nich zapojit. Během odpolední akce bude otevřena i hvězdárna k možnému pozorování oblohy. (ber)

 

 

Nezapomeňte! V sobotu se bude Uklízet Česko!

Foto archiv PvNovinky.cz, foto Jiří Malíček

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. V Prostějově se koná tuto sobotu, tedy 7. října, kdy se vydá uklízet Hloučelu Okrašlovací spolek města Prostějova a Ekocentrum Iris. 

Ochránci přírody se setkají v 9 hodin u občerstvení  U Abrahámka. "Čeká nás tradiční úklid obou břehů říčky Hloučely mezi ulicí Kostelecká a Tichá. S Sebou si přineste pracovní rukavice a staré igelitky. Na závěr bude pro účastníky úklidu připraveno drobné občerstvení a opékání a ohýnku", zve Iris.