tanec

"PIROUETKA" válí i v lockdownu. On-line

ilustrační foto TŠ PIROUETTE

Druhý víkend v dubnu strávili zástupci, tanečníci a příznivci prostějovské Taneční školy PIROUETTE netradičně sledováním on-line taneční soutěže Tanečník roku 2021 – on-line MČR. V sobotních základních a semifinálových kolech měla TŠ v dance artu hned třiatřicet tanečnic napříč všemi věkovými kategoriemi od dětské až po dospěláckou.

Pro většinu holek to byla vůbec první zkušenost se sólem a pro dvě nejmenší, ještě školkové, vůbec první setkání s tanečními soutěžemi. O to víc potěšily četné postupy do finále. V dětech jich do semifinále postoupilo hned 11 a z celkového počtu 18 choreografií měla tak PIROUETTE velkou převahu. Do finále se mezi pět nejlepších nakonec probojovaly Vanessa Karasová a Elen Bendová, přičemž Elenka zaujala porotu svým videem už v základních kolech a umístila se na krásném druhém místě.

Zastupitelé přiklepli dotace do sportu. Na celoroční činnost

ilustrační foto TS Free Dance

Zastupitelstvo města Prostějova schválilo na úterním jednání poskytnutí dotace z rozpočtu města Prostějova na rok 2019 z dotace nerozdělené v kapitole 70. Celkem rozdělili sportovcům 1.390.000 korun.

150 tisíc korun dostane Atletický klub Prostějov, z. s., 100 tisíc Aeroklub Josefa Františka Prostějov z. s., 80 tisíc DELTAKLUB STICHOVICE, z. s., 570 tisíc KRASO-bruslení PROSTĚJOV z. s., 100 tisíc Taneční škola PIROUETTE z. s., 160 tisíc HC REBELS 2017 Prostějov, z. s., 100 tisíc Lukostřelba Prostějov, z. s., 20 tisíc SKI HANÁ, z. s., 20 tisíc SK Combat Sambo Prostějov, z. s., 50 tisíc Jana Bálešová na podporu činnosti tanečního studia FREE DANCE a 40 tisíc MARRY CZ s. r. o. (ber)

 

Světové šampionky jsou z Taneční školy PIROUETTE!

ilustrační foto

Účast na právě probíhajícím světovém šampionátu WADF World Dance Championship dopadla pro prostějovskou Taneční školu PIROUETTE, fungující již od roku 2008 za finanční podpory Statutárního města Prostějova, více než výborně. 

Lektorka Iva Kuptíková připravila s těmi nejlepšími tanečnicemi všech věkových kategorií sóla, dua, malé i velké formace a všichni se vydali již po několikáté do Liberce čelit silné mezinárodní konkurenci.

Úspěšné zakončení taneční sezóny TS Zumba s Veronikou

Foto archiv Zumba s Veronikou

TS Zumba s Veronikou se po roční odmlce, kdy se hlavni vedoucí Veronika Petrželová Bašná věnovala mateřským povinnostem, opět vrátila na výsluní.

Letošní taneční sezóna byla velmi úspěšná. Děti se zúčastnily mnoha soutěží, mimo jiné například v Olomouci či Brně, a z každé soutěži si přivezly medaili. Ty nejcennější si ale přivezly z finále Mia festivalu, což je největší taneční soutěž pro Hobby skupiny v České republice,, a jedinná taneční soutěž, kde je možné se utkat s těmi nejlepšími přímo v kategorii "Zumba".

CZECH DANCE TOUR 2018: Roztančíme Česko v Prostějově!

ilustrační foto plakát

Soutěžní túra tanečních skupin vstupuje do druhého ročníku a přináší několik novinek pro tanečníky i diváky. Zavítá do více regionů než v loňském roce, osloví i takzvané “hobby tanečníky” a ve spolupráci s partnery podpoří nové talenty. Do finálové poroty opět usedne i český sportovec a trenér – krasobruslař Tomáš Verner.

Od 17. března do 27. května bude Česko o víkendech tančit. Czech Dance Tour 2018 zavítá do deseti měst a projede desítkou českých a moravských regionů včetně Prahy. “Diváci se mohou těšit na vystoupení v tanečních stylech jako jsou street dance, disco dance, art dance, free style, cheerleaders…, a u některých i na jejich show varianty s kulisami,” zve diváky na Czech Dance Tour 2018 její pořadatel, Martin Hladík, aktivní choreograf a absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze.

Děti tančí dětem již potřetí!

