Podhradský rybník

U Podhradského rybníka vznikl „věnečkokvětinomat“

Foto FB

Knihobudek je v našem regionu jako máku, máme i pár pivomatů. A teď k nim přibyl květinomat, nabízející i věnečky a drobné dárkové předměty. Do života ho uvedla Veronika Nadymáčková z Plumlova. „Mám radost, že mohu zprostředkovat radost,“ říká.  

Mini samoobslužné věnečko-květinářstvi stojí od konce března jen kousek od hráze Podhradského rybníka, u areálu kušistů. Každou sobotu si v něm zhruba od 10 do 17 hodin můžete vyzvednout kousek jara a přinést si ho domů. „Stačí si vybrat svou kytici a jednoduše hodit hotovost do kasičky. Pro ty, kteří platí všude mobilem, je možnost zaplatit přes QR kód v internetovém bankovnictví,“ zve do minisamoobsluhy.

Jak dodala, zatím neměl nikdo potřebu si „nakoupit“ zadarmo. A my spolu s ní pevně věříme, že to tak zůstane i nadále. (ber)

Tip na sobotu. Otužilci se budou tužit v Podhradském rybníku

ilustrační foto ber

V sobotu 12. února se do chladných vln Podhradského rybníka v Plumlově vnoří milovníci zimního koupání.

Sejdou se u občerstvení U Sandokana před 14 hodinou. Můžete se k nim přidat, nebo je podpořit. Připraven bude i otužilecký guláš. (ber)

Tip na víkend: Výlov Podhradského rybníka

ilustrační foto ber

Pokud přemýšlíte, kam se vypravit v sobotu 3. listopadu, máme pro vás tip. Výlov Podhradského rybníka v Plumlově, který začíná v osm hodin ráno.

Akce se uskuteční za každého počasí. Koupit si budete moci čerstvě vylovené ryby, ale i rybí speciality a teplé i studené nápoje. (ber)

 

Zloděj ukradl nornou stěnu z řeky

ilustrační foto ber

V dosud přesně nezjištěné době v období od 24. do 28. listopadu odcizil nezjištěný pachatel nornou stěnu přímo z hladiny řeky Hloučely u Podhradského rybníka v Plumlově. Zařízení bylo součástí stavby opravy mostu a levé části břehu řeky.

"Norná stěna délky pěti metrů a šíře dvaceti centimetrů byla pomocí kovových řetízků přichycena ke kotevnímu zařízení a v místě chránila řeku Hloučelu během provádění prací od května tohoto roku. Odcizením norné stěny i s kotevními prvky dosud nezjištěný pachatel firmě provádějící rekonstrukci způsobil škodu vyčíslenou na patnáct tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Na Podhradském rybníku v Plumlově opravují most!

Foto ber

Na Podhradském rybníku v Plumlově probíhá oprava mostu, v rámci které budou probíhat také opravy levobřežní zdi. Dále Povodí Moravy provede částečnou injektáž hráze, aby bylo zamezili průsaku. Součástí projektu je také nová vozovka mostu.

"Práce začaly v první polovině měsíce května. Původně měla akce probíhat pět měsíců, ale aktuálně hledáme takové řešení, abychom délku prací zkrátili tak, aby uzávěrka trvala co nejkratší dobu," sdělil redakci mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař. Náklady akce jsou 2,795 tis Kč. (ber)

 

Hokej na Podhraďáku? Paráda!

Foto Petra L.

Báječného mrazivého odpoledne si v neděli užila skupinka Prostějovanů. Vyrazila se svými dětmi na Podhradský rybník.

"Bylo to úžasné. Zamrzlé přehrady se přeci jen trochu bojíme, díky její velikosti, ale Podrhadský rybník, ten je akorát. Báječně jsme si odpoledne s dětmi užili", napsali k zaslaným fotografiím do redakčního e-mailu čtenáři. Děkujeme! (red)

OBRAZEM: Podhraďák ovládli chlupatí plavci

Foto ber

Víkend patří v autokempu Žralok v Plumlově i dalším lidských mazlíčkům. Tentokrát živým. Poslední letošní "mokrý" výcvik zde trénuje Klub novofundlandský pes ČR. 

Sedmadvacet účastníků přivezlo do Plumlova nejen černé, či černobílé novofundláky, ale i dva příslušníky u nás vzácného plemene landseer, Cida a Báru. Psy a jejich pány čeká mimo jiné suchá příprava, ale také kondiční plavání, aport z vody a práce se člunem. "U nás je vše o spolupráci psa a člověka. Pes musí umět poslechnout povel, pán ho dát v pravou chvíli," sdělila redakci jedna z cvičitelek. Mimochodem, pozorovat tyhle mírumilovné chlupaté obry při práci je jedinečný zážitek. Mohli jste zhlédnout prastaré plemeno, původně vyšlechtěné k tahání rybářských sítí a záchraně tonoucích.

Neobyčejný zážitek? Silvestrovský ohňostroj nad hladinou Podhraďáku

ilustrační foto plakát

I letos nabídne město Plumlov na konci roku jedinečnou podívanou. Nad hladinou Podhradského rybníka bude k vidění silvestrovský ohňostroj.

„Ohňostroj vypukne přesně v 18 hodin,“zvou organizátoři. Návštěvníkům nabízejí mimo nevšedního zážitku i občerstvení a možnost parkování v areálu kempu Žralok. Ale pozor, vjet do kempu můžete pouze do 17,15 hodin.
“Nejkrásnější pohled je z pláže u kempu,“ připomínají organizátoři pyroshow. (ber)

Povodí Moravy bude opravovat Podhraďák i přehradu

ilustrační foto ber

 

Na webových stránkách státního podniku Povodí Moravy je nově zveřejněný „Přehled připravovaných veřejných zakázek“, které vypíše státní podnik ve 3. a 4. čtvrtletí 2015. Dvě z nich by se měly realizovat na Prostějovsku.

Úpravami  by měl projít Podhradský rybník v Plumlově. Veřejnou zakázku na opatření na zachycení naplavenin by Povodí mělo vypsat ve 3. čtvrtletí letošního roku. Jde o zakázku v hodnotě 450 tisíc korun.

Druhá zakázka je finančně mnohem náročnější a týká se Plumlovské přehrady. Výběrové řízení  v hodnotě 2,341 milionu na opravu patního drénu vypíše Povodí ve 4. čtvrtletí 2015. (ber)

V Plumlově spojí pití piva a sport. Trasa vede po hospůdkách

ilustrační foto plakát

 

V kempu Žralok v Plumlově startuje v sobotu II. ročník kombinačního závodu v pití piva a trekingu. Trasa závodu tentokrát povede po hospůdkách v okolí Podhradského rybníka a startuje ve 14 hodin.

„Účastníci budou muset proběhnout celkem pět občerstvovacích stanic, kdy v každé musí vypít jedno pivo. Celkem tedy muži sedm piv za závod, ženy jedno na startu, aspoň jedno v průběhu závodu a jedno na konci," popsali organizátoři. Startovné je sto čtyřicet korun za závodníka.

Po vyhlášení výsledků bude diskotéka s DJ Michalem Papouškem. (red)