Foto HZS Ol. kraje
Jak PvNovinky v sobotu informovaly, došlo na D46 k havárii cisterny, převážející nebezpečnou chemikálii. Hasiči odstraňovali následky nehody do nedělního rána. Řidič cisterny, cizí státní příslušník, skončil v nemocnici.
Řidič jel ve směru z Olomouce na Prostějov, havaroval mezi exitem Držovice a Olšany na Prostějovsku. „Cisterna se na horizontu převrátila na bok. Zaznamenali jsme na místě drobný únik látky, ale nemáme prozatím informace o ohrožení životního prostředí,“ uvedl v sobotu mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák. Během odpoledne se jim pak podařilo přečerpat nebezpečný obsah cisterny. Hasiči nechtějí sdělit, jakou chemikálii cisterna převážela, podle slov mluvčího jde o leptavou hořlavou látku v množství 32 tun.