požár

Aktualizováno: Zničená hala lehla popelem krátce po kolaudaci!

foto HZS OLK

 

Včera jsme vás informovali o požáru výrobní haly v továrně Elmo-plast. Předběžná škoda je odhadnuta na 80 milionů korun, podle hasičů je možný i úmysl.

Zajímalo nás, jaký bude mít požár jedné ze dvou výrobních hal firmy, která se zabývá výrobou trubek na pitnou vodu, kanalizaci, ale také k závlahám či bazénům, dopad na zaměstnance firmy.

"Firma Elmo-plast zaměstnává přibližně padesát zaměstnanců. Hala, která zhořela, byla zkolaudována teprve na začátku prosince. Jelikož hlavní výroba firmy probíhá v druhé výrobní hale, domnívám se, že dopad do zaměstnanosti nebude žádný", uvedl Prostějovským novinkám starosta obce Alojzov Miroslav Grulich.

Aktualizováno 2: Požár v továrně Elmo-plast. Škoda 80 milionů!

foto HZS OLK

 

Požár vypukl v pátek ráno v Alozově. Obětí plamenů se stala továrna Elmo-plast, kde shořela výrobní hala. Předběžná škoda je odhadnuta na 80 milionů korun, podle hasičů je možný i úmysl.

Požár byl nahlášen v pátek 27. prosince v půl sedmé ráno. "Příčinou mohla být technická závada, nevylučujeme ani cizí zavinění. Škoda se předběžně odhaduje na 80 milionů korun,” uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Protože továrna byla kvůli čerpání dovolené uzavřena, požár se obešel bez zranění. 

Na místě nalezen kanystr. Požár bylo vidět z dálnice

foto HZS OLK

 

Žhář má na svědomí zřejmě požár stohu, který vzplál ve středu před půlnocí u Želče. Oheň, který bylo vidět až na dálnici, způsobil škodu 750 tisíc korun.
Zprávu o požáru přijala linka tísňového volání Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje v 23:28 hodin. Na místo vyrazili profesionálové z Prostějova a dobrovolníci z Brodku a Němčic. „Po zhodnocení situace a domluvě se zástupcem vlastníka bylo rozhodnuto, ponechat stoh dohořet. Kvůli silnému větru jsme se soustředili na ochranu dalších stohů, které jsou v blízkosti,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Oheň se zakousl do rodinného domu v Hrubčicích

ilustrační foto HZS Ol. kraje

 

Informaci o požáru střechy rodinného domu v Hrubčicích přijala tísňová linka HZS Olomouckého kraje v pondělí krátce před desátou ráno. K ohni vyjeli profesionálové z Prostějova a dobrovolní hasiči z Hrubčic a Vrahovic.  

Po příjezdu hasiči zjistili, že hoří přístavek, ve kterém byla kotelna, střecha a půdní prostor rodinného domu. Velitel zásahu si vyžádal další jednotky, a to dobrovolné hasiče z Klenovic na Hané a Kostelce na Hané, na ochlazování okolních objektů.

„V průběhu likvidačních prací jsme rozebírali střešní konstrukci a dohašovali ohniska požáru. Vybavení bytu požárem zasaženo nebylo, nedošlo ani ke zranění,“ uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Likvidace požáru slámy v Brodku stále pokračuje!

Foto HZS

 

Pomoc hasičů u likvidace požáru se škodou přesahující již aktuálně částku 1,5 milionu korun pokračuje a to nepřetržitě od ranních hodin ( 00.56 ) úterý 5.11.2013. 

"V průběhu dne pokračovala naše činnost a to převážně v zabezpečení okolních budov od nebezpečných odlétajících jisker. Během dne došlo také na nutné vyvážení požárem zasažené slámy a již mimo halu dohašování nebo pozvolné dohořívání", uvedl k případu požáru Zdeněk Hošák z HZS Olomouckého kraje.

