zápas

Fotbalová reprezentace bude hrát v Olomouci. V září proti Skotsku

ilustrační foto fotbal.cz

Česká fotbalová reprezentace už zná města, ve kterých odehraje zářijové zápasy Ligy národů. Národní tým se v pátek 4. září představí proti Slovensku v Bratislavě a v pondělí 7. září nastoupí proti Skotsku v Olomouci. Zápas na Andrově stadionu bude mít výkop ve 20.45.

První letošní sraz začne v pondělí 31. srpna v Praze, odkud reprezentace vyrazí do slovenské metropole. Po odehrání úvodního utkání Ligy národů se mužstvo přesune do Olomouce, kde na Andrově stadionu přivítá Skotsko. „V Olomouci to dobře známe a třeba loni, když jsme tam hráli proti Černé Hoře, měla reprezentace veškerý servis podpořený důležitou výhrou tři nula. Navíc se nám to hodí kvůli cestování z Bratislavy, které tak bude jednodušší. Věřím, že výsledkově uspějeme v Olomouci i tentokrát,“ poznamenal manažer národního týmu Libor Sionko.

Fanoušek Zbrojovky napadl i policistu a skončil v cele

ilustrační foto Policie ČR

V sobotu od odpoledních hodin realizovali policisté územního odboru Prostějov ve spolupráci se strážníky městské policie opatření k zajištění veřejného pořádku v souvislosti s konáním fotbalového utkání 1. SK Prostějov – Zbrojovka Brno.

Policisté během opatření řešili jeden závažnější incident u vlakového nádraží ve Sladkovského ulici. Při tom byl fanoušky hostujícího celku napaden jeden fanoušek domácích. Při incidentu několik fanoušků neuposlechlo výzev policistů a ti proto sjednali pořádek za využití donucovacích prostředků. Na místě bylo zadokumentováno celkem šest přestupků proti občanskému soužití a veřejnému pořádku.

OBRAZEM: Sigma Lutín – SK Lipová 0:0

Foto Lubomír Kaprál

Ve středu 25. května bylo na hřišti v Lutíně konečně odehráno odložené fotbalové utkání 17. kola I.A třídy mezi domácí Sigmou a SK Lipovou. Bez nadsázky lze konstatovat, že se jednalo o vrchol sezóny. Vždyť se střetla dvě suverénně nejlepší mužstva soutěže!

Utkání bylo pikantní také proto, že se hráči, vedení klubu i fanoušci Lutína cítili býti poškozeni v podzimním utkání v Lipové. Karty byly rozdány jasně. Vítězství Lutína by znamenalo již téměř jistý postup, v opačném případě by drama pokračovalo až do posledního kola. I když se zápas hrál ve všední den, výše uvedené skutečnosti přilákali do ochozů slušnou návštěvu – 300 diváků. V zajímavém utkání měli více šancí na vstřelení gólu domácí, ale hosté v čele s gólmanem Vybíhalem dokázali udržet bezgólovou remízu až do závěrečného hvizdu.

Prostějovská sokolovna hostila Memoriál Gustava Frištenského a Přebor ČR Sokolů

Foto zapaspv.cz

V rámci Memoriálu Gustava Frištenského, jehož součástí byl i Přebor ČR Sokolů, se v prostějovské sokolovně představilo 138 závodníků z šestnácti oddílů z Česka a Slovenska. Barvy Prostějova pak reprezentovalo čtrnáct zápasníků.

V kategorii přípravky A se představili tři zástupci prostějovského Sokola, do třiceti kilogramů to byli Václav Semický a Martin Vychodil. První jmenovaný obsadil celkově šesté místo, druhý skončil o dvě pozice pod ním na šesté příčce v rámci celého Memoriálu, ovšem mezi Sokoly brali druhé a čtvrté místo. Třetím zástupcem v přípravce A, ovšem do dvaašedesáti kilogramů, byl Mikuláš Výmola, který vybojoval bronz, který platil jak v celkovém hodnocení, tak mezi Sokoly.

Mladí zápasníci Sokola I. bojovali o medaile v Hodoníně

Foto Sokol Prostějov I

 

Na Velké ceně Hodonína v zápasu řecko-římském se sešla pestrá mezinárodní účast, kromě českých účastníků sem zavítali zápasníci i Maďarska, Ukrajiny, Slovenska či Polska a nechybělo samozřejmě ani zastoupení Prostějova v podobě šesti želízek v ohni.

A výprava do Hodonína se dá z pohledu prostějovských bojovníků hodnotit úspěšně. Mladí reprezentanti Sokola přivezli domů tři stříbrné medaile, které ve svých kategoriích přípravky B vybojovali Mikoláš Výmola a Adam Lajčík, v přípravce C třetí stříbro vybojovala Ema Pelikánová. V kategorii přípravky B do pětačtyřiceti kilo se pak blýskl Michal Vychodil, jenž získal bronz, nicméně největší úspěch přinesl v přípravce C do třiceti kilogramů David Kyselák, jenž tuto kategorii ovládl.

"Zbožínkovci" opět porazili "Kolářovce" aneb Ultras se utkal již posedmnácté v řadě

Foto Oldřich Lošťák

 

Mezi tradiční vánoční fotbalové kratochvíle patří již sedmnáctý zápas v řadě, kdy se hráči a příznivci bývalého klubu FC Ultras utkali na  „umělce„ Husáku. V pravé poledne na Štědrý den, kdy se vrhali do chladných vod plavci Hané Prostějov u mostkovické výpusti, se do sebe pustili v malé kopané „Zbožínkovci„ a „Kolářovci“.

Po odehraných 2x 30 minutách opět zvítězili „Zbožínkovci“ 5:2 po poločase 3:0. Branky vítězů vsítili Jiří Zbožínek (2), Oldřich Lošťák (letos již šedesátník)1, Jiří  Zatloukal 1 a jedna branka byla vlastní. Za "Kolářovce" byl úspěšný nevídanou bombou pod břevno Radim Kristek a Daniel Kolář.

Fotbalová bleskovka - máme dva lístky!

ilustrační foto

 

Prostějovské Novinky dostaly od jednoho z příznivců exkluzivní dárek. Dva lístky do čtvrté řady na dnešní fotbalové utkání české fotbalové reprezentace s Kanadou.

Přípravný zápas se bude hrát  v Olomouci na Andrově stadionu dnes v 17 hodin. Pokud se na utkání chcete podívat, stačí odpovědět nejpozději do 15,45 hodin na redakční e-mail: redakce@pvnovinky.cz na otázku, kdo nejčastěji stál v brance české reprezentace v letošní sezoně?   Lístky si výherce bude moci vyzvednout v Informačním centru v budově prostějovského zámku okamžitě poté, co redakce zveřejní jména. (red)