tanec

Vytanči si roli v reklamě na Hanáckou vodku!

Foto plakát

Letošní léto roztančí Hanácká vodka o poznání více než kdy jindy. Společně s rádiem Evropa 2 totiž rozjela soutěž Taneční štafeta. Hlavní výhrou je role v novém reklamním spotu Hanácké vodky.

Začátkem června spustila Hanácká vodka a Rádio Evropa 2 na sociálních sítích a v rámci pořadu Summerparty soutěž s názvem Taneční štafeta. Soutěžní úkol je jednoduchý: inspirovat se choreografií tanečníka Lukáše Prokopa, kterou ve svých pojetích budou sdílet na sociálních sítích i moderátoři rádia Evropa 2, natočit a sdílet vlastní video a označit hastagem #tanecnistafeta. „Hanácká vodka, to je zábava ve všech svých podobách, hravost, tanec a hudba. Proto jsme pro všechny, kdo se nechtějí nudit, připravili možnost, jak ukázat, co v nich je.

Prostějov tančil. A zahájil kulturní léto

Foto Zdeněk Vystavěl

Prostějov tančí – stejně jako v minulých letech zahájila přehlídka tanečních souborů tradiční kulturní léto v Prostějově. Tanečníky i diváky pozdravila za město Prostějov 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová, která má na starosti právě kulturu. Přidal se i náměstek Jiří Rozehnal.

 „Jsme rádi, že jsme se po roce opět mohli setkat na tradiční akci a zahájit léto tanečním vystoupením. Užijte si to a potěšte s vystoupením naší nejmladší generace,“ uvedla Sokolová a zároveň přidala pozvání na další akce Prostějovského léta 2024.

Diváci shlédli vystoupení desítky souborů s celkem šestnácti choreografiemi. Představily se Taneční studio Free Dance, AKPR Prostějov, Taneční škola Pirouette, Just Dance Company, ZUŠ Vl. Ambrose, Move With Me Cummunity, Dance Space, DDM Prostějov a The Cheers Prostějov. (ber)

Prostějov tančí. Dnes na náměstí!

Foto plakát

Prostějovské léto 2024 dnes nabízí další díl ze své pestré mozaiky. A nabídne tanec.

Prostějovské taneční skupiny a soubory budou na náměstí T. G. Masaryka u muzea tančit od 17 hodin. Zajděte se podívat. (red)

OBRAZEM: Prostějovské léto zahájeno. Náměstí rozvířily taneční naděje

Foto ber

Hlavní prostějovské náměstí bylo ve čtvrtek svědkem první akce, která zahájila Prostějovské léto. Na náměstí přivedla stovky diváků, kteří měli možnost shlédnout vystoupení tanečních skupin nejen z Prostějova, ale i okolí.  Za město Prostějov pozdravila diváky a tanečníky 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

 „Nadání! Dřina! Odříkání! Úspěch! To jsou prostějovské taneční skupiny napříč různými žánry. Poprvé v roce 2019, a nyní opět po covidových letech zahajují Prostějovské kulturní léto. V přihlížejících vzbuzují obdiv, slzy, úsměv, touhu po pohybu. Děkuju lektorům i tanečníkům za nádherný zážitek! Díky za to, že jste!“ zhodnotila následně vystoupení Milada Sokolová.

Divákům se představili Mažoretky Krokodýlek, Taneční studio FREE DANCE, AKPR Prostějov, Taneční škola PIROUETTE, JUST DANCE COMPANY, MWM COMMUNITY, ZUŠ Vl. Ambrose a The Cheers Prostějov. (ber)

"PIROUETKA" válí i v lockdownu. On-line

ilustrační foto TŠ PIROUETTE

Druhý víkend v dubnu strávili zástupci, tanečníci a příznivci prostějovské Taneční školy PIROUETTE netradičně sledováním on-line taneční soutěže Tanečník roku 2021 – on-line MČR. V sobotních základních a semifinálových kolech měla TŠ v dance artu hned třiatřicet tanečnic napříč všemi věkovými kategoriemi od dětské až po dospěláckou.

Pro většinu holek to byla vůbec první zkušenost se sólem a pro dvě nejmenší, ještě školkové, vůbec první setkání s tanečními soutěžemi. O to víc potěšily četné postupy do finále. V dětech jich do semifinále postoupilo hned 11 a z celkového počtu 18 choreografií měla tak PIROUETTE velkou převahu. Do finále se mezi pět nejlepších nakonec probojovaly Vanessa Karasová a Elen Bendová, přičemž Elenka zaujala porotu svým videem už v základních kolech a umístila se na krásném druhém místě.

Zastupitelé přiklepli dotace do sportu. Na celoroční činnost

ilustrační foto TS Free Dance

Zastupitelstvo města Prostějova schválilo na úterním jednání poskytnutí dotace z rozpočtu města Prostějova na rok 2019 z dotace nerozdělené v kapitole 70. Celkem rozdělili sportovcům 1.390.000 korun.

150 tisíc korun dostane Atletický klub Prostějov, z. s., 100 tisíc Aeroklub Josefa Františka Prostějov z. s., 80 tisíc DELTAKLUB STICHOVICE, z. s., 570 tisíc KRASO-bruslení PROSTĚJOV z. s., 100 tisíc Taneční škola PIROUETTE z. s., 160 tisíc HC REBELS 2017 Prostějov, z. s., 100 tisíc Lukostřelba Prostějov, z. s., 20 tisíc SKI HANÁ, z. s., 20 tisíc SK Combat Sambo Prostějov, z. s., 50 tisíc Jana Bálešová na podporu činnosti tanečního studia FREE DANCE a 40 tisíc MARRY CZ s. r. o. (ber)

 

Světové šampionky jsou z Taneční školy PIROUETTE!

ilustrační foto

Účast na právě probíhajícím světovém šampionátu WADF World Dance Championship dopadla pro prostějovskou Taneční školu PIROUETTE, fungující již od roku 2008 za finanční podpory Statutárního města Prostějova, více než výborně. 

Lektorka Iva Kuptíková připravila s těmi nejlepšími tanečnicemi všech věkových kategorií sóla, dua, malé i velké formace a všichni se vydali již po několikáté do Liberce čelit silné mezinárodní konkurenci.

Úspěšné zakončení taneční sezóny TS Zumba s Veronikou

Foto archiv Zumba s Veronikou

TS Zumba s Veronikou se po roční odmlce, kdy se hlavni vedoucí Veronika Petrželová Bašná věnovala mateřským povinnostem, opět vrátila na výsluní.

Letošní taneční sezóna byla velmi úspěšná. Děti se zúčastnily mnoha soutěží, mimo jiné například v Olomouci či Brně, a z každé soutěži si přivezly medaili. Ty nejcennější si ale přivezly z finále Mia festivalu, což je největší taneční soutěž pro Hobby skupiny v České republice,, a jedinná taneční soutěž, kde je možné se utkat s těmi nejlepšími přímo v kategorii "Zumba".

CZECH DANCE TOUR 2018: Roztančíme Česko v Prostějově!

ilustrační foto plakát

Soutěžní túra tanečních skupin vstupuje do druhého ročníku a přináší několik novinek pro tanečníky i diváky. Zavítá do více regionů než v loňském roce, osloví i takzvané “hobby tanečníky” a ve spolupráci s partnery podpoří nové talenty. Do finálové poroty opět usedne i český sportovec a trenér – krasobruslař Tomáš Verner.

Od 17. března do 27. května bude Česko o víkendech tančit. Czech Dance Tour 2018 zavítá do deseti měst a projede desítkou českých a moravských regionů včetně Prahy. “Diváci se mohou těšit na vystoupení v tanečních stylech jako jsou street dance, disco dance, art dance, free style, cheerleaders…, a u některých i na jejich show varianty s kulisami,” zve diváky na Czech Dance Tour 2018 její pořadatel, Martin Hladík, aktivní choreograf a absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze.

Děti tančí dětem již potřetí!

Foto TS Pirouette

Nyní již tradiční vánoční charitativní akci Děti tančí dětem rozjela Taneční škola Pirouette v roce 2015. Tehdy se lektorky rozhodly spojit vánoční vystoupení dětí pro rodiče s něčím ušlechtilým. Název projektu se přímo nabízel.

Stejně jako předchozí ročníky byly za sebou tři jednotlivé koktejly. Na každém z nich se představila část tanečnic a tanečníků se svými novými choreografiemi, chystanými na nadcházející soutěžní sezónu. Třikrát tak mohli vidět rodiče a příznivci školy rozehřátí a rozcvičení všech účinkujících, krásné choreografie ve stylu moderndance, show dance i street dance a také ukázky baletu.