kino

Letní kino zve na zvířata, rodinu i anděla

Foto ČSFD

Po celý následující víkend bude promítat Letní kino v Mostkovicích. Těšit se můžete hned na tři dobré filmy.

V pátek je to psychologický thiller Noční zvířata. „Noci nočních zvířat, tedy chronických nespavců, bývají osamělé a dlouhé. Tom Ford o jednom exempláři tohoto druhu natočil výjimečný film,“ píše ČSFD.

Na francouzskou komedii I dva jsou rodina v hlavní roli s Omarem SY (Nedotknutelní) se pro změnu můžete vydat v sobotu.

Šantovka nabízí předpremiéru filmu Dunkirk

ilustrační foto film Dunkerk

Očekávané válečné drama Christophera Nolana můžete zhlédnout v předpremiéře 19. července od devatenácti hodin v Premiere Cinemas v olomoucké Šantovce. Snímek vypráví o operaci Dynamo. Jejím cílem bylo na přelomu května a června roku 1940 evakuovat britské, belgické a francouzské vojáky spojeneckých sil z francouzského přístavního města Dunkerque a okolních pláží. Evakuaci předcházela silná německá ofenziva.

Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940. Ve filmu se objeví herecké hvězdy Tom Hardy, Cillian Murphy či Kenneth Branagh.

Trailer můžete zhlédnout na http://olomouc.premierecinemas.cz/filmy/dunkerk/#&gid=1&pid=1 (red)

 

Co dnes večer? Noc reklamožroutů nabídne i reklamy ze šedesátých let!

ilustrační foto

Ty nejlepší reklamy z celého světa dnes představí populární pořad Noc reklamožroutů, který uvede Premiere Cinemas v olomoucké Šantovce. Jedna z největších událostí ve světě reklamy se koná už třicet let.

V programu show jsou zařazeny nejlepší reklamy z celého světa. Chytré, inteligentní, exotické, ale také kontroverzní podpásovky či historické spoty; letošek se navíc pyšní speciálním blokem reklamy ze šedesátých let. Promítat se začne v 19 hodin, v sedadle strávíte celých 300 minut. Ukázku najdete zde - https://youtu.be/6cTed-aVz6c (red)

Kam na Silvestra? Třeba do letního kina

ilustrační foto: krasnecesko.cz

 

Také přemýšlíte, kam vyrazit na Silvestra? Nabízíme jednu z možností, kterou je  návštěva letního kina  v Mostkovicích. Letos se tam poslední den v roce bude promítat už po pětadvacáté.

Silvestrovské promítání tentokrát začíná ve středu 31. prosince 2014 v 16.30 hodin. "Letos mimo tradičního občerstvení v podobě grogu či svařeného vína nabídneme kreslenou pohádku Ledové království," zvou provozovatelé. Vstup je zdarma. (red)

OBRAZEM: 5D kino již hraje!

Foto ber

 

5D kino ve Zlaté bráně již hraje. Produkce začala včera a od té doby si adrenalinový zážitek vyzkoušelo několik desítek lidí. 

"V nabídce máme horory, dobrodružné, fantasy, pohádkové a strašidelné filmy. Samozřejmě se nabídka bude obměňovat a rozšiřovat," sdělila obsluhující slečna. Otevřeno je denně od 9, nikoli od 10 hodin, jak je uvedeno na prodejně, do 19 hodin. Za pětiminutové přestavení zaplatíte na osobu 79 korun. Ale věřte, že to stoj za to! Sami jsme to vyzkoušeli! (ber)

V Prostějově máme 5D kino!

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Většina lidí  už dávno ví, co je kino ve formátu 3D. Po zhlédnutí filmu jako „Avatar“, „Piráti z Karibiku“ a „Alenka v říši divů“ nejsou 3D kina a stereo brýle už ničím novým.

Obyvatelé Prostějova již ovšem mají možnost navštívit první 5D KINO, které se nachází ve Zlaté bráně. Díky speciálním 5D-technologiím můžete zhlédnout v pohyblivých-dynamických křeslech nejen trojrozměrný obraz a  Hi-Fi zvuky, ale pocítíte „skutečnou“ bouřku, blesky a nárazový vítr, vyzkoušíte „myší“ efekt a spoustu dalších unikátních zážitků. Díky speciálním efektům budete cítit volný pád do propasti i neuvěřitelné zrychlení doslova na vlastní kůži.

Lístky do kina lze koupit přes internet!

ilustrační foto MMP

 

Pro příznivce filmových představení připravil magistrát města dlouho očekávanou novinku. Lístky do Metra 70 je možné zakoupit na internetu.

I když se realizace dlouho odkládala, dnes již je služba běžně dostupná. Vstupenky si můžete objednat na http://www.klubduha.cz/kinometro70/index.php?t=program-kina-metro-70.

A nečekají na vás žádné fronty! (red)

Na Silvestra? Do kina!

ilustrační foto

 

Ani letos Pavel Ošlejšek, provozovatel letního kina v Mostkovicích, neporušil tradici. Od půl páté odpoledne se na plátně rozvine příběh modrých Šmoulů. Vstup je zdarma. 

Zatímco na malé návštěvníky čekají Šmoulové číslo 2, velcí si zcela jistě dají svařák nebo horký čaj. „Na letní chodíme na Silvestra už přes dvacet let. Napřed s dětmi, teď poslední roky s vnoučaty,“ nechal se slyšet Miloš Šimon, který s rodinou už léta tráví vánoční prázdniny na chatě na druhé straně přehrady. „Pravidelně se zde setkáme se spoustou kamarádů, je to už taková tradice posledního dne v roce. Dík za ni patří především rodině Ošlejškově, která kino drží i přes nepříliš příznivé roky,“ podotkl Miloš Šimon.

Těšíte se na nejnovějšího Hobita? Již příští týden!

ilustrační foto internet

 

Očekávaný filmový hit Hobit: Šmakova dračí poušť ve 3D uvidí Prostějov pouhý den po české premiéře. Divákům ho nabídne 13. prosince a za zvýhodněné vstupné.

Česká premiéra bude 12. prosince, v Prostějově se film objeví o pouhý den později. Metro nabídne i zvýhodněné vstupné. „Všude jinde stojí vstupenka 180 – 190 korun, u nás to bude 150 korun," uvedla náměstkyně primátora Ivana Hemerková. (ber)

Skok z vrcholků hor pod mořskou hladinu v kině Metro 70

Tomáš Melichárek při závěrečné úpravě fotografií před vernisáží.

Od středy 7. prosince až do 28. ledna můžete ve foyer kina Metra vidět výstavu fotografií.

Známí prostějovští potápěči a fotografové Tomáš a René Melichárkovi vystavují od středy 7. prosince své snímky tajuplného podmořského světa v Galerii Metro 70. Spolu s nimi se na expozici podílí i jejich „žák“ Robert Šobr.