opilec

Opilec se zamkl na toaletě obchodního domu. Skončil na záchytce

ilustrační foto ZZS

10. listopadu dopoledne přijali prostějovští strážníci na lince 156 oznámení o ležící osobě, uzamčené na toaletě, v obchodním domě na Olomoucké ulici. Na místo byla vyslána hlídka. 

"Muže strážníci probudili. Jednalo se o pětatřicetiletého bezdomovce. Za pomoci hlídky byl dotyčný vyveden z toalety ven. Bez cizí pomoci nebyl schopen se pohybovat, neustále si lehal na zem. Byl ve stavu, kdy nekontroloval svoje chování. Byla provedena orientační dechová zkouška, ta zaznamenala hodnoty 3,31 promile, 3,77 promile a 3,88 promile alkoholu v dechu. K posouzení zdravotního stavu opilce byl přivolán lékař," uvedla strážník Tereza Greplová.

Muž chtěl spáchat sebevraždu. Zavolal policistům

ilustrační foto PČR

Ve čtvrtek 1. února 2018 před třiadvacátou hodinou oznámil sedmapadesátiletý muž z obce na Prostějovsku na lince 158 svůj úmysl vzít si život. 

Ten potvrdil i hlídce vyslané na místo a nechtěl si ho nechat vymluvit. Protože jevil zjevné známky podnapilosti, provedli u něho policisté dechovou zkoušku. Ta změřila hodnotu 1,94 ‰ alkoholu v dechu. "Z důvodu ochrany života a zdraví byl muž k vystřízlivění umístěn do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Agresivní pacient v prostějovské nemocnici. Útočil na personál i policisty

ilustrační foto

Dnes dvě hodiny po půlnoci přijali prostějovští policisté oznámení o agresivním pