demonstrace

Nechceme utečence v České republice. Chceme vystoupit z EU

ilustrační foto plakát

To jsou hesla aktivistů, kteří svolali demonstraci na 31.10.2015 do Olomouce.

„Chceme se společně ozvat proti krokům Evropské unie i naší vlády v souvislosti s přívalem imigrantů na náš kontinent.
Vzneseme dva hlavní požadavky: Zastavme imigraci do naší země! Peníze jsou potřeba v prvé řadě pro naše občany, na rozdávání naše země rozhodně nemá.
Vystupme z EU! Je to právě diktát Evropské unie, jemuž se naše vláda podvoluje a vystavuje náš národ nebezpečí rozplynutí v multikulturním bahně, které masová imigrace zákonitě přináší,“ informují organizátoři z komunity Nechceme utečence v České republice.

Zítřejší protest zemědělců: silnice blokovat nebudeme

ilustrační foto

Zítra, ve středu 23. května se uskuteční protestní akce zemědělců. Jak upozorňují organizátoři, nedojde k blokádám silničních tahů, protest proti záměrům vlády zrušit zelenou naftu a zavést daň na tiché víno bude vyjádřen pomalou jízdou zemědělských strojů.

Jen na Prostějovsku má vyjet kolem tří desítek traktorů a akce začíná v 9.00 hodin. Stroje zamíří na náměstí T. G. Masaryka, které mají jednou objet. V celé republice má vyjet celkem 1.600 strojů (traktory, traktory s přívěsy, nákladní automobily, jiné a doprovodné vozy) po 185 trasách převážně I. a II. třídy. Další stovky stojů budou jezdit při své řádné práci s označením o připojení k protestům.

Exkluzivně: demonstrace v Praze se účastnili i Prostějováci

V průvodu byli také prostějovští odboráři
V průvodu byli také prostějovští odboráři

Dnešní celostátní demonstrace proti vládě se podle policejních odhadů účastnilo 80 - 90 tisíc lidí. Demonstranti zaplnili horní polovinu Václavského náměstí, mezi účastníky byli i prostějovští odboráři.

V průvodu demonstrujících jsme našli členy prostějovského sdružení odborové organizace KOVO v čele s jejím předsedou Aloisem Mačákem. Do Prahy se vypravili v sobotu ráno zvláštním autobusem. Alois Mačák, který je zároveň náměstkem hejtmana Olomouckého kraje a prostějovským radním, má jasný názor. "Tato tragikomická a škodlivá vláda ztratila svoji legitimitu a svými pseudoreformami, které deklaruje, vede zemi do ekonomického úpadku," uvedl A. Mačák pro Prostějovské Novinky.

Na průběh demonstrace se podívejte ve fotogalerii.

(bp)

EXKLUZIVNĚ: Hejtman se účastnil demonstrace

Martin Tesařík se společně se zástupci občanských iniciativ zúčastnil sobotní demonstrace pod heslem „Zbavme se této vlády“. Ta se v odpoledních hodinách uskutečnila na pražském náměstí Republiky, které na výzvu občanské iniciativy Pro Alt zaplnily stovky demonstrantů nespokojených s reformními návrhy současné vlády.