kolona

Dvě nehody komplikují provoz na D46 mezi Olomoucí a Prostějovem

ilustrační foto

Před třičtvrtě na sedm ráno se stala na 34. kilometru dálnice D46 nehoda dvou aut, při které ke zranění nedošlo.

Když k místu vyjížděly složky IZS, stala se o pár metrů blíže k Olomouci druhá nehoda. Tady se srazila čtyři vozidla a při nehodě došlo ke zranění osob. Účastníky nehody byli i policisté. Informuje o tom server dopravniinfo.cz. Kolona se na dálnici od Olomouce na Prostějov stále tvoří. (red)

Na D46 ve směru na Olomouc se tvoří kolona!

Foto čtenář

Pokud chcete jet do Olomouce po D46, zvolte raději jinou cestu. Na komunikaci se u Olšan tvoří kolona.

"Na dálnici ve směru na Olomouc je před odbočením na Olšany u Prostějova zúžení do jednoho jízdního pruhu. Tvoří se kolona, která dosahuje v této chvíli téměř k exitu Prostějov sever u Tesca," poslala řidičům informaci  čtenářka Dana. (red)

 

 

Nad Prostějovem na D46 se tvoří kolony, ucpává se i Olomoucká

ilustrační foto

První pracovní den a také odpolední hodina způsobily, že se na D46 nad Prostějovem tvoří kolony. Ty vznikají již před sjezdem na Prostějov sever u obchodního domu TESCO.

"Jel jsem od Tesca pro dceru do kroužku a říkal si, že to vezmu přes dálnici směrem k Prostějovu střed, jelikož již u Tesca se tvořily směrem k centru Prostějova kolony. Narazil jsem, důvod jsem pochopil až na nájezdu, i ten byl totiž ucpaný", napsal do redakčního e-mailu jeden ze čtenářů, pan Kamil. (red)

Nehoda u Olšan ochromila část Prostějova!

ilustrační foto ber

Dopravní nehoda dvou osobních aut, která se stala krátce po čtvrt na tři odpoledne na 30. kilometru D46 u Olšan ve směru na Prostějov, ochromila i část města Prostějova.

Řada řidičů se ve snaze vyhnout se ucpanému úseku dálnice, kde byl provoz sveden do jednoho pruhu, vydala po tzv. staré do Držovic. "Už v Držovicích to vůbec nejelo, stáli jsme u odbočky k fotbalovému hřišti asi deset minut, pak jsme to otočili a jeli přes Vrahovice," popsal situaci redakci jeden z řidičů. Ucpaná byla i Olomoucká ulice ve směru do centra. I zde komplikuje provoz zúžení u železničního přejezdu, kde se v současné době buduje odbočovací pruh z ulice Valenty. Dálnice byla byla krátce před šestnáctou hodinou plně zprůjezdněna. (red)   

Chcete vidět dragouny? Máte možnost. O víkendu

ilustrační foto army.cz

Jak jsme již informovali, o tomto víkendu by měli přijet do Vyškova a Přáslavic američtí vojáci. V neděli je můžete navštívit na Dni otevřených dveří ve vyškovských kasárnách.

Den otevřených dveří pro veřejnost bude od 14.00 do 17.00 hodin se statickou ukázkou techniky v kasárnách ve Vyškově.

V pondělí 30. května bude kolona pokračovat po D1 a na polskou hranici a opustí Českou republiku. Z Vyškova odjedou první vojáci v 8.00 hodin, z Přáslavic v 11.00 hodin. Poslední část konvoje by měla překročit hraniční přechod Věřňovice do 15.30 hodin. (Zdroj army.cz)

Do Vyškova opět zamíří američtí dragouni

ilustrační foto MO
Ve dnech 27. až 30. května se uskuteční na území České republiky přesun amerických vojáků v rámci cvičení Saber Strike v Pobaltí. Dragouni se zastaví i ve Vyškově, kde se 29. května představí veřejnosti.

