asociace

Pomůže cyklistice nová Asociace cykloměst?

ilustrační foto

Ve městech a obcích republiky začala za cyklisty bojovat zbrusu nová organizace. Asociace cykloměst má za cíl co možná nejvíce ulehčit život velocipedistům na silnicích. Do projektu se už zapojila necelá třicítka měst. Prostějov o tom uvažuje.

Podpora cyklistiky, změna zákonů či usnadnění každodenní přepravy. To je pár bodů, o které se Asociace zajímá. Zlepšit by se mělo i financování cykloturistiky. Nejde o získávání peněz ve velkém, spíše o drobnosti typu většího poštu stojanů na parkování kol a podobně. Do projektu se už zapojila téměř třicítka měst.

Slíbili a splnili. Létající rabíni mají nové singly

ilustrační foto

Klezmerová kapela Létající rabín už vydala dva nové singly. O jejich záměru jsme nedávno, poměrně podrobně, informovali. Obě skladby jsou k poslechu i stažení volně na internetu, přesně tak, jak nám „rabíni“ slíbili.

První nové písničky Létajících rabínů jsou tady. Není to tak dávno, co jsme jejich příchod na hudební menu avizovali.(http://pvnovinky.cz/novinky/14821-letajici-rabini-pripravuji-prekvapeni-je-na-co-se-tesit) První ze dvou singlů je píseň s názvem Černobýl. Původní jidiš text, na motivy ukrajinské lidové písně, napsal americký folklorista Michael Alpert, a zpívá se v něm o výbuchu jaderné elektrárny v Černobylu.