nehoda

Mladík v Audi se chtěl vyhnout střetu. A havaroval

Foto PČR

Chtěl zabránit jedné kolizi, následovala další. Tak dopadla večerní jízda 19letého mladíka, který jel od Plumlova směrem na Vícov ve vozidle Audi A3.

"Po projetí mírné pravotočivé zatáčky ho na rovném úseku předjíždělo jiné osobní vozidlo, které vybočilo vpravo ze svého směru jízdy. Mladý řidič se snažil vyhnout bočnímu střetu s tímto nezjištěným vozidlem a udělal manévr, po kterém sjel vpravo mimo komunikaci, kde se s autem převrátil přes střechu do pole. Nezjištěné vozidlo dál pokračovalo směrem na obec Vícov," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Po nehodě byl řidič i jeho spolujezdec převezeni do nemocnice na preventivní vyšetření. Škoda byla na vozidle předběžně stanovena na 20 000 Kč. Nehoda je nadále v šetření. (red)

Chtěl vyhnat vosu. A skončil v poli

Foto PČR

V úterý večer jel mladý řidič ve vozidle Š Felicia po dálnici D46 ve směru na Prostějov. Při jízdě mu otevřeným oknem vletěla dovnitř auta vosa. Samozřejmě se jí chtěl zbavit a proto se snažil ji rukou vyhnat.

"Jakmile se soustředil na jednu činnost, zřejmě zapomněl na to, že drží volant v ruce a najel vpravo na okraj komunikace, kde narazil do značky, poté pokračoval dál a sjel přes travnatý pás do pole," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Při havárii naštěstí nedošlo ke zranění osob a dechová zkouška proběhla bez závad a s negativním výsledkem. Na vozidle byla škoda předběžně stanovena na 15 000 Kč. "Z naší strany byla nehoda ukončena uložením blokové pokuty ve výši 500 Kč," dodala Zajícová. (red)

Náklaďáku upadlo kolo. Na dálnici

foto Policie ČR

Nehodou ve středu skončila jízda nákladního vozidla s návěsem, které jelo po dálnici ve směru od Vyškova na Prostějov a osobního vozidla VW Passat, které jelo v protisměru.

„Řidič nákladního vozidla si pořádně nezkontroloval upevnění levého zadního kola, které se zhruba na 15 km dálnice uvolnilo a čelně narazilo do VW, které jelo v protisměru," uvedla policejní mluvčí Miluš Zajícová s tím, že v těchto místech je vozovka zúžena do jednoho jízdního pruhu. Ke zranění osob naštěstí nedošlo a požití alkoholu u obou řidičů cizí státní příslušnosti bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Řidiči nákladního vozidla byla uložena bloková pokuta ve výši 2 000 Kč. Na vozidlech byla hmotná škoda vyčíslena na 210 000 Kč. (red)

Auto skončilo ve stromě. Spolujezdkyni museli vyprostit hasiči

Foto PČR

Při jízdě s vozidlem značky Honda CR-V se včera žena středního věku plně nevěnovala řízení a skončilo to nárazem do stromu. Spolu s řidičkou jeli v autě další tři spolucestující a jeli směrem od Prostějova na Seloutky.

"Na rovném úseku při jízdě začala řidička kontrolovat pohmatem, zda je uzavřené okno na místě za řidičem a přitom sjela na pravou stranu mimo komunikaci, kde narazila přední částí do stromu. Po střetu se vozidlo otočilo kolmo k vozovce a zůstalo na středu silnice. Spolujezdkyně na předním sedadle zůstala zaklíněná ve vozidle a museli ji vyprostit hasiči. Řidička i zaklíněná spolujezdkyně utrpěly naštěstí jen lehčí zranění," uvedla olicejní mluvčí Miluše Zajícová.

Po střetu shořela motorka i auto. Řidička stihla vytáhnout několikaměsíční dítě!

Foto PČR

Naštěstí bez vážných následků na zdraví skončila v úterý odpoledne hrůzně vypadající dopravní nehoda, která se stala na silnici mezi obcemi Plumlov a Vícov.

"49letý muž jel na motocyklu Moto Morini a na rovném úseku před mírnou pravotočivou zatáčkou směrem na Vícov začal předjíždět jiné vozidlo i přesto, že v těchto místech je podélná souvislá čára. Nedokázal se včas zařadit před předjížděné vozidlo a ohrozil řidičku protijedoucího vozidla VW Passat. Na situaci zareagoval tak, že prudce zabrzdil a tzv. položil motorku, která se setrvačností sunula proti VW. Mladá žena za volantem se snažila střetu vyhnout, proto vybočila s autem co nejvíc vpravo do příkopu.

