sklad

Smržické Hrušce zavřela inspekce sklad

Foto SZPI

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce navštívili 22. ledna 2021 prodejnu Hruška ve Smržicích. A zavřeli jí sklad.

Důvodem byly výskyt myšího trusu, výrazně zanedbaný úklid a nečistoty na podlaze.  „Byl uložen zákaz užívání prostor skladu balených potravin, čerstvého ovoce a zeleniny a alkoholických nápojů. Provozovna jakožto celek uzavřena nebyla,“ dodává inspekce. (Zdroj SZPI)

Noční požár spolkl v Brodku halu za milion. Nevylučuje se úmysl

foto HZS

 

Šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů zasahovalo v úterý před jednou ráno v Brodku u Prostějova. Požár zachvátil halu s uskladněnou slámou pro výrobu „ peletek“. Plameny, viditelné z několika kilometrů, po strop naplněnou halu zcela zničily. Škoda byla vyčíslena na více než milion korun.

Mezi prvními na místo dorazila místní jednotka hasičů z Brodku u Prostějova, která potvrdila požár haly o rozměrech 50 x 20metrů  a vyžádala si dojezd dalších jednotek. „Velké nebezpečí v danou chvíli způsobovaly odlétající jikry na okolní objekty, hasiči se tedy zaměřili na ochlazení již velmi rozpálených budov,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.