otužilci

Otužilci se vrhli do Podhradského rybníka

ilustrační foto

Nedělní odpoledne patřilo v Plumlově otužilcům. Do studených vln Podhradského rybníka se jich vnořily na tři desítky. 

"Voda je teplá, má jeden stupeň, to je jak lázeň," nechal se slyšet jeden z plavců s tím, že k tomuto způsobu otužování je třeba zvládnout hlavně vlastní hlavu. 

Devíticentimetrový led pořadatelé, provozující občerstvení U Sandokana, vyřezávali den před tím. "Celkem makačka, hlavně jsme měli strach, ať se někdo z nás nevykoupe předčasně," doplnil další z mužů.

Zimní plavci se ponoří do vln. V sobotu v Plumlově

ilustrační foto pixabay.com

V neděli 12. února bude Podhradský rybník v Plumlově svědkem první letošní otužilecké koupele.

Do vody se ve 14 hodin ponoří u občerstvení U Sandokana ve 14 hodin.  To poskytne otužilcům zázemí pro převlečení a divákům pak teplé nápoje či otužilecký guláš.

Akce se poprvé konala v loňském roce, kdy se do vln vrhlo tucet odvážlivců. (ber)

Otužilci se ponořili do přehrady. Už po čtyřicáté

Foto čtenář

Přes sto otužilců se na Štědrý den v pravé poledne vrhlo do studených vln. Tentokrát ale ne do výpusti, nýbrž přímo do Plumlovské přehrady. Sledovaly je stovky lidí, které přilákalo i krásné počasí.

Voda měla pouhé dva stupně, vzduch ale osm, což otužilci pokládají za letní podmínky. Letošní ročník vánočního plavání byl oficiálně devětatřicátý, předcházel mu ale nultý ročník, takže se otužilci ponořili do vody po čtyřicáté.

„Jezdíme se na ně dívat víc, než 15 roků, ale upřímně, do vody bych prostě v téhle roční době nevlezla. Nechám si to na léto,“ smála se jedna z návštěvnic. (ber)

Tip na sobotu. Otužilci se budou tužit v Podhradském rybníku

ilustrační foto ber

V sobotu 12. února se do chladných vln Podhradského rybníka v Plumlově vnoří milovníci zimního koupání.

Sejdou se u občerstvení U Sandokana před 14 hodinou. Můžete se k nim přidat, nebo je podpořit. Připraven bude i otužilecký guláš. (ber)

OBRAZEM: Do ledové přehrady se vrhlo na osm desítek plavců

ilustrační foto

Přesně 84 plavců se na Štědrý den v poledne ponořilo do ledové vody Plumlovské přehrady. 

Nejstarším z nich tentokrát nebyl Bob Pácl, kterému je 81 let, ale o dva roky starší pan Kocián. K radosti přítomných dam ani letos nechyběli Borati v úžasných plavkách, které daly plně vyniknout lepým pánským pozadím. (ber)

OBRAZEM: Do ledové přehrady se vrhlo na osm desítek plavců

Foto ber

Přesně 84 plavců se na Štědrý den v poledne ponořilo do ledové vody Plumlovské přehrady. 

Nejstarším z nich tentokrát nebyl Bob Pácl, kterému je 81 let, ale o dva roky starší pan Kocián. K radosti přítomných dam ani letos nechyběli Borati v úžasných plavkách, které daly plně vyniknout lepým pánským pozadím. (ber)

Otužilci se letos na Štědrý den vrhnou do přehrady

Foto FB

DZP Haná Prostějov - oddíl dálkového a zimního plavání, pořádá bezmála čtyři desítky let na Štědrý den vánoční koupel. Tu si příznivci plavání v ledové vodě užijí i letos, i když na netradičním místě.

Několik let se plavci nořili do výpusti Plumlovské přehrady. Vzhledem ke stavebním úpravám, které tam probíhají, se přesouvají na přehradu, k občerstvení Na špici. (ber)

Koupel ve výpusti na Štědrý den nebude

Foto ber

Každý rok na Štědrý den v poledne se hráz plumlovské přehrady a okolí výpusti zaplnilo stovkami lidí. Část z nich se vrhla do studených vln, mohutně povzbuzována tou druhou. Letos zimní plavci akci kvůli covid-19 skrečovali. Sedmatřicátého ročníku se tak diváci letos nedočkají.

„Letošní ročník z všeobecně známých důvodů organizovat nebudeme. Vládní opatření jsou jasná a Vánoční koupel je akce, která přesahuje mnohonásobně všechny povolené limity, co se týká počtů. Ať už účastníků nebo diváků," informoval za plavce moderátor akce Michal Mucha.

"Je to škoda, je to každoroční součást našeho Štědrého dne. Na přehradu se ale stejně zajedeme podívat, alespoň se projít," uvedl Jaroslav Procházka. 

Vánoční koupel pořádá oddíl Dálkových a zimních plavců Haná Prostějov. (ber)

OBRAZEM: Jednadevadesát plavců se ponořilo do Plumlovské přehrady

Foto Pavel Copek

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se hanáčtí otužilci ponořili na Štědrý den do ledové vody výpusti Plumlovské přehrady.

Nevšední vánoční koupání v podání Oddílu dálkového a zimního plavání TJ HANÁ si nenechalo ujít jednadevadesát plavců, přičemž jejich obdivuhodnému snažení přihlížela spousta diváků. (red)

Dana Zbořilová překonala plaveckou Ledovou míli!

Foto otuzilci-brno.cz

Členka oddílu DZP Haná Prostějov, přemožitelka kanálu La Manche, národní i mezinárodní šampionka v zimním plavání. To je prostějovská rodačka, plavkyně Dana Zbořilová. Na pomyslnou pažbu svých úspěchů přidala další zářez, Ledovou míli. 

Na konci listopadu zamířila Dana do Slavkova u Brna, kde se spolu s dalšími třemi plavci pokusila překonat Ledovou míli. Plavalo se ve vodě o teplotě 4,7 stupně Celsia, vzduch byl na stejné úrovni. Na plavce, dvě ženy a dva muže, čekala trať o délce 1650 metrů. Plavci na sobě mohou mít pouze jednu plaveckou čepici, plavecké brýle a obyčejné plavky.

Daně Zbořilové se trať podařilo zdolat jako druhé v pořadí v čase 33:33 minut. Dostala se tak mezi sedmnáct plavců, kteří jsou s dvaceti překonanými mílemi zaregistrováni pod hlavičkou České republiky v této celosvětové výzvě.