stávka

Do stávky učitelů se v Prostějově zapojí jediná škola

ilustrační foto pixabay

Školské odbory vyhlásily stávku učitelů na středu 6. listopadu. Kantorům se nezamlouvá, že vláda chce zvýšit platy o osm procent, odbory požadují růst tarifních mezd o deset procent. V Prostějově zůstane uzavřena jediná škola, kterou zřizuje město Prostějov.

„Do stávky se zapojí pouze RG a ZŠ města Prostějova. Školní družina bude v provozu,“ sdělil dnes PvNovnkám náměstek primátora Jan Krchňavý.

Zítřejší protest zemědělců: silnice blokovat nebudeme

ilustrační foto

Zítra, ve středu 23. května se uskuteční protestní akce zemědělců. Jak upozorňují organizátoři, nedojde k blokádám silničních tahů, protest proti záměrům vlády zrušit zelenou naftu a zavést daň na tiché víno bude vyjádřen pomalou jízdou zemědělských strojů.

Jen na Prostějovsku má vyjet kolem tří desítek traktorů a akce začíná v 9.00 hodin. Stroje zamíří na náměstí T. G. Masaryka, které mají jednou objet. V celé republice má vyjet celkem 1.600 strojů (traktory, traktory s přívěsy, nákladní automobily, jiné a doprovodné vozy) po 185 trasách převážně I. a II. třídy. Další stovky stojů budou jezdit při své řádné práci s označením o připojení k protestům.

Zemědělci připravují protestní akce

ilustrační foto

Po odborech se teď staví do role rebelů také zemědělci. Ti hrozí za nepopulární opatření vlády hromadným blokováním silnic zemědělskou technikou. Vadí jim především avizované zvýšení spotřební daně vína a zrušení výhody zelené nafty.

Vedení Agrární komory ČR společně se zástupci z krajů i regionů se sešli na jednání 3. května, aby domluvili společný postup a průběh akcí proti záměrům vlády zrušit zelenou naftu a zavést daň na tiché víno. 

AKTUÁLNĚ: V Prostějově stávkovaly tři školy

Školáci dnes přišli o hodinu vyučování. Těm to většinou nevadí :-)

Ve středu 7. prosince se v některých prostějovských základních školách učilo až od 9 hodin.

Základní škola Dr. Horáka, Majakovského ve Vrahovicích a RG a ZŠ ve Studentské ulici se připojily k protestu učitelů proti plánovaným změnám ministra Josefa Dobeše.