Foto TS Pirouette

Nyní již tradiční vánoční charitativní akci Děti tančí dětem rozjela Taneční škola Pirouette v roce 2015. Tehdy se lektorky rozhodly spojit vánoční vystoupení dětí pro rodiče s něčím ušlechtilým. Název projektu se přímo nabízel.

Stejně jako předchozí ročníky byly za sebou tři jednotlivé koktejly. Na každém z nich se představila část tanečnic a tanečníků se svými novými choreografiemi, chystanými na nadcházející soutěžní sezónu. Třikrát tak mohli vidět rodiče a příznivci školy rozehřátí a rozcvičení všech účinkujících, krásné choreografie ve stylu moderndance, show dance i street dance a také ukázky baletu.

Jsou vaše děti individualisté? Taneční studio Outclass Rockers je tu právě pro vás!

ilustrační foto skupina Outclass Rockers

V loňském roce poprvé jsme čtenáře Prostějovských novinek krátce seznámili s taneční skupinou Outclass Rockers. Jelikož začal nový školní rok a vaše děti či vy sami jste ještě nedořešili, jaké kroužky navštěvovat, dovolíme si vám představit tuto skupinu opět. Tedy, spíše se představí oni sami:

"Jeden rok je za námi a doufáme, že ještě spoustu let před námi. Jsme skupina Outclass Rockers zaměřená na taneční styl zvaný b-boying (breakdance).

Pro začátek bychom chtěli uvést, jakým způsobem u nás probíhají taneční lekce. Hodiny máme rozvržené do dvou kategorií, které se skládají ze starších a mladších členů. Nejmladší členové se pohybují okolo čtyř až devíti let, starší členové od devíti let výše. V této kategorii již věk nehraje roli.

Soutěžte o vstupenky na MY! Velký taneční svátek již tuto neděli!

ilustrační foto TS Free Dance

Jak PvNovinky informovaly, Taneční studio Free Dance slaví v neděli dvacet let od svého založení. A my vám dnes nabízíme soutěž, ve které můžete vyhrát vstupenky na jedinečnou show, kterou studio k výročí pořádá. 

Postačí, když do zítřejšího dne, pátku 13. října do 12 hodin, zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, které prostějovské osobnosti TS Free Dance věnuje v show vzpomínku. Odpověď označte v předmětu MY, nezapomeňte napsat mimo svého jména i adresu a telefonní kontakt. Pro dva vylosované máme vstupenky pro dvě osoby. (red)

 

 

Největší prostějovská taneční přehlídka se blíží!

Foto Pavel Ponížil

V neděli 4. června proběhne na sportovní hale Sportcentra – DDM již avizovaná tradiční taneční přehlídka Pohyb je život! První choreografie bude možné spatřit od 13:30 hodin. Pořadatelé z regionálního centra České asociace Sport pro všechny se Sportcentrem – DDM přichystali opět bohatý program, když se na tanečním parketu vystřídá na 450 tanečníků ze sedmi různých tanečních škol a studií.

A kdo se představí letos? „Mezi tradiční účastníky akce patří TS Free Dance, TŠ Pirouette a Aerobik klub Pavlíny Radičové. V minulých letech jsme zahájili spolupráci se školou Extension Dance pod uměleckých vedením Ondřeje Berkyho či prostějovským roztleskávačkami. Mám velkou radost, že se vrací na halu i Základní umělecká škola pod vedením Pavly Krieger Jahodové. Letos prvně se nám představí taneční škola z Tovačova,“ uvedl jeden z hlavních pořadatelů akce Jan Zatloukal.

TS Free Dance hledá nové členy! Přihlásit se můžete i on-line

Foto archiv Jana Bálešová

TS Free Dance vyhlašuje zápis do tanečního souboru. Tentokrát své potomky či sami sebe můžete přihlašovat on-line na webu studia.

„Přijímáme přihlášky dětí ve věku od tří let a opravdu velmi uvítáme, když se budou hlásit kluci. Těch není nikdy dost a street dance je přesně pro ně,“ podotkla s úsměvem Jana Bálešová.

V kategorii mini soutěží děti od pěti let, ty menší chodí do taneční přípravky. „V tanci platí, že co se v mládí naučíš, poneseš si už napořád. S dětmi pracujeme moc rádi, jsou tvárné a plné nadšení,“ dodala.

Od letošního roku TS Free Dance nabízí možnost on-line zápisu. „Nebojte se přijít, u nás tancují opravdu všichni,“ přidala pozvání Monika Bálešová.