nemocnice

Běžci věnovali onkologickému oddělení Nemocnice Prostějov sedmatřicet tisíc korun

foto Nemocnice Prostějov

Slatinická sedmička - tak se jmenoval charitativní závod pro onkologicky nemocné pacienty, který už napotřetí proběhl v areálu Lázní Slatinice. Celkový výtěžek z běžecké akce, který činí sedmatřicet tisíc korun, poputuje na onkologické oddělení Nemocnice Prostějov, kde zpříjemní pobyt vážně nemocným pacientům.

„Slatinická sedmička je Memoriál mé kamarádky Šárky Krčkové, která v předloňském roce podlehla onkologickému onemocnění. Chtěla jsem alespoň takto pomoci vážně nemocným pacientům a zdravotníkům, kteří o ně pečují,“ vysvětlila hlavní organizátorka závodu Jaroslava Šlahařová a dodala, že závodu se každoročně účastní dospělí i děti a na jeho organizaci se podílí obyvatelé Slatinic, dobrovolní hasiči a v neposlední řadě také Lázně Slatinice.

Nemocnice hledá nové dárce krve!

ilustrační foto Nemocnice Prostějov

Krev je nepostradatelnou součástí léčby v medicíně a denně zachraňuje životy. Bohužel dárců krve je neustále nedostatek. Starší odcházejí a mladých nepřibývá. Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, proto připravila pro všechny prvodárce, kteří přijdou na transfúzní stanici Nemocnice Prostějov darovat krev nebo plazmu, mimořádné losování o rodinné vstupné do Pevnosti poznání v Olomouci.

„Starší dárci krve odcházejí a mladí bohužel nepřicházejí. Každoročně přitom celorepublikově odejde zhruba deset procent dárců. Snažíme se proto oslovit zejména mladé prvodárce, kteří by nám ideálně mohli pomoci rozšířit základnu pravidelných aktivních dárců. Věřím, že interaktivní muzeum by pro tyto mladé dárce mohlo být zajímavou motivací,“ říká MUDr. Jiří Šlézar, vedoucí transfúzní stanice Nemocnice Prostějov.

Jarmark v nemocnici

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Druhého prosince se ve vestibulu Nemocnice Prostějov uskuteční třetí ročník akce VÁNOČNÍ BAZAR NADACE AGEL.

„Přijďte se seznámit s tím, jak naše nadace pracuje a pomáhá, a při této příležitosti nakupte vánoční dárky pro své blízké. Tímto krokem navíc pomůžete druhým a přispějete na dobročinné účely,“ zve nadace. V nabízeném zboží najdete kromě velkého množství různých předmětů opět i několik „perliček" v podobě drobností podepsaných našimi nejlepšími tenisty. Výtěžek z prodeje poputuje na dobročinné účely. (red)

Jak by vypadal Prostějov bez svých ikonických budov?

Foto Bedřich Dlabal

Dokázali byste si představit Prostějov bez Národního domu? Radniční budovy? Nemocnice nebo prostějovské hvězdárny?

Bedřich Dlabal nám zaslal do redakčního e-mailu krátké video, které zachycuje, jak by Prostějov vypadal právě bez nich. Chcete se podívat? (red)

Parkoviště v nemocnici bude otevřeno v listopadu

ilustrační foto archiv PvNovinky

Katastrofální stav s parkováním u nové polikliniky a nemocnice v Mathonově ulici v Prostějově má vyřešit nové parkoviště. Nabídne 149 míst a bude zprovozněno v listopadu.

"Bude zde i 8 míst pro tělesně postižené," uvedla náměstkyně primátora Alena Rašková. Slavnostní otevření je podle jejích slov naplánováno na 2. listopadu 2015. "Jsme velmi rádi, že se tato investice realizuje. Je velmi potřebná a výrazným způsobem uleví návštěvníkům areálu," dodala Rašková. (ber)

Parkoviště u nemocnice se začne stavět v srpnu

ilustrační foto archiv PvNovinky

 

106 parkovacích míst se mělo začít v červenci budovat na louce v areálu prostějovské nemocnice. Stavba se opozdila, pracovat se začne druhý týden v srpnu. Stavba tedy zřejmě do konce září hotova nebude.

„Po dohodě s dodavatelem došlo k posunutí termínu. Pracovat se začne druhý týden v srpnu," informovala mluvčí nemocnice Radka Miloševská.

Hlavním investorem 13,5 milionové akce je Olomoucký kraj, 3 miliony korun přidá Prostějov. Finance přidá i nájemce nemovitostí, Nemocnice Prostějov.

Odstavná plocha bude ve stejném režimu jako dnešní parkoviště v areálu nemocnice, i nové prostory budou zpoplatněné. První půlhodina stání ale bude zdarma. (ber)

OBRAZEM: Mediky učí v Olomouci rodit císařovna!

Foto upol.cz

 

Lékařská fakulta Univerzity Palackého v Olomouci v pondělí slavnostně zprovoznila porodnický simulátor, který je druhým v republice. Model rodičky dostal jméno Maruška po císařovně Marii-Terezii, která byla známá svými 16 porody. Maruška předvedla porod koncem pánevním a přivedla na svět Josífka.

 

Novorozenec utekl nemocnici!

foto Nemocnice Prostějov

 

Kdyby se malý Matěj, první miminko Nemocnice Prostějov letošního roku, narodil jen o tři hodiny dříve, mohla nemocnice slavit jubileum – tisícího novorozence loňského roku. V roce 2014 přišlo v prostějovské porodnici na svět celkem 999 dětí, z toho 523 chlapců a 476 děvčat. Mezi novorozenci byly tři páry dvojčátek. Oproti roku předchozímu se jedná o meziroční nárůst o 93 dětí.

Nejvíc se v uplynulém roce rodili v prostějovské nemocnici mezi chlapci Jakubové, Tomášové, Filipové, Janové, Matyášové, Adamové a Martinové. Mezi děvčátky vedly Elišky, Natálie, Terezky, Anny, Adélky a Sofie. „Někteří rodiče se však rozhodli pro netradiční jméno, například jsme pomáhali na svět Anabele, Elizabeth, Evelíně, Chavierovi, Fabriciovi, Timovi nebo Benovi,“ uvedla Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov. (red)

OBRAZEM, aktualizujeme: V Prostějově se jako první v roce 2015 narodila holčička!

Foto Vecernikpv.cz

 

Jak PvNovinky  informovaly, prvním miminkem Prostějova se stala holčička Claudia, která se narodila 1. ledna ve 4.52 hodin.

Holčičku čekali rodiče na Vánoce, jelikož ale maminka Pavla Šromová přenášela, na svět přišla o pár dnů později. "Pak už jsme si říkali, že by to mohla vydržet do Nového roku," sdělila redakci spokojená maminka. Claudinka je podle jejich slov nejen krásná, ale i moc hodná. 

Prvního občánka města Prostějova dnes přivítali zástupci magistrátu, primátor Miroslav Pišťák a náměstkyně Ivana Hemerková. Mimo přání všeho nejlepšího dostala Claudia i dárek v podobě dvou tisíc korun. Ještě jednou blahopřejeme. (ber)

Prostějovská nemocnice má své první miminko v roce!

ilustrační foto nemocnice.pv

 

Prostějovská nemocnice nečekala dlouho na své první novoroční miminko. Je jím chlapeček s krásným českým jménem Matěj. 

"Jako první přišel v letošním roce v Nemocnici Prostějov na svět Matěj, a to ve 2.55 hodin. Chlapec váží 4650 gramů a měří 54 centimetrů. Maminka je z Brodku u Prostějova", uvedla Radka Miloševská, tisková mluvčí AGEL.

V přerovské nemocnici se chlapec Tobiáš narodil ve 3.59 hodin, váží 4114 gramů a měří 53 centimetrů. Maminka pochází z Přerova.