grafika

Milovníci grafiky z celé republiky se sejdou v Duze

ilustrační foto internet

 

Milovníci unikátních tisků se v sobotu v Prostějově sejdou už po sedmadvacáté. V Kulturním klubu Duha je čeká Setkání sběratelů a přátel grafiky, podnik ojedinělý v rámci celé ČR.

„Nejdřív bude prostor pro neformální výměnu tisků, pak bude následovat vernisáž výstavy Prostějov v kresbě a grafice," uvedl Josef Dolívka, pořadatel a hlavní duše setkání. Součástí akce je rovněž veřejná aukce grafických listů, bibliofilií a exlibris, které do dražby vkládají samotní sběratelé. Každý účastník setkání obdrží grafický list Martina Boudy. Akce začne v 9 hodin. (red)

„Malováno srdcem“ má dnes vernisáž

ilustrační foto

Milovníci umění si mohou v Prostějově vychutnat jednu lahůdku. K vidění jsou obrazy dcery slavného malíře Alfonse Muchy Jaroslavy. Výstavu s názvem Malování srdcem hostí Galerie umění v Prostějově až do konce srpna.

Výstava, která se koná u příležitosti desátého výročí úmrtí Jaroslavy Zárecké Muchové zahajuje svou vernisáží dnes v 18 hodin. O úvodní slovo se postará majitel galerie Jindřich Skácel, o hudební doprovod Tomáš Jurenka.

Zámek v Plumlově uvádí výstavu dvou významných českých výtvarníků

Grafika Adolfa Borna, repro www.knizecidvur.cz
Grafika Adolfa Borna, repro www.knizecidvur.cz

Až do 2. září můžete na zámku v Plumlově navštívit společnou výstavu grafik Adolfa Borna a obrazů Renaty Klogner Štolbové. Výstava je pořádána ve spolupráci s renomovanou Galerií Knížecí dvůr z Hluboké nad Vltavou.

Přehlídka dvou českých současných výtvarných umělců v Plumlově byla včera za velkého zájmu veřejnosti otevřena slavnostní vernisáží, které se účastnili také zástupci podporovatelů výstavy, například Okrašlovacího spolku města Prostějova v osobě Milady Sokolové nebo Olomouckého kraje, který reprezentoval Pavel Sekanina, náměstek hejtmana. Mezi dalšími hosty byli Miroslav Pišťák, primátor Prostějova a Adolf Sušeň, starosta Plumlova. V doprovodném programu vernisáže, jíž se účastnila také výtvarnice Renata Klogner Štolbová, zahrál a zazpíval Tomáš Jurenka.

DUHA nabídne lahůdky pro milovníky grafiky

Kurátor a sběratel grafiky Josef Dolívka.
Kurátor a sběratel grafiky Josef Dolívka.

V prostějovském kulturním klubu Duha se v sobotu 12. května setkají sběratelé grafiky a exlibris. V letošním roce je to jubilejní 25. ročník, kdy se přátelé grafiky v Prostějově podělí o své nové příspěvky a proběhnou výhodné výměny či prodeje grafických listů. Současně je připravena vernisáž ve výstavních prostorách Duhy, výběrem svých děl se představí talentovaný grafik Karel Musil.

Pořadatelem každoročního setkání grafiků z celé České republiky je kurátor Josef Dolívka, který je sám velkým sběratelem grafiky a ze svých sbírek uspořádal v Duze již tři výstavy. Tentokrát uvede výstavu prací Karla Musila, předního českého výtvarníka a grafika.