FB

Nový facebookový profil bude propagovat město Prostějov

Foto MMP

Turistické, volnočasové i kulturní novinky z Prostějova a okolí na jednom místě – to je záměr, který motivoval vznik dalšího facebookového profilu města Prostějova. K oficiálním facebookovým stránkám statutárního města Prostějova, které fungují již čtyři roky, přibudou tak zcela nové.

Turistické informační centrum zde bude zveřejňovat rozmanitá fotografická alba, videa a foto postřehy z kulturních a volnočasových aktivit, pozvánky na akce do Prostějova. Nebudou chybět ani příběhy našich památek, události regionu, virtuální prohlídky a podobně.

"Věříme, že se stránky, jejichž prostřednictvím budeme propagovat město Prostějov, budou líbit a pomohou turistům najít si to „své“ – Prostějov a jeho okolí totiž má co nabídnout," vzkazuje mluvčí radnice Anna Kajlíková. (red)

Další, téměř neuvěřitelný facebookový podvod

ilustrační foto fb.com

 

Trestných činů neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku se dopustil neznámý pachatel, který 11. 12. 2014 překonal heslo k facebookovému profilu 22letého muže ze Šumperska. Posléze z daného profilu, jeho jménem, oslovil přátelé s žádostí finanční výpomoci a zaslání částky 40 Kč.

Na tuto žádost zareagovala 25letá žena a 24letý muž ze Šumperska. Oba na základě pokynů od pachatele si stáhli a vyplnili formulář k provedení transakce. Při potvrzení formuláře se zobrazilo hlášení, že transakci nelze provést, a na základě dalších pokynů do dalšího formuláře je zapotřebí uvést potřebné informace k provedení této operace. Oba poškození tak pachateli přes formuláře poskytli údaje svého elektronického bankovnictví včetně přístupových hesel.