Zvonička ve Vrahovicích-Čechůvkách dostane nový kabát

Zvonička ve Vrahovicích-Čechůvkách dostane nový kabát
Zvoničce hrozí zřícení střechy, v příštím roce ji radnice opraví.

Prostějovští radní využili projektového námětu Olomouckého kraje na podporu kultury a památkové péče v roce 2012 a podalo žádost o poskytnutí finanční dotace na opravu zvoničky ve Vrahovicích-Čechůvkách.

Záměrem připravovaného projektu je obnova zvoničky, která je v současné době ve značně zchátralém stavu a z důvodů bezpečnosti je uzavřena veřejnosti. V příštím roce by měla být provedena především oprava střechy, vyměněna dveří a okenních výplní a zvonička by měla dostat i novou fasádu. Současně bude upraveno i venkovní okolí.

„Rozhodli jsme se využít výzvu Olomouckého kraje na obnovu drobných památek místního charakteru jako jsou kapličky, boží muka, pomníky, kříže a podobně a podali žádost o dotaci na opravu zvoničky v Čechůvkách. Po její obnově, která by měla být provedena během příštího roku, by mohla být zvonička zpřístupněná veřejnosti,“ shodly se místostarostky Ivana Hemerková a Alena Rašková. Předpokládaná výše opravy činí 400 tisíc korun, část nákladů pokryje dotace z programu Obnova staveb drobné architektury místního významu v Olomouckém kraji.   

 (jap)

Poslat nový komentář