„Průjezd příslušníků 2. jízdního pluku očekáváme dne 27. května ze základny v německém Vilsecku po D5 a pražském okruhu D0 do kasáren 17. listopadu v Praze-Ruzyni, kde je plánováno přenocování. Dne 28. května vojáci odjedou po D1 do Vyškova a Přáslavic, kde budou ubytováni po další dvě noci. Ve zdejších prostorech se také bude konat společný výcvik s českými vojáky zaměřený na střeleckou přípravu, vojenské lezení a řízení vozidel. V pondělí 30. května bude kolona pokračovat po D1 a na hraničním přechodu Bohumín opustí Českou republiku,“ infoamuje ministetsvo obrany.

Dragouni vjíždí do Česka. Nezdrží se

ilustrační foto Ludmila Novotná

 

Rekognoskační a logistický tým vstoupí do České republiky v deset hodin a během dne se bude přesouvat do Vyškova. Tam Američané dorazí v deset večer a stráví zde noc. V týmu bude 62 vojáků, 20 vozidel a 7 návěsů.

Ve čtvrtek kolona odjede z České republiky přes Lanžhot na Slovensko do Maďarska, kde se připravuje alianční cvičení Brave Warrior 2015. V pátek a v sobotu, opět s přespáním ve Vyškově, pojede předvoj zpět do bavorského Vilsecku, kde mají „Dragouni“ 2. mechanizovaného pluku základnu.

Samotný přesun 150 vozidel, 550 lidí a 54 návěsů bude rozdělen do 6 kolon se uskuteční v neděli a pondělí. Dragouni pojedou po dálnicích D5 a D1, kolem Prahy po R1. Noc stráví ve Vyškově, odkud ve čtvrtek odjedou na Slovensko. (Zdroj army.cr)

První dragouni pojedou Českem už ve středu

ilustrační foto army.cz

První část konvoje amerických vojáků vyrazí na trasu napříč Českem ve středu. 20 vozidel a 60 vojáků, kterým se přezdívá dragouni, má za úkol připravit trasu. Nocovat budou dragouni opět ve Vyškově.

Po trase, kterou projede první část konvoje, se v neděli 13. a v pondělí 14. září přesune hlavní část. "Trasa povede přes Rozvadov, Ostrov u Stříbra, Prahu, Bernartice a Brno do Vyškova, kde vojáci přenocují. Druhý den pak přes Brno zamíří do Lanžhotu na slovenských hranicích," informovalo ministerstvo obrany. (ber)

 

Američtí "dragouni" pojedou přes Česko v září. Spát budou ve Vyškově

ilustrační foto

 

Vláda ČR v pondělí projedná přesun jednotek Soát Ozbrojených sil USA na cvičení NATO Brave Warrior 2015 v Maďarsku, takzvanou „Danube Ride“ (Dunajská jízda). "Dragouni" pojedou po dálnicích a rychlostních komunikacích, spát budou ve Vyškově.

Přesun 2. mechanizovaného pluku z bavorského Vilsecku bude realizován ve třech termínech, přičemž první dva přesuny budou souviset s rekognoskací trasy přesunu hlavního proudu. Ten bude rozdělen do několika kolon tak, aby co nejméně zatížil dopravu na pozemních komunikacích. Na území ČR téměř bezvýhradně využije dálnice a rychlostní komunikace.

Termíny jsou stanoveny na 9. až 14. září, američtí vojáci stráví na území ČR vždy necelé dva dny s přenocováním v areálu Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově.

Projede přes republiku další konvoj "dragounů"?!

ilustrační foto Ludmila Novotná

 

Přes Českou republiku zřejmě na podzim projede další konvoj americké armádní techniky. Američané se budou přesouvat z německých základen na cvičení Brave Warrior do Maďarska. Ministerstvo obrany ČR zatím nechce přesun konvoje přes naše území potvrzovat, i když o něm ví. Informoval i tom dnes server Novinky.cz.

Přesun jednotek s transportéry Stryker z Německa přes Českou republiku potvrdil serveru americký armádní mluvčí Joe Buccino. „Je to možnost pro posílení našeho spojenectví s partnery v regionu,” dodal. Plukovník John Meyer, který je velitelem 2. jízdního pluku, doplnil, že cvičení má uklidnit evropské spojence znepokojené nedávnými aktivitami Ruska.

Ministerstvo obrany zatím nechce průjezd konvoje komentovat. „Tuto informaci máme,” uvedla bez dalších podrobností Jana Zechmeisterová z tiskového oddělení.