Maďarské speciality

Chystá se další soutěž ve vaření kotlíkových gulášů. Hledáme kuchaře!

Foto archiv PvNovinky.cz

Loňský druhý ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů sklidil u prostějovské veřejnosti velmi kladný ohlas. Organizátoři proto chystají další setkání gulášových mágů. Uskuteční se 3. června v Kolářových sadech a přihlásit se do něj můžete i vy.

Festival pořádá Okrašlovací spolek Prostějov a majitel Maďarských specialit Jiří Petricius pod záštitou Zdravého města Prostějov. „Přihlášky přijímáme na j.petricius@seznam.cz, odkud budeme rozesílat i další informace,“ uvedl Petricius.

Soutěž bude opět spojena se zábavným odpolednem pro děti i jejich rodiče. Program je momentálně v jednání. 

OBRAZEM: Vepřové hody voní Dolní

Foto ber

Jitrnice, jelítka, teplý ovar, játra a další pochutiny nabízí dnes v rámci domácí zabijačky Řeznictví a uzenářství Petricius v Dolní ulici v Prostějově.

"Neváhejte a přijďte, k ochutnání máme na prodejně i výrobky ze Zlaté farmy ze Štětovic. A pořád je k mání i prdelačka," přidal pozvání Jiří Petricius. (ber)

Nezapomeňte! Domácí zabijačka již za chvíli!

ilustrační foto plakát

Ve čtvrtek 9. března nabídne Řeznictví a uzenářství Petricius mimo jiné prdelačku, teplý ovar, zapečenou jitrnici, škvarky a pečené i vařené maso.

"V nabídce bude i ochutnávka produktů Zlaté farmy Štětovice," zve Jiří Petricius do provozovny v Dolní ulici číslo 4, nedaleko restaurace U tří bříz. Zabíjačka začíná v deset hodin, nezapomeňte konvičky na polévku! (red)

 

Fotoaparátem a kamerou zachycené dění v Kolářových sadech

Foto Jiří Pospíšil

O Zábavném odpoledni pro rodiče a děti jsme již dnes dlouhosáhle psali. Nyní již pouze dodáváme fotografie a video, které na místě pořídil i náš externí dopisovatel Jiří Pospíšil.

Děkujeme! (red)

Zábavné odpoledne pro rodiče i děti se náramně vydařilo!

Foto David Vančík

Zábavné odpoledne pro rodiče a děti, které probíhalo v sobotu od jedné odpolední, je zdárně za námi. Návštěvníci se těšili z nabitého programu, soutěžící ve vaření kotlíkových gulášů se činili, děti se dobře bavily.

Pro návštěvníky byl připraven stánek městské policie s laserovou pistolí, kde si děti mohly vyzkoušet, zda umí střílet, pokochaly se výstavou teddy králíčků - teddy od Princezny, stali se součástí ukázek sebeobrany či zadržení pachatele psem, motorkáři vystavili své naleštěné motorky, francouzský voják rozbil ležení hned vedle městské policie a s ženou oblečenou do šatů z období vlády Napoleona představili tuto dobu. Děti si zacvičily zumbu s Veronikou i zhlédli vystoupení taneční skupiny The Cheers.

Guláš, zábava i charita. Už zítra v Kolářových sadech!

ilustrační foto plakát

Loňský pilotní ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů sklidil u prostějovské veřejnosti velmi kladný ohlas. Organizátoři proto chystají další setkání gulášových mágů, které se uskuteční již zítra, v sobotu 4. června, v Kolářových sadech v Prostějově. Veškerý výtěžek z akce poputuje na transparentní účty zřízené u Komerční banky Prostějov, které založil Okrašlovací spolek města Prostějova pro Zdeňku Kotyzovou a Davídka Vítka.

Festival pořádá  Okrašlovací spolek města Prostějova a majitel Maďarských specialit Jiří Petricius pod záštitou Zdravého města Prostějov.

Zábavné odpoledne nabídne francouzské vojáky, zadržené pachatele i spoustu guláše!

ilustrační foto plakát

Loňský pilotní ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů sklidil u prostějovské veřejnosti velmi kladný ohlas. Organizátoři proto chystají další setkání gulášových mágů, které se uskuteční 4. června v Kolářových sadech v Prostějově. Veškerý výtěžek z akce poputuje na transparentní účty zřízené u Komerční banky Prostějov, které založil Okrašlovací spolek města Prostějova pro Zdeňku Kotyzovou a Davídka Vítka.

Festival pořádá Okrašlovací spolek města Prostějova a majitel Maďarských specialit Jiří Petricius pod záštitou Zdravého města Prostějov.

Kdo si dá dnes zdarma deset svařáků a tácek masových dobrot?

ilustrační foto ber

Dnes naposledy si jeden z mnoha soutěžících vychutná s partou lidí deset svařáků zdarma a druhý výherce obdrží masový tácek, zvaný veselý, také zdarma. Kdo jsou ti šťastlivci?

Jiří Gorec se stává majitelem deseti svařáků, jemu doporučujeme podělit se o výhru s kamarády, aby ji ve zdraví zvládl! Nikol Prýglová si vyzvedne veselý masový tácek. Gratulujeme! (red)

Maďarské speciality vyhlašují akci - litr svařáku s sebou za pade!

ilustrační foto

Jičí Petricius, majitel Maďarských specialit, provozuje stánek na prostějovských vánočních trzích. Ode dneška vyhlašuje další vánoční akci! Po Mikulášském guláši je to výprodej vynikajícího svařáku. Chcete-li dobře nakoupit, vezměte si s sebou na náměstí pet lahev!

"Jsou Vánoce, tak budu také dělat radost. Litr vynikajícího červeného svařáku je k mání za 50 korun," přidal pozvání majitel. Svařák pochází od soukromého vinaře z Kobylí, takže kvalita je zaručena. Nechte si chutnat! (ber)

Soutěžte s Maďarskými specialitami. Tento týden naposledy!

ilustrační foto ber

Před časem Prostějovské novinky uveřejnily článek o Maďarských specialitách Jiřího Petriciuse. Dnes přinášíme poslední díl soutěže.

I tento týden vylosujeme výherce, na kterého čeká odměna v podobě deseti svařáků či veselého masového tácku. Zkonzumovat se ale musí naráz, takže soutěžícím doporučujeme sehnat si skupinku dobrovolníků.
Výherci budou vylosováni v pátek 18.12. v poledne. Na e- mail redakce redakce@pvnovinky.cz proto do té doby zašlete odpověď na otázku, jaké svařené víno Maďarské speciality nabízejí. Nápovědu naleznete v prvním článku. K odpovědi přidejte telefonní kontakt a do předmětu napište Maďarské speciality. (ber)