Policisté hledají svědkyni nehody v Jezdecké ulici

ilustrační foto HZS Olomouckého kraje

Zhruba třicetiletou ženu hledají prostějovští dopravní policisté. Byla svědkyní závažné dopravní nehody, která se stala 16. června odpoledne v křižovatce ulic Dolní a Jezdecká. Řidič nákladního vozu při odbočování přehlédl 57letou cyklistku. Zmíněná mladá žena jí poskytla první pomoc.

"Žádáme svědky nehody, zejména mladou asi třicetiletou ženu, která poskytla zraněné cyklistce první pomoc a byla přímo u nehody, aby nás kontaktovala na telefonu 974 781 251 nebo na lince 158. Jedná se o velmi závažnou dopravní nehodu, kterou je nutno řádně prošetřit a prověřit veškeré její okolnosti. V souvislosti s ní byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví. Přivítáme i další svědecké výpovědi, které by mohly mít důkazní hodnotu a souvisí s touto závažnou událostí.

Letěla přes střechu. A pak vrtulníkem

foto Policie ČR

Naštěstí jen z lehkých zranění se bude zotavovat 60letá žena, která včera havarovala mezi obcemi Němčice nad Hanou a Výšovice ve vozidle Renault.

„Při projíždění mírné levotočivé zatáčky najela s vozidlem vpravo na kraj komunikace, strhla řízení a auto se dostalo do smyku, po kterém nakonec vyjela mimo komunikaci, kde zadní částí vozidla narazila do stromu. Po střetu se auto překulilo přes střechu, vrátilo se zpátky na kola a zůstalo stát v poli. Z místa události byla zraněná letecky transportována do fakultní nemocnice," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že dechová zkouška byla negativní. Škoda byla předběžně stanovena na 50 000 Kč. Nehoda je nadále v šetření. (red)

Auto skončilo na střeše

Foto PČR

V pátek před polednem se stala dopravní nehoda v obci Štarnov, po které skončila škodovka na střeše.

"V uvedenou dobu jel pětadvacetiletý řidič s vozidlem Š Rapid ve směru od Konic a zjistil, že má defekt. Pokračoval dál v jízdě a částečně přejel do protisměru, kde v té době jelo vozidlo Mazda. Narazil do jeho boku, posléze najel na obrubník, auto se převrátilo na střechu a v této poloze zůstalo stát. Na místě nehody byl ošetřený řidič škodovky, převoz a další vyšetření v nemocnici odmítl. Druhý z řidičů zraněný nebyl," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

S třemi promile sedl za volant náklaďáku. A havaroval

foto Policie ČR

Tahač s návěsem plným dřeva v úterý odpoledne havaroval mezi obcemi Hvozd a Luká. Řidič pod vlivem alkoholu najel s autem vpravo na nezpevněnou krajnici, která pod tíhou vozu povolila a souprava se sesunula do travnatého břehu, kde se převrátila na bok.

„Nezraněný 33letý řidič cizí státní příslušnosti chtěl od nehody odejít, ale zabránili mu v tom hasiči, kteří se na místě nacházeli. Jakmile se hlídka dostavila na místo, byl řidič vyzván k dechové zkoušce, která vykázala dost vysoké hodnoty a to 2, 83 a 2, 81 promile alkoholu v dechu. Nezodpovědný řidič se k požití alkoholu před jízdou hlídce přiznal, ale nebyl schopen říci, kolik toho vypil. Z místa byl sanitkou převezen na ošetření a v nemocnici zůstal na pozorování do ranních hodin," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 530 000 Kč.

Za řetězovou nehodu na D35 nemůže popraskaná vozovka, ale nepozorná řidička

Foto PČR

O řetězové nehodě na D35 PvNovinky minulý týden informovaly. Policisté nyní zveřejnili zprávu, týkající se konkrétní situace na dálnicí. Za nehodu podle nich může nepozornost řidičky.

„V sobotu 19. června před patnáctou hodinou 44letá řidička řídila vozidlo Seat Leon na dálnici D35 z Olomouce na Ostravu. Na 286 km nepřizpůsobila rychlost stavu a povrchu vozovky a dostatečně se nevěnovala řízení a provozu před sebou. Vlivem vysokých teplot došlo k poškození dálničního povrchu, na což vozidla reagovala zpomalením až zastavením.