historická jízda

Tip na sobotu. Nostalgie s Rosničkou a otevřený olomoucký depozitář ČD Muzea

Foto České dráhy

V sobotu 8. června se v rámci nostalgických jízd Českých drah můžete svézt zvláštními vlaky taženými parní lokomotivou Rosničkou (464.202), která je majetkem Národního technického muzea a z olomouckého hlavního nádraží pojede hned třemi směry.

Ráno v 8:30 hod. se vydá do Prostějova na hlavní nádraží a zpět, krátce před polednem v 11:27 hod. vyrazí malebným údolím řeky Bystřice přes řadu mostů a tunely do Domašova nad Bystřicí a zpět a nakonec odpoledne v 15:20 hod. vykoná ještě jízdu do Přerova a zpět.

Prostějovem profuněla kouřící Rosnička

Foto ber

Je temně zelená a na čele jí září rudá hvězda. Dokáže svištět až devadesátkou, což je při její váze (112 tun) a stáří (68 let), úžasný výkon. Konstrukčně patří k nejdokonalejším parním lokomotivám u nás. Jmenuje se Rosnička a v sobotu vezla i milovníky dráhy z Prostějova.

V rámci Muzejní noci totiž otevřel své brány i depozitář Muzea Českých drah v Olomouci a Rosničku, parní lokomotivu řady 464.202, vyslal na cestu do Prostějova a také Domašova nad Bystřicí. Pro milovníky dráhy to byl jedinečný zážitek, mohli se, mimo jiné, podívat i do kabiny strojvedoucího. 

Objednejte si lístky na Mikulášskou jízdu s Rosničkou!

Ilustrační foto ČD Nostalgie

Nenechte si ujít jízdu mikulášského expresu, který v neděli 3. prosince potáhne parní lokomotiva Rosnička (464.202) a z olomouckého hlavního nádraží pojede hned dvěma směry. V 9:50 hod. se vydá do Prostějova na hlavní nádraží a zpět a odpoledne v 13:16 hod. zamíří z Olomouce do Domašova nad Bystřicí a zpět.

V soupravě historických vozů bývalé třetí třídy pojede Mikuláš s čertem a andělem a společně podarují děti drobným dárkem. Účastníci akce se kromě samotné jízdy mohou těšit také na tzv. zbrojení parní lokomotivy vodou v Prostějově, resp. Domašově nad Bystřicí.

Nostalgickou předvánoční atmosféru v historickém vlaku tak ocení nejen rodiny s dětmi, ale i milovníci železniční historie. A nebojte, ani o hladu nebudete muset zůstat. Součástí soupravy mikulášského parního expresu je totiž také historický bufetový vůz.