benzinová stanice

OBRAZEM: Nezvládl řízení a vjel přímo do benzinky!

Foto PČR

Ve středu 2. srpna 2017 v 18:30 hodin došlo na čerpací stanici na dvaadvacátém kilometru dálnice D46, u výjezdu směrem na Žešov, k dopravní nehodě osobního automobilu značky Ford. Vůz projel výlohou do prostor stanice. 

"Šestadvacetiletý řidič při příjezdu k čerpací stanici nezvládl řízení a přední částí automobilu narazil do skleněné výlohy budovy," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidle a budově byla předběžně vyčíslena na 360 tisíc korun. Alkohol i jiné návykové látky u řidiče byly vyloučeny. Přestupek řidiče policisté vyřešili na místě příkazem ve výši dva tisíce korun. (red)

 

Kolečko, kosočtverec. Benzinky přecházejí na nové značení

Foto ČAPPO

V Česku se připravuje nové značení pohonných hmot. Evropská komise chce, aby se řidiči v celé Evropě lépe orientovali u čerpacích stanic bez ohledu na to, v jaké zemi momentálně jsou, a aby přesně věděli, co do svého vozu tankují.

Benzin se bude značit kroužkem. V něm bude symbol E, což je mezinárodní slovo a znamená etanol, číslovka znamená maximálně přípustný obsah biolihu. Nafta bude mít čtverec a písmeno B. Alternativní paliva, například LPG nebo CNG, kosočtverec. Označení uvidí řidiči jak na stojanech, tak na tankovacích pistolích.

Povinnost značit pohonné hmoty stejně jako v jiných unijních zemích začne v Česku platit od září příštího roku. (red)

OBRAZEM: U Kauflandu roste benzinka

Foto ber

Další čerpací stanice roste v Okružní ulici v Prostějově v areálu nákupního centra. Majitelům se její stavbu podařilo prosadit po dvou letech.

"Když bude cena dobrá, určitě tady natankuji," nechal se slyšet jeden ze zákazníků centra. (ber)

U Cílu by měla stát benzínka. Záleží na kraji a městě

ilustrační foto ber

O zahájení zjišťovacího řízení ve věci výstavby čerpací stanice v areálu bývalého VD Cíl v Olomoucké ulici v Prostějově informuje Odbor životního prostředí Olomouckého kraje. Jestli bude či nebude muset vypracovat tzv. EIA, posouzení vlivů stavby na životní prostředí, záleží na připomínkách kraje, města i veřejnosti.

„Předmětem záměru je výstavba nové veřejné bezobslužné kontejnerové čerpací stanice pohonných hmot ve stávajícím areálu mycího centra (areál bývalého VD Cíl Prostějov). Příjezd i odjezd od ČS PHM bude po stávajících zpevněných plochách, které se napojují hlavním vjezdem do areálu na stávající komunikaci v Říční ulici,“ popisuje kraj s tím, že oznamovatelem záměru je Globe Servis. cz. s.r.o.

Tankoval a pokusil se utéct bez placení!

ilustrační foto internet

Z trestného činu krádež podezírají koničtí policisté devětadvacetiletého muže z Olomouce. 25. ledna 2016 na benzínové čerpací stanici v Konici načerpal do přineseného plastového kanystru 13,1 litru benzínu Natural 95 a poté se pokusil bez zaplacení i s kanystrem utéct.

To se mu však nepodařilo, protože byl dostižen a zadržen obsluhou stanice. Při šetření tohoto skutku policisté zjistili, že muž se v minulosti obdobného jednání již dopouštěl. V nejméně sedmi případech od benzínových čerpacích stanic na Svitavsku ujel bez placení. Za to byl v srpnu roku 2015 potrestán Okresním soudem ve Svitavách. "Pokud bude vina podezřelého prokázána, hrozí mu za útěk bez placení trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Na benzínkách Shell budou mini markety Billa. V Prostějově ne

ilustrační foto shell.cz

Obchody Billa budou do konce roku na téměř čtvrtině čerpacích stanic Shell v ČR, celkem půjde o 42 prodejen. Společný koncept stop&shop obě společnosti dosud testovaly na pěti benzínkách. Pro provoz nových prodejen každá čerpací stanice přijme jednoho zaměstnance. Přestavba vybraných čerpacích stanic, převážně městských, už začala.

Do Česka míří prodejní koncept stop shop známý hlavně ze Spojených států. Mini markety budou nabízet 1500 položek a budou otevřené 24 hodin denně. Projekt funguje tak, že zatímco obsluha čerpací stanice tankuje, řidič v obchodě nakoupí a vše zaplatí najednou u pokladny.
Obchodní řetězec Billa bude provozovat mini markety na čerpacích stanicích Shell, fungovat budou nonstop. První obchod tohoto typu byl otevřen 5. června na benzínce Shell Praha Vídeňská. V Prostějově ale zatím nebude.

Ceny pohonných hmot stále klesají

Foto ber

Pohonné hmoty v Olomouckém kraji v posledním týdnu dál zlevňovaly. V Prostějově už koupíte litr naturalu 95 za necelých 29 korun.

Litr nafty pak pořídíte nejlevněji za 27,90 korun. „Tankoval jsem v sobotu, to byl benzín ještě o 50 haléřů dražší. Škoda, že to tak nepadalo o prázdninách,“ posteskl si Jiří Opatrný.
Vývoj cen je v Česku podle analytiků dán zlevňováním ropy na světových trzích. (ber)

Další loupežné přepadení. A opět benzinka

ilustrační foto PČR

 

V pondělí ráno přišel na čerpací stanici na ulici Olomoucká v Litovli maskovaný v obličeji a s nožem v pravé ruce dosud neznámý pachatel. Obsluha pumpy mu ve strachu o život dala peníze. 

Přistoupil k obsluhující ženě, která v té chvíli stála venku před prodejnou. Pod pohrůžkou zbraně ji přinutil jít dovnitř, kde mu žena v obavě o své zdraví a život vydala finanční hotovost. Poté odešel neznámo kam. Ke zranění nedošlo. Škoda je ve výši několika málo tisíc korun. "Bližší popis pachatele nemáme," informovala policejnímluvčí Marie Štrbáková. (red)

Neznáte ho? Vyloupil benzinku!

Foto PČR

 

Ve čtvrtek 6. srpna 2015 dosud neznámý muž vstoupil pod záminkou koupi chlazeného nápoje do vnitřního prostoru benzínové čerpací stanice na ulici Krapkova v Olomouci. Po nezdařené platbě platební kartou náhle nastříkal obsluhující ženě do oblasti obličeje dráždivou tekutinu. Při tom se ptal, kde má schované peníze. Po vytažení zásuvky prodejního pultu, kde nebyla uložena žádná finanční hotovost, ukradl kovové mince v hodnotě kolem 1 500 korun. 

Pachatel poté z místa utekl směrem vpravo od budovy do přilehlého parku. Ke zranění ženy nedošlo. „Jednalo se o muže ve věku od 30 do 40 let, štíhlé postavy, vysoké kolem 170 až 180 centimetrů. Hovořil plynule česky, bez přízvuku a vady řeči. V době přepadení byl hladce oholen. Na hlavě měl šátek tmavé barvy, vzadu uvázaný na uzel. Vlasy hnědé, krátce střižené. Na očích měl nasazené tmavé sluneční brýle,“ informovala policejní mluvčí Marie Štrbáková.