okrašlovací spolek

Pomůžete 7. dubna uklízet Česko? Dobrovolnických skupin je více!

ilustrační foto Jiří Malíček

Sedmého dubna vypukne celostátní projekt Ukliďme Česko. Zapojí se do něj i Okrašlovací spolek města Prostějova, který uklidí břehy Hloučely od Olomoucké k Močidýlkům. Iris pak bude uklízet od Abrahámka směrem na Tichou či směrem ke Kostelecké.

Stejně jako v loňském roce se vyjde v devět hodin od penzionu Taboo v Olomoucké ulici. Návrat je kolem dvanácté hodiny tamtéž. „Čeká nás opět občerstvení v podobě limonád a také si opečeme špekáčky. Těším se na vás,“ dodala předsedkyně spolku Milada Sokolová.

V devět hodin se u občerstvení u Abrahámka sejdou ti, kteří chtějí uklízet s ochránci přírody. „Čeká nás tradiční jarní úklid obou břehů říčky Hloučely. S sebou pracovní rukavice a staré igelitky. Na závěr bude pro všechny účastníky úklidu připraveno občerstvení na ohýnku,“ zvou Irisáci.

Příprava na hledání velikonočních kraslic v plném proudu! Děti se mají nač těšit!

Foto PvNovinky.cz

Jak Pvnovinky informovaly, Okrašlovací spolek města Prostějova, ve spolupráci s Rodinným centrem Lodička a studentkou Moravské vysoké školy Olomouc Nikol Srostlíkovou, chystá novou akci. Pořádá Velikonoční hledání kraslic. A ty dorazily do Prostějova.

Dvě stovky polystyrenových vajíček různých velkostí, a také sladkosti, už dorazily do Prostějova. Ta polystyrenová byla zakoupena v olomouckém obchodě Zažeň nudu, více než jedno sto padesát čokoládových v olomouckém MAKRO. Teď nastává další fáze, umělecká. "Oslovili jsme mateřské školky s návrhem, aby jejich děti ručně namalovaly polystyrenová vajíčka, která dodáme. Vajíčka následně vysbíráme a umístíme je ve vyhrazeném prostoru ve Smetanových sadech.

Děti se mohou těšit! Chystá se Velikonoční hledání kraslic!

ilustrační foto

Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s Rodinným centrem Lodička a studentkou Moravské vysoké školy Olomouc Nikol Srostlíkovou chystá novou akci. Rád by rád uspořádal Velikonoční hledání kraslic.

"Oslovili jsme mateřské školky s návrhem, zda by jejich děti ručně namalovaly polystyrenová vajíčka, která jim dodáme. Vajíčka bychom od nich následně vysbírali a umístili je ve vyhrazeném prostoru ve Smetanových sadech. K těm malovaným ale chceme přidat čokoládové dobroty, vajíčka, zajíčky a podobně," uvedla předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová.

OBRAZEM: Okrašlovací spolek naděloval, děkoval a slavil

Foto ber

V letošním roce oslavil Okrašlovací spolek města Prostějova desáté výročí od svého znovuobnovení.  A oslavil ho i na pátečním vánočním setkání, na kterém rozdal poslední dárky ze Stromu splněných přání. Pro ty si přišly děti z Dětského domova v Plumlově. 

"Chci moc poděkovat za spolupráci a podporu všem, kdo se na naší činnosti jakýmkoli způsobem podíleli a podílejí. Moc si toho vážím," konstatovala mimo jiné předsedkyně spolku Milada Sokolová. Zároveň poděkovala i pěveckému sboru Proměny, který spolu s Patrikem Zatloukalem navodil tu pravou vánoční atmosféru. (ber)

 

 

Pod Strom splněných přání přibyla další přání. Od dětí z prostějovského azylového domu

ilustrační foto archiv okrašlovací spolek

Již šestý ročník akce Strom splněných přání pořádá Okrašlovací spolek Prostějova ve spolupráci s občanským sdružením Dobré místo pro život. I letos můžete udělat radost dětem a seniorům zakoupením jejich vánočního přání. 

