aktivní senior

OBRAZEM: Prostějov je bohatý na aktivní seniory!

Foto MMP

V úterý 28. května 2019 si dříve narození spoluobčané opět mohli zasoutěžit. Připravena pro ně byla tradiční soutěž AKTIVNÍ SENIOR 2019. Ani deštivé počasí nadšené účastníky nezastavilo, klání bylo přesunuto z Kolářových sadů do nedaleké tělocvičny Základní školy Jana Železného.

Soutěžící přišel pozdravit primátor města František Jura a náměstek primátora Jan Krchňavý.

"Jsem moc rád, že zde s vámi mohu být. Je skvělé vidět to nadšení a energii. Mnoho vašich vrstevníků sedí doma u televize a cítí se osamoceni. Škoda, že tu nejsou také. Přeji vám v soutěžích úspěch," uvítal všechny primátor Jura.

OBRAZEM: Aktivní senior v Kolářových sadech

Foto MMP

Právě dnes se sešli dříve narození, aby prověřili svou fyzičku a také znalosti. 

Do zábavné soutěže pro seniory v Kolářových sadech se mohli zapojit družstva i jednotlivci. V příjemném prostředí parku soutěžili všichni, co chtějí být aktivní. Všechny disciplíny byly přizpůsobeny věku soutěžících. Na stanovištích si lidé mohli ověřit své znalosti z několika oborů, například šlo o základy první pomoci, poznávání přírodnin, požární ochrana, vyzkoušet si mohli trať s brýlemi, které simuluji vliv alkoholu.

„AKTIVNÍ SENIOR“ bodoval. Dnes

Foto MMP

Senioři sportovci, kteří v letošním roce dosáhli věku 60 let a starší, se dnes oblékli do sportovního a ukázali, že do "starého železa" rozhodně nepatří. Při akci "Aktivní senior" se setkali se strážníky, policisty, hasiči, studenty Střední zdravotnické školy, ochránci přírody ČSOP RS Iris Prostějov, studenty Trivis SŠV Prostějov a samozřejmě se zástupci prostějovské knihovny. V tříčlenných družstvech, ale také i v jednotlivcích, ukázali své schopnosti i znalosti.

„Jednalo se například o to, jak správně poskytnout první pomoc, o znalosti v oblasti dopravních předpisů nebo třeba o poznávání přírodnin,“ popsala primátorka města Prostějova Alena Rašková, která soutěž zahájila. Cílem klání bylo vytvořit příjemnou atmosféru a získat pěkné ceny.

Aktivní senior se blíží

ilustrační foto plakát

II. ročník vědomostně - dovednostní soutěže tříčlenných družstev a jednotlivců startuje 24. května 2016. Přijďte se pobavit!

Klání Aktivní senior je určeno pro ženy i muže, kteří v letošním roce dosáhnou věku 60 let a starší. Účastníci se setkají se strážníky, policisty, hasiči, studenty Střední zdravotnické školy, ochránci přírody ČSOP RS Iris Prostějov, studenty Trivis SŠV Prostějov a samozřejmě se zástupci prostějovské knihovny. Přihlásit se mohou tříčlenná družstva i jednotlivci. Družstva si mezi sebou utvoří sami senioři při registraci. Na soutěžící čeká patnáct úkolů a všechny disciplíny budou uzpůsobeny věku účastníků.