Noční požár spolkl v Brodku halu za milion. Nevylučuje se úmysl

foto HZS

 

Šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů zasahovalo v úterý před jednou ráno v Brodku u Prostějova. Požár zachvátil halu s uskladněnou slámou pro výrobu „ peletek“. Plameny, viditelné z několika kilometrů, po strop naplněnou halu zcela zničily. Škoda byla vyčíslena na více než milion korun.

Mezi prvními na místo dorazila místní jednotka hasičů z Brodku u Prostějova, která potvrdila požár haly o rozměrech 50 x 20metrů  a vyžádala si dojezd dalších jednotek. „Velké nebezpečí v danou chvíli způsobovaly odlétající jikry na okolní objekty, hasiči se tedy zaměřili na ochlazení již velmi rozpálených budov,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Ráno hořelo v Držovicích. Úmysl nebo nedbalost?

foto HZS OLK

 

Hned dvě jednotky dobrovolných hasičů a profesionálové z Prostějova zasahovali o půl deváté ráno u požáru v Držovicích. Místo avizované chaty ale hořel myslivecký posed. 

Kazatelna o rozměrech 2,5 x 3 metry hořela v třímetrové výšce. "Byla ze dřeva a zateplená, při zásahu jsme ji museli částečně rozebrat. Škodu jsme vyčíslili na 25 tisíc korun," konstatovala  mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.  Příčina vzniku požáru je v šetření, jednalo se ale pravděpodobně o úmysl nebo nedbalost. (red)

 

 

V Kladkách shořela chatka, hasič utrpěl zranění

ilustrační foto

 

"Dnes v půl šesté večer byl oznámen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár chatky v obci Kladky. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Konice a z Prostějova a dobrovolní hasiči z Kladek a Hvozdu", uvedla k případu Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje.

Po příjezdu k události hasiči zjistili, že požárem je zasažena podkrovní dřevěná chatka se sedlovou střechou o rozměrech asi 5 x 6 metrů. Chatka stála v bývalém rekreačním zařízení v obci Kladky. V blízkosti hořící chatky byly další čtyři stejné, které požárem zasaženy nebyly. "Zásah hasiči prováděli dvěma směry, jednak hasili požár chatky a jednak chránili okolní vzrostlé smrky před přenesením požáru. Rekreační zařízení je již delší dobu opuštěné, uvnitř chatky se nenacházely žádné osoby", dodala k případu požáru chatky Hacsiková.

Hořelo. Požár mohl někdo založit úmyslně

ilustrační foto internet

 

V sobotu kolem půl třetí ráno vzplál rodinný dům v Ludmírově. Požár, který byl zřejmě založen úmyslně, způsobil škodu 400 tisíc korun.

 

 

„Vyšetřovatel hasičů konstatoval, že požár mohl být založen záměrně. V sobotu ráno proto na místo vyrazila vyšetřovatelka hasičů, psovod, policejní chemik ze speciální skupiny ve Frýdku-Místku a kriminalistický technik z Prostějova,“ uvedla policejní mluvčí Marie Štrbáková. Společně požářiště ohledali a zajistili přítomnost takzvaných akcelerantů, které ke vzniku požáru podle všeho vedly. 

 

Policisté událost i nadále šetří. (red)

Aktualizováno: Kvůli požáru v nemocnici evakuovali dvacítku osob

foto HZS OLK

 

Dnes v půl páté ráno zasahovaly v prostějovské nemocnici hned tři jednotky hasičů. Hustý černý kouř valící se z prostor kantýny pronikl i do dalších částí budovy. Hasiči evakuovali část chirurgie a také novorozence. Oheň způsobil půlmilionovou škodu.

"Do kantýny jsme museli vniknout násilným způsobem. Jen chvíli na to byla zjištěna příčina požáru," řekl PvNovinkám tiskový mluvčí hasičů Zdeněk Hošák, který byl celé akci přítomen. "Po technické závadě došlo k zahoření chladícího zařízení a k rozšíření na část vybavení a uskladněného zboží," dodal mluvčí. Hasiči prostory ochladili a odvětrali pomocí přetlakové ventilace.