Zatímco v minulých ročnících jste pořizovali dárky jen dětem z dětských domovů v Prostějově a Plumlově, vloni přibyli senioři z prostějovských domovů důchodců a ADP Sanco. Stejně tomu je i letos, navíc ale přibyli senioři z domova v Jesenci a nově děti z  Azylového centra pro rodiče a děti v Prostějově. Ani jejich přání nejsou nijak finančně náročná. Rezervovat si je můžete na http://www.dobremistoprozivot.cz/stromAzylcentrum2017.

Splňme vánoční přání dětem a seniorům z domovů. Ale ptejme se

ilustrační foto archiv okraslovacispolek.cz

Již šestý ročník akce Strom splněných přání pořádá Okrašlovací spolek Prostějova ve spolupráci s občanským sdružením Dobré místo pro život. I letos můžeme udělat radost dětem a seniorům zakoupením jejich vánočního přání. 

Řada dárků je již rezervována. Pokud si ale myslíte, že zajdete do drogerie a dárek během pět minut vyřešíte nákupem kosmetického balíčku, možná vůbec radost neuděláte. A tak se raději zeptejte, jako paní Eva.

Pomůžeme splnit přání prostějovským seniorům či dětem z Dětského domova Plumlov?

ilustrační foto

Již šestý ročník akce Strom splněných přání pořádá Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s občanským sdružením Dobré místo pro život. I letos můžete udělat radost dětem a seniorům zakoupením jejich vánočního přání. 

Zatímco v minulých ročnících jsme pořizovali dárky jen dětem z dětských domovů v Prostějově a Plumlově, vloni přibyli senioři z prostějovských domovů důchodců, léčebny dlouhodobě nemocných v Prostějově či Domu domácí péče - SANCO. Stejně tomu bude i letos. "Nejsou to dary za statisíce, jen drobnosti. Pro tyto lidi je mnohem cennější skutečnost, že si na ně někdo vzpomněl, " uvádí za organizátory akce Milada Sokolová. 

Listopadový Restaurant Day nabídne další dobroty! Těšte se!

ilustrační foto

Stále populárnější Restaurant Day uvítá podzimní návštěvníky v sobotu 25. listopadu. Kuchaři, kuchařky, cukráři a cukrářky, pekaři a pekařky a vůbec všichni milovníci dobrého jídla a pití se sejdou v restauraci prostějovského Národního domu v jedenáct hodin.  

Těšit se opět můžete na vynikající bramborové placky, domácí buchty, bábovky a karamelové řezy, na sýry nakládané se sušenými rajčaty, cibulkou a medvědím česnekem, korbáčky, polotvrdé sýry, kváskové chleby, rohlíky a loupáčky, sushi, 3D dorty a palačinkové dorty a mini quiche. Chybět nebudou ani grilované chobotnice, čokoládové bonbonky či miniperníčky. Lákadlem by měl být nově klokaní guláš. Tak nezapomeňte, festival chutí se blíží! (ber) 

Listopadový Restaurant Day se blíží! Přihlaste se!

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Stále populárnější Restaurant Day uvítá podzimní návštěvníky v sobotu 25. listopadu. Kuchaři, kuchařky, cukráři a cukrářky, pekaři a pekařky a vůbec všichni milovníci dobrého jídla a pití se sejdou v kavárně a v restauraci prostějovského Národního domu. 

Těšit se již nyní můžete například na vynikající bramborové placky, domácí buchty, bábovky a karamelové řezy, sýry nakládané se sušenými rajčaty, cibulkou a medvědím česnekem, korbáčky, polotvrdé sýry, kváskové chleby, rohlíky a loupáčky, sushi, 3D dorty, palačinkové dorty. Nebudou chybět grilované chobotnice, čokoládové bonbonky, vánoční perníčky či minizákusky. "Tahounem by mohl pak mohl být nově klokaní guláš", přidává pozvání Milada Sokolová z pořádajícího Okrašlovacího spolku města Prostějova.

Dýňová stezka fotoaparátem Jany Zaorálkové

Foto Jana Zaor

V pátek třináctého, v čase mezi šestou a osmou hodinou večerní, proběhla ve Smetanových sadech dýňová stezka odvahy a zručnosti.

Jedna z návštěvnic akce, paní Jana Zaorálková, zaslala do redakce fotografie nejen soutěžících dětí se svými rodiči, ale též některých výtvorů. Kochejte se. (red)