EU

Nechceme utečence v České republice. Chceme vystoupit z EU

ilustrační foto plakát

To jsou hesla aktivistů, kteří svolali demonstraci na 31.10.2015 do Olomouce.

„Chceme se společně ozvat proti krokům Evropské unie i naší vlády v souvislosti s přívalem imigrantů na náš kontinent.
Vzneseme dva hlavní požadavky: Zastavme imigraci do naší země! Peníze jsou potřeba v prvé řadě pro naše občany, na rozdávání naše země rozhodně nemá.
Vystupme z EU! Je to právě diktát Evropské unie, jemuž se naše vláda podvoluje a vystavuje náš národ nebezpečí rozplynutí v multikulturním bahně, které masová imigrace zákonitě přináší,“ informují organizátoři z komunity Nechceme utečence v České republice.

Na rozvoj Olomouckého kraje pošle EU půl miliardy!

ilustrační foto internet

 

Na rozvoj Olomouckého kraje přijde dalších 513 milionů z Evropské unie. Svůj díl si ukousnou i obce a města z Prostějovska. Postaví za ně například silnice, muzea či mosty.

Podle mluvčí Úřadu Regionální rady Střední Morava Renaty Škrobálkové byl největší díl dotací v Olomouckém kraji schválený na silnice. Z nich se mohou těšit obyvatelé Výšovic, kde bude zrekonstruován průtah obcí, a také v Němčicích nad Hanou. „Zde bude zbourán most a nahrazen novým," dodala mluvčí.

S projektem na rozvoj cestovního ruchu uspěly Čechy pod Kosířem, na muzeum tradičních lidových řemesel Hané získaly dotaci 3,8 milionů korun.

Ministerstvo chce zastavit kohoutky evropských peněz krajům

O nás budou opět rozhodovat úředníci v Praze?
O nás budou opět rozhodovat úředníci v Praze?

Ministerstvo pro místní rozvoj chce na příští roky zcela změnit způsob rozdělení evropských dotací. Z dnešních šestadvaceti operačních programů jich má zbýt pouze šest.

Politický střet mezi opozicí a koalicí, i tak se dá nazvat pozadí záměrů, který podle jedněch bude transparentnější, podle druhých omezí rozhodování o investicích přímo v daném regionu. Řeč je o návrhu struktury dotačních titulů na roky 2014 - 2020, která vyšla z dílny ministerstva pro místní rozvoj (MMR). Z něj mimo jiné vyplývá, že místo sedmi regionálních operačních programů (ROP) by měl vzniknout pouze jediný - Integrovaný regionální operační program. Je logický, že navrhovatel chce mít řízení programu pod svými křídly.