nadace Agel

NADACE AGEL podpořila českého paralympijského reprezentanta v jeho cestě za zlatem

Foto Nadace Agel

Arnošt Petráček je reprezentantem České republiky v plavání, držitelem zlaté medaile z paralympijských her v Riu de Janeiru a stříbrné medaile z paralympiády v Tokiu. Navzdory vrozeným zdravotním obtížím drží několik evropských a světových rekordů, a kromě zářivých sportovních úspěchů je také vysoce aktivní v přednáškové činnosti, kdy vypráví hendikepovaným i nehendikepovaným posluchačům svůj životní příběh, inspiruje je a motivuje.

Arnošt Petráček se narodil v roce 1991 v Písku, a to s chybějícími pažními kostmi a luxacemi kolenních kloubů. Tato vrozená vada ho však nijak neomezila ve sportovních aktivitách, zejména pak plavání, ve kterém dnes dosahuje světových rekordů v disciplínách 50 metrů motýlek a 50 metrů znak. „Díky mému handicapu mi lékaři doporučili se pohybovat ve vodě a postupem času se plavání stalo mým velkým koníčkem. Vrcholově plavu již 17 let, ve vodě se pohybuji od 3 let. Největší zlom přišel v roce 2006, kdy jsem se zúčastnil velkých závodů, a to především mistrovství světa v jihoafrickém Durbanu.

Těžký osud Kristiána rodinu nezlomil. Snaží se žít naplno, pomáhá jim i Nadace AGEL

Foto Nemocnice Prostějov

Před sedmi lety nabral život Aleny Koucké z Prostějova jeden směr v podobě intenzivní celodenní péče o svého mladšího syna Kristiána.

Seznam jeho zdravotních problémů sice vydá na pořádné sousto písmenek a slov, přesto si společně s maminkou a starší sestrou Veronikou dokáže celá rodina život užívat. Vydatně jim v tom pomáhá také Nadace AGEL, která finančně rodinu podporuje třetím rokem a na řadu kompenzačních pomůcek rodině Koucké přispěla dohromady již částkou 80 tisíc korun.

Nadace Agel i letos podpoří vzdělání handicapovaných dětí

ilustrační foto Nadace Agel

Pravidelně docházet do školy a radovat se ze studia navzdory svému handicapu mohou žáci Střední školy, základní školy a mateřské školy Jistota, o.p.s., která vzdělává děti a žáky se speciálními vzdělávacími potřebami v kombinaci s různými postiženími. Nadace Agel je podporuje již šestým rokem a také letos jim přispěje částkou 50 tisíc korun na provoz speciálních automobilů, které sváží děti do školy.

„Uvědomujeme si, že jednorázová podpora je vítaná, ale větší význam má dlouhodobě poskytovat handicapovaným dětem možnost studovat a dát jim ty nejlepší předpoklady k tomu, aby se v budoucnosti osamostatnily,“ míní Veronika Dostálová, členka správní rady nadace.

Sen hendikepované dívky o účasti na paralympiádě podpořila NADACE AGEL částkou 50 tisíc!

Foto Nadace Agel

NADACE AGEL a zaměstnanci Středomoravské nemocniční spojili v létě své síly a realizovali akci pro dobrou věc. V rámci projektu „SMN v pohybu“ zaměřeného na zdravý životní styl a pohyb sportovali zaměstnanci nejen pro sebe, ale i s cílem podpořit šestnáctiletou hendikepovanou Kristýnu Židlickou. NADACE AGEL totiž veškerou červencovou aktivitu zaměstnanců v rámci projektu proměnila na finance pro tuto mladou sportovkyni, jejímž snem je nákup nové monoski a cesta na paralympiádu.

Šestnáctileté Kristýně Židlické v raném dětství diagnostikovali rozštěp páteře. Vlastní rodiče se jí kvůli diagnóze vzdali a dívka musela absolvovat několik náročných operací. Nikdy se ale nevzdala a i přes svůj hendikep si oblíbila zimní sporty. Jízdu na monoski vyzkoušela poprvé v roce 2012 a svůj talent a obrovskou houževnatost předvedla na letošním Mistrovství České republiky ve slalomu speciál, kde zvítězila. „Kristýna má za sebou už v tak mladém věku velmi těžký životní osud. O to více si zaslouží obdiv i podporu v tom, co dělá, a jak skvělých výsledků dosahuje.

Vyklízíme skříně, zve na Vánoční sbírku Nadace Agel

ilustrační foto plakát

Pomoci můžeme s Nadací Agel obyvatelům azylových domů v rámci vánoční sbírky. Věci můžete v době od 1. do 30. listopadu 2016 přinést do Nemocnice Prostějov v Mathonově ulici.

„Můžete darovat oděvy, obuv, ložní prádlo a ručníky, které Vám již neslouží, ale je vám líto je vyhodit. Sbíráme vše v dobrém stavu, čisté a nepoškozené. Neodmítneme ani nové kousky. Nemusíte je třídit, stačí jen přinést na sběrná místa a my už zajistíme vše ostatní,“ vzkazuje nadace.

Vaše dary poslouží lidem v nouzi - Azylový dům sv. Terezie, Praha Azylový dům Gloria, Praha SOS pro vzájemnou pomoc občanů, Olomouc Charitní dům sv. Benedikta Labre, Ostrava. (red)