Červená řepa. Pomáhá při potížích s krevním tlakem i s hubnutím

Červená řepa. Pomáhá při potížích s krevním tlakem i s hubnutím
Ilustrační foto pixabay.com

Červená řepa má v kuchyni mnoho využití. Je skvělou přílohou k hlavnímu chodu, můžete si z ní připravit chutnou šťávu nebo ji zkusit rozmixovat do koláčového těsta. Její chuť se v těstě ztratí, za to těsto bude dokonale vláčné a plné vitamínů.

Mnoho odborníků považuje červenou řepu za skvělou potravinu pro prevenci nádorových onemocnění a v boji s rakovinou. Bílkovina betain a pigment betacyanin má silné pozitivní účinky na lidský organismus. Nejvíce se doporučuje konzumovat červenou řepu v syrovém stavu, kdy jsou její účinky nejsilnější. Při léčbě rakoviny se pacientům doporučuje také pití 100 ml čerstvé řepové šťávy 3x denně.

Snažíte se shodit pár kilogramů? Připravte si čerstvou šťávu z červené řepy, která vás pořádně nakopne. Řepa se často používá při detoxikaci těla. Vypití jedné skleničky denně skvěle pročistí střeva. Červená řepa totiž dokáže zrychlit metabolismus, má nízký obsah kalorií a čistí krev. Kromě toho je také bohatá na vitamín C a další antioxidanty, které posilují lidský imunitní systém.

S pozitivními účinky červené řepy na lidský organismus nekončíme. Mnoho výzkumů dokázalo, že červená řepa má pozitivní vliv také na snížení krevního tlaku. Mohou za to dusičnany, které tělo proměňuje na oxid dusnatý. Ten rozšiřuje cévy, zlepšuje průtok krve a následně snižuje krevní tlak. Lidé, kteří mají problém s vysokým tlakem, by se řepě rozhodně neměli vyhýbat.

Většina lidí se snaží zvýšit své soustředění a zahnat únavu energetickými nápoji nebo kávou. Málokdo však ví, že s únavou a vyčerpáním dokáže skvěle pomoci také červená řepa. Stačí jedna sklenice čerstvé šťávy a tělo je okamžitě připravené zvládnout fyzickou námahu. Tento nápoj zvyšuje množství kyslíku v krvi, a proto má pozitivní vliv na podporu fyzické i mozkové činnosti. (red)

Poslat nový komentář