Sobotín

Hlaste děti na Filmový tábor Sobotín!

ilustrační foto plakát

Již po čtvrté pořádá Gymnázium J. Wolkera Prostějov, ve spolupráci s Městskou knihovnou Prostějov a Divadlem Point, Filmový tábor Sobotín. Uskuteční se od 30. července do 11. srpna a děti ve věku od 10 do 17 let na něj již můžete přihlašovat.

Tábor je zaměřen na umění v oblasti filmu, divadla, hudby a výtvarného umění. Jednotlivé obory vedou kvalifikovaní pedagogičtí odborníci ve svých samostatných dílnách. Výsledky dílen jsou spojeny do společných projektů, které jsou každoročně prezentovány na závěr pobytu, dále ve slavnostní premiéře v Prostějově a při nejrůznějších příležitostech (festivaly, přehlídky, reprezentační akce aj.) doma i v zahraničí. Tábor patří ve své sféře ke špičce v České republice. V současnosti je vyhledávanou letní aktivitou pro děti a mládež z celé republiky.

Filmový tábor již od pondělí!

ilustrační foto Sobotín

Už od roku 2005 jezdí do letního tábora v Sobotíně prostějovští divadelníci a filmaři, aby tam společně s dětmi a mladými lidmi filmovali a užívali si legraci a letní pohodu. Kromě lektorů z řad členů Divadla Point, kteří tuto tradici založili, jezdí už na filmový tábor jako lektoři také bývalí účastníci, a to je pro organizátory známkou stále dobré kvality.

"Letošní ročník se koná od 31. července do 12. srpna 2017. Pořádá jej Gymnázium Jiřího Wolkera ve spolupráci s Městskou knihovnou Prostějov. Organizaci akce mají samozřejmě na starost členové Divadla Point. A letos k nim přibude i několik lektorů z českých divadel. Účastníci se mohou těšit nejen na pokročilou práci s kamerou, ale pro ty mladší jsou připraveny i úplné základy práce s kamerou. Dále se letošní ročník zaměří na hledání námětů, na tvorbu scénářů, střih videa a postprodukci.

Sobotín 2014!

ilustrační foto

 

Filmový tábor pro děti Sobotín Junior je letos jubilejní, desátý. Tábor pořádá Gymnázium J. Wolkera, hlavní organizační práce spočívá na týmu z DIVADLA POINT. Programová náplň je tak bohatá, že si dokáže vybrat opravdu každý. Účastníci se vracejí, mnohdy i jako vedoucí.

Na tábor se může přihlásit kdokoli ve věku 10 – 17 let. “Samozřejmě nejlíp někdo, kdo se zajímá o filmování nebo o aktivity, které s filmováním nějak souvisejí. Například o divadlo, fotografování, výtvarnou činnost, tanec nebo hudbu. To všecko nabízíme v našich dílnách, které vedou zkušení odborníci. Takže vidíte, že nejde jenom o natáčení filmů, ale hlavní je proniknout i do toho, co všecko je k vytvoření filmu potřeba.

Filmový kemp vyšel na sto procent!

ilustrační foto

Už po sedmé se sjeli mladí filmoví nadšenci z Estonska, Finska, Slovinska, Slovenska a České republiky na MOVIE FACTORY 2013 – Film Camp do Sobotína. Program organizátoři zacílili nejen na film, ale také divadlo, výtvarné umění či tanec. Akce, kterou pořádalo Gymnázium Jiřího Wolkera ve spolupráci s Městskou knihovnou Prostějov a Divadlem Point měla, podle jejího šéfa Aleše Procházky, obrovský úspěch.

„Zatím nemáme výsledky z hodnotících dotazníků, které vždy po účastnící chceme, abychom vylepšili to, co se třeba zcela nepovedlo. Když ale uvážíme, že mnozí při odjezdu plakali a někteří, jako třeba Finové, se nechtěli vrátit do svých zemí, tak si myslím, že kemp byl úspěšný. Dokonce úspěšnější jako v loni,“ uvedl ve svém hodnocení Aleš Procházka.

Na programu kempu byla řada projektů a workshopů, které měli jeho účastníci absolvovat. Zvládli jste je všechny?  

Renomovaní filmaři poradí mladým tvůrcům na filmovém campu

ilustrační foto

Letos podruhé se sjedou mladí filmoví nadšenci, ve věku 18 – 26 let z Estonska, Finska, Slovinska, Slovenska a České republiky do malé obce Sobotín na Šumpersku, na MOVIE FACTORY 2013 – Film Camp.

Mnozí z účastníků jsou zkušení filmaři, ale jiní se budou teprve učit zacházet s filmovou technikou. Budou se učit klasickým filmovým trikům, filmové historii a teorii, práci se střihovými programy a kamerou. Vedle toho je připravena také řada workshopů, které ve správné „movie factory“ (továrně na filmy) nemohou chybět. Filmové masky, kostýmy a výtvarné řešení zajistí Art Workshop. Ve filmu nesmí chybět ani tanec a pohyb, kterému se věnuje Dance Workshop. A nesmíme zapomínat ani na náměty z literární oblasti – to bude starost Městské knihovny Prostějov.