zimní plavání

Dana Zbořilová dovezla z Mistrovství světa medaile. Hned dvě!

Foto FB

Snad vůbec nejznámější prostějovská plavkyně Dana Zbořilová opět prokázala své kvality. Na víkendovém Mistrovství světa v zimním plavání, které se konalo v Polsku, vybojovala hned dva cenné kovy.

V Glogówu získala bronzovou medaili v závodě na 1 km a stříbrnou na 250 m.

Několikanásobná mistryně České republiky a mnohonásobná vítězka Českého poháru v zimním plavání je druhou Češkou, která zdolala kanál La Manche.

Gratulujeme!  (ber)

Končí další úspěšná sezóna zimních plavců

ilustrační foto

Jaro každým dnem zavírá dveře paní zimě, teplota vody stoupá a konec další sezóny zimních plavců se nezadržitelně přibližuje. S měsícem březnem jdou do finále. Bude vyhlášeno první dubnovou sobotu závěrečným závodem v Nové Pace. Zde budou oceněni a vyhlášeni nejlepší jednotlivci i týmy Českého poháru v zimním plavání 2019.

V letošní sezóně se sice nedařilo prostějovskému týmu Dálkových a zimních plavců Haná Prostějov z.s. tak jako v předchozích letech, kdy dokázali v silné konkurenci a početní převaze udržet třikrát po sobě třetí místo v kategorii týmů. Letos se probojovali do první pětky nejlepších, zato v mezinárodních soutěžích jednotlivců si vedli skvěle.

Největším úspěchem bylo zlato, stříbro a bronz na Světovém šampionátu ve Slovinském Bledu, kde zazářila prostějovská rodačka Dana Zbořilová v kategorii ženy master A.

Zimní plavci zvou na štědrodenní koupel. Již po pětatřicáté!

ilustrační foto ber

Tradiční akce oddílu DZP Haná Prostějov Vánoční koupel se letos na Štědrý den koná již po pětatřicáté. I letos se otužilci ponoří do výpusti Plumlovské přehrady.

Start je ve dvanáct hodin. "A nezapomeňte, že letošním tématem jsou veselé čepice," vzkazuje za plavce Michal Mucha. (ber)

 

 

OBRAZEM: Zimní plavci ukončili sezónu v Zářičí

Foto plavci

Oddíl DZP HANÁ Prostějov, z.s. uspořádal týden po velikonocích v sobotu 7. března plavecké závody na pískovně v Zářičí, kde zimní plavci z ČR, Slovenska, Polska a dalších zemí ukončili 24. kolem Českého poháru v zimním plavání svoji plaveckou sezónu. Již po osmnácté zorganizovali Hanáci „Vítání jara na Hané“. A opravdu už to bylo jarní počasí! Závod doprovázela rekordní účast závodníků.

 „V historii zimního plavání k nám ještě tolik plavců nepřijelo“, řekla předsedkyně oddílu, přemožitelka kanálu La-Manche a mistryně světa v zimním plavání z roku 2017 Dana Zbořilová. „Svědčí to buď o vyšším zájmu o tento sport, nebo se zimním plavcům u nás prostě líbí a rádi sem jezdí“, s úsměvem dodala šéfka pořádajícího oddílu.

Dana Zbořilová bodovala na Mistrovství světa v zimním plavání v Estonsku

ilustrační foto MMP

Přemožitelka kanálu La Manche, národní i mezinárodní šampionka v zimním plavání, prostějovská rodačka a nositelka Ceny města Prostějova 2016 Dana Zbořilová byla úspěšná při „MS IWSA, 450m a kratší Talin“ v Estonsku.

Členka TJ Haná Prostějov z oddílu zimního plavání získala v kategorii 450 metrů kraul v Talinu 3. místo. Gratulujeme! (red)

Kdo je Dana Zbořilová?

OBRAZEM: Do výpusti se vrhlo 82 plavců

Foto ber

Tradiční akce oddílu DZP Haná Prostějov Vánoční koupel se letos na Štědrý den konala už po čtyřiatřicáté. Do výpusti se vrhlo dvaaosmdesát otužilců.

"Byl bych rád, abychom letos překonali konečně tu stovku," přál si před začátkem akce moderátor Michal Mucha, který byl v případě nouze ochoten se do výpusti vrhnout také. Ani poměrně teplá voda 1,8 °C ale další plavce nepřilákala. Do studené vody se nakonec ponořil mimo tradičního účastníka, Boba Pácla, i otužilec s rokem narození 1939. Ten uvedl, že je saunař a teplota lázně mu naprosto vyhovuje. Do vody se vrhla i prostějovská otužilecká legenda Dana Zbořilová, tentokrát co by tučňák. Nechyběli ani tradiční účastníci, skupina Boratů.

Hanáci potřetí třetí!

ilustrační foto zimní plavání

Spolek Dálkového a zimního plavání Haná Prostějov se pod vedením mistryně světa a přemožitelky kanálu La Manche Dany Zbořilové nezalekl početní převahy soupeřů a již potřetí za sebou vybojoval třetí místo v soutěži družstev Českého poháru v zimním plavání.

Plavci, které si možná vybavíte z exhibic pořádaných pro prostějovskou veřejnost na Štědrý den, objedou tůru 25 závodů konaných po celou zimní sezónu. Od prvního, který se koná začátkem října v Punkevních jeskyních na Macoše, až po poslední plavaný v dubnu v Nové Pace.

Oddíl Dálkového zimního plavání TJ Haná Prostějov zve na závody

ilustrační foto

Prvního června se na Skašovském rybníku u Tovačova uskuteční 5. ročník Tovačovského maratonu. Závody v dálkovém plavání pořádá Oddíl DZP JT Haná Prostějov.

Pro zájemce je připraveno hned několik kategorií - 3km (dorost, dospělí, masters), 5km (dorost, dospělí, masters), 10km (dorost, dospělí, masters), 15km (dorost, dospělí, masters), 3km (starší žáci), 5km (starší žáci), 1km (mladší žáci), 3km (mladší žáci).

Prezentace je naplánována od 9 do 10 hodin, startovat se začne od 10,30 hodin.

Připraven je i doprovodný program, taneční vystoupení dětí z Tovačova a ukázky techniky SDH Tovačov. Děti jistě uvítají možnost zařádit si v pěně. (red)

Otužilci budou vítat jaro!

ilustrační foto

Už po šestnácté pořádá oddíl dálkového a zimního plavání TJ HANÁ Prostějov vítání jara v zimním plavání. Tentokrát ve spolupráci s obcí Zářičí a tamnějším SDH. Zároveň poslední závod v rámci Českého poháru v zimním plavání se bude konat 9. dubna v pískovně u Zářičí. Plavci se do vln vrhnou v pravé poledne.

„Závodu se zúčastní velké množství plaveckých elit a plaveckých osobností. Svoji účast přislíbilo mnoho přemožitelů kanálu La-Manche, mistrů republiky, ale i mistrů světa v zimním plavání,“ slibuje jeden z organizátorů Michal Mucha. Občerstvení pro plavce i neplavce je zajištěno. (red)

Prostějov má mistryni světa!

Foto Michal Mucha

Skvěle a až neuvěřitelně reprezentovala česká výprava svoji vlast, ale i svá města a oddíly na Mistrovství světa v zimním plavání v Rusku v Tyumenu. Mistrovství se konalo od 8.3. do 12.3. a čeští plavci a plavkyně zde předvedli, že se ledové sibiřské vody nebojí. Mezi nimi byla i Dana ZBOŘILOVÁ, přemožitelka kanálu La-Manche z roku 2001 a současná předsedkyně oddílu dálkového a zimního plavání TJ HANÁ Prostějov.

Do Tyumenu jelo reprezentovat Českou republiku celkem 10 plavců a plavkyň. Přičemž tohoto 10. Mistrovství světa v zimním plavání se zúčastnilo celkem 1264 plavců a plavkyň (800 mužů a 264 žen) ze 42 zemí světa. Teplota vody se pohybovala okolo 1°C. Venkovní teplota vzduchu byla okolo 7°C. Česká republika si ze Sibiře odvezla celkem 7 medailí. 2 zlaté, jednu stříbrnou a 4 bronzové. Celkově se naše země umístila na 7. místě, což je v té obrovské světové konkurenci velice krásné umístění. Můžeme říci, že se řadíme mezi velmoci v zimním plavání.