stromečky

Náměstí T. G. Masaryka se obléklo do velikonočního

foto Magistrát města Prostějova

Milá tradice pokračuje. Mini stromečky s velikonoční tematikou opět krášlí centrum Prostějova. Děti ze škol, školek, center a skupin opět připravily pestrobarevné ozdoby pro 74 stromků.

„Kolemjdoucí teď mohou posoudit, jak jsou děti šikovné a co vše umí. Do Prostějova tento „zvyk“ přivedl Okrašlovací spolek a já jsem moc ráda, že se ujal a líbí se,“ uvedla náměstkyně primátora a v tomto případě hlavně předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová.

Podle náměstkyně primátora a političky Zdravého města Aleny Raškové je hodna obdivu kreativita autorů ozdob: „Je úžasné, jakou zásobu nápadů děti ze škol, školek, center a skupin mají. Ta tvořivost je obdivuhodná, ani jeden stromeček není stejný."

Velikonoční stromky opět ozdobí střed města

Ilustrační foto ber

Přestože jsou školy i školky uzavřeny, budou i v letošním roce zdobit velikonoční stromky prostějovské náměstí T. G. Masaryka.

 „Rádi bychom, alespoň v menší míře, vyzdobili náměstí před blížícími se Velikonocemi. Děti pracovníků magistrátu z různých odborů vyrobí ozdoby na několik stromečků, věřím, že podobně jako před vánočními svátky se připojí i kolegové z vedení města. Velikonoce jsou svátky vzkříšení, zkusme v sobě tedy vzkřísit víru, že vše se v dobré obrátí,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová. 

OBRAZEM: Vánoční stromečky už zdobí náměstí

Foto ber

I letos dodaly Lesy města Prostějova na hlavní náměstí vánoční stromly v květináčích. A stejně jako v předchozích letech se jejich zdobení dnes a zítra ujmou děti z mateřských a základních škol.

Spolu s druháky ze ZŠ Jana Železného se zdobení jednoho z nich ujala i náměstkyně primátora Milada Sokolová, která před lety do Prostějova projekt velikonočních a vánočních stromečků přivedla. "Obdivuji nejen šikovnost dětí, ale hlavně kreativitu paní učitelky. Každý stromek je jiný, stále se přesvědčuji, že existují nové a nové nápady," dodala Sokolová, která dětem popřála krásné a bohaté vánoce. (ber)

OBRAZEM: Velikonoční stromečky zdobí náměstí

Foto ber

Hlavní prostějovské náměstí opět zdobí velikonoční stromky. Letos je jich na sedm desítek. A vzbuzují zaslouženou pozornost.

"Každým rokem obdivuji nápaditost učitelek, které s dětmi výzdobu tvoří. Každý stromek je jiný a náměstí je s nimi moc pěkné," nechala se slyšet Milada Nováková. Nápad se zdobením velikonočních a posléze vánočních stromků do Prostějova přivedla předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. "Jsem velmi ráda, že se tradice udržela," konstatovala spokojeně. Velikonoční stromky se na náměstí poprvé objevily v roce 2014.

OBRAZEM: Náměstí je opět nazdobené! Velikonočními stromečky!

Foto ber

V průběhu dnešního dne bylo na prostějovském hlavním náměstí rušno. Přibylo zde na pět desítek velikonočních stromků. 

Stromečky dodaly opět Lesy města Prostějova, výzdobu zajistily děti z prostějovských mateřských a základních škol. (ber)

Náměstí ozdobí velikonoční stromečky

ilustrační foto ber

Od čtvrtka budou prostějovské hlavní náměstí opět zdobit velikonoční stromečky. I tentokrát se na jejich krášlení budou podílet děti z prostějovských škol.

"V sedm ráno Lesy města Prostějova rozvezou po náměstí kontejnery se stomky. Od 8 hodin je děti začnou zdobit," informovala dnes náměstkyně primátorky Ivana Hemerková. Podle primátorky Aleny Raškové bude na náměstí padesátka stromků. "Důvodem, proč jsou letos na náměstí dříve, je ten, že chceme, aby byly hotové v době velikonočního jarmarku. Náměstí tak bude veselejší," dodala primátorka.