Antončík

Víme první: další posilou Jestřábů Šimon Antončík

zdroj: www.lhkjestrabi.cz

Příliv zajímavých posil do prostějovského hokejového klubu očividně nekončí.

Dalším jistým posílením kabiny Jestřábů se stal útočník Šimon Antončík, který přichází se zkušenostmi z extraligové Sparty, za níž sice sehrál jediný soutěžní zápas, ale nastupoval v první lize za celky Písku a Litoměřic.

Jen dvě skupiny

Fotopostřeh: Les značek uprostřed města, to je paráda!

ilustrační foto

Čeho je moc - toho je příliš, říká jedno rčení. Plně jsem si ho uvědomila ve chvíli, kdy jsem procházela prostějovskou Havlíčkovou ulicí. Nejen, že jsem na zničeném chodníku několikrát vyzkoušela kvalitu svých kloubů, ale také žasla nad tím, čím že se to projíždějící motorista musí řídit.

Les značek, jedině tak se dá nazvat to, co roubí Havlíčkovu ulici. Motoristo hodně štěstí, budeš ho potřebovat, pomyslela jsem si a začala počítat. Ihned po odbočení z Vápenice na Havlíčkovu, až po první křižovatku u Okresního soudu, jsem napočítala dvanáct značek. Každý kdo úsek zná, ví, že jde celkem o krátkou vzdálenost. Značky jsou tu namačkané jedna na druhé. Téměř to samé se opakuje v další části ulice. Od budovy soudu po následnou malou křižovatku, okraj silnice zdobí dalších osm značek. Dál už jsem opravdu nepočítala.

Místo vůně cukrárny, pach benzinu

ilustrační foto

Je libo k zákusku či zmrzlině patřičnou dávku výfukových plynů? Chuťovka, o kterou se nedaleko cukrárny Aida starají motoristé. Naučili se krátkou spojku mezi náměstím Edmunda Husserla a Újezdem, využívat jako parkoviště. Situace se má ale za pár týdnů změnit, nově tady budou zákazové značky.

Problémy s parkováním v centru města si někteří motoristé vyřešili po svém. Našli malou uličku, ve které se dá bez placení parkovat a také ji patřičně využívají.