stezka

Iris zve na procházku. Za zajímavostmi nad Domamyslicemi

Ilustrační foto FB Iris

Samoobslužná trasa nejen pro seniory, ale i pro rodiny s dětmi, kterou si můžete projít sami, vede od zastávky MHD v Domamyslicích na Záhoří a zpět.  Projít si ji můžete ještě až do úterý 23. března.

Zavede vás mezi lomy a lůmky, k ukryté pozorovatelně i k betonovému krytu, ke zbytkům vojenské střelnice, ke studánce na Kači. Cestou zpátky projdete kolem chráněného území Dolní Vinohrádky. Na trase této stezky najdete vyvěšená zastavení se zajímavými informacemi a hravými úkoly či otázkami. Správné odpovědi si můžete na místě sami zkontrolovat.

Začátek i konec stezky je u zastávky MHD v Domamyslicích. Délka trasy asi 6 km. „Stezku si můžete projít v dané dny kdykoliv. Aktuální informace získáte na tel. 603 730 594,“ vzkazuje za ochránce Eva Zatloukalová. (red)

Smržice otevřou dvě stezky. Jednu již dnes

ilustrační foto internet

 

První stezka vede na Bělecký mlýn, druhá na Stráž.  Tu na „Bělák“ otevřou již dnes, poutní a naučnou na místní kopec Stráž pak v pátek.

Ve středu 25. června v 17 hodin se novou stezkou na Bělecký mlýn můžete vydat spolu s Klubem českých turistů Smržice. Sraz je u mostku přes Romži na cyklostezce z Prostějova do Smržic.

Další naučnou trasu Smržičtí slavnostně otevřou v pátek 27. června v 17 hodin. Naučnou a poutní stezku na Stráž otevře procházka se zajímavým výkladem. Organizátoři připravili občerstvení v areálu tábořiště ve Vývoze a o zábavu se postará country bluegrassová skupina Dobro z Prostějova. (red)

Cesta kolem bývalého Agrostroje je pro cyklisty tabu

ilustrační foto

 

Před časem jsme v PvNovinkách informovali o cestě kolem zdi bývalého Agrostroje. Stezka, vedoucí z křižovatky Barákovy a Českobratrské k přejezdu ve Vrahovické, je pro cyklisty uzavřena. Důvod je podle odboru dopravy jediný.

„Komunikace je pro cyklisty uzavřena, protože signalizační zařízení železničních přejezdů ve Vrahovické a Českobratrské ulici není nasměrováno k cyklistům jedoucím po cyklostezce a ti nejsou upozorněni na blížící se vlak,“ sdělil vedoucí odboru dopravy Miroslav Nakládal s tím, že jde o stanovisko Správy železniční dopravní cesty. .

Pro cyklisty by cesta mohla být zprůjezdněna v okamžiku, kdy by zde byla dobudována signalizace. „Tu by muselo nechat vybudovat město,“ dodal Nakládal s tím, že investice se pohybuje kolem 700 tisíc korun.