krimi

Řádí nám v Prostějově „Vrchní, prchni“?

Ilustrační foto pixabay.com

Od pátku šetří prostějovští policisté případ krádeže číšnického fleku, který se stal na ulici Plumlovská v jedné z místních restaurací.

"Neznámý pachatel využil nepozornosti obsluhujícího personálu a z neuzamčené zásuvky za výčepním pultem ukradl flek s finanční hotovostí necelých 19 000 Kč a z místa utekl. Okradená žena ihned událost oznámila, ale i přes rychlou reakci a propátrání blízkého okolí se nepodařilo pachatele najít. Případ šetříme pro trestný čin krádež," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Televize vytáhla případ mé kamarádky. Ztratila se

ilustrační foto

S Lenkou Gambovou jsme před mnoha lety spolu pracovaly v OP Prostějov. Tehdy se ještě jmenovala Poledníčková, byla tak nějak správně střelená a chodila se srdcem na dlani. Pak se naše cesty rozdělily, ale věděly jsme o sobě. Když jsem se s ní následně setkala, měla dvě malé děti a manžela. Radka Gambu. Byla zamilovaná, ale pořád neskutečně romantická a básnila o svém muži. Po revoluci začala podnikat a měla jsem dojem, že ta manželská romantika ji nějak přešla. V roce 1999 beze stopy zmizela.

Pamatuju si, že mi bylo strašně divné, že policie nevyvíjí usilovnější činnost. Jestliže jen tak najednou zmizí poměrně mladá ženská, navíc matka dvou dětí, měli by všichni lítat a pátrat, jenže se skoro nic nedělo. Nikoho ani nezajímalo, že manžel nahlásil zmizení ženy až po víc jak dvou týdnech. Bylo prostě ticho po pěšině. Aspoň tak se mi to jevilo.

Pozor na podvodníky v rouše UNICEF!

ilustrační foto

Podvodníci se neštítí jakýchkoliv praktik. V tomto případě vsadili na osvědčené jméno organizace UNICEF. V ulicích Olomouce pod její hlavičkou vybírali finanční částky údajně na podporu neslyšících. Podvodné jednání už šetří policie, která zároveň žádá veřejnost o pomoc. UNICEF totiž NIKDY nevybírá příspěvky na ulici.

 

„Vedení společnosti UNICEF obdrželo v prvním srpnovém týdnu žádost o podání informace, zda má vyhlášenou pouliční sbírku na dobrovolné příspěvky pro neslyšící. Tazatel odkazoval na dva muže, které potkal v Barvířské ulici v Olomouci. Prokazovali se podpisovým archem s hlavičkou UNICEF a vybírali dobrovolné příspěvky na charitativní účely. Na podpisovém archu bylo jméno dárce, město a podpis. Výše příspěvku se pohybovala od 200 do 500 korun," uvedla mluvčí olomoucké policie Marie Štrbáková.

Cizinku okradli na dálnici

ilustrační foto

Banální defekt stál devětapadesátiletou ženu iluze a třináct tisíc. O to ji totiž připravili dva "dobrodinci", kteří jí přispěchali na pomoc. 

Cizinka zastavila v úterý večer na rychlostní komunikaci R46 u Dobrochova kvůli defektu pneumatiky. "Zastavila u krajnice a místo označila trojúhelníkem. Vzápětí u ní zastvilo auto se dvěma asi třicetiletými muži, kteří jí nabídli pomoc. Jeden z nich ji upozornil, že trojúhelník by měla dát dál od vozu.

Vyráběl pervitin. A možná půjde bručet

ilustrační foto

Prostějovští kriminalisté zahájili trestní stíhání 31letého muže z Prostějova, kterého obvinili ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Na základě operativního šetření policisté zjistili, že se muž tohoto protiprávního jednání se měl dopustit od června letošního roku do začátku září v jednom z rodinných domů v Prostějově. Nejméně ve dvou případech vyrobil z volně prodejného léku přesně nezjištěné množství methamphetaminu (pervitinu). Ten následně poskytl za protislužbu dalším nezjištěným osobám.

Ani ve sklepě nejsou v bezpečí!

ilustrační foto

Někdy v čase od 26. 8. 2013 do 2. 9. 2013 se zatím neznámý pachatel vloupal do uzamčené sklepní koje v domě v ulici Dr. Horáka v Prostějově a ukradl z ní dvě jízdní kola. Celková škoda byla vyčíslena na 18 500 korun.

Další kolo za 7 tisíc korun ukradl zatím neznámý pachatel také z uzamčené sklepní koje v Krokově ulici, a to někdy v době od 16. 8. 2013 do 2. 9. 2013.

„V obou případech policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádež a porušování domovní svobody,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.  (red)

 

Neviděli jste pohřešovanou paní? Může být kdekoli.

Na rozdíl od fotografie má pohřešovaná v současné době středně dlouhé vlasy, tmavé barvy.

Pomozte při pátrání po další hledané osobě, která zmizela v Olomouci, ale podle Policie může být kdekoli, tedy i na Prostějovsku.

Policie pátrá po ženě, která byla ve středu v 7:19 hodiny propuštěna z nemocničního zařízení v Olomouci a do současné doby nedala o sobě vědět. Pátrání probíhá na základě žádosti jejího manžela. Paní Ondrušková má 46 let, ale je zdánlivého stáři 48 až 50 let. Pohřešovaná je 160 centimetrů vysoká, hubené postavy a má hnědé oči a středně dlouhé kudrnaté hnědé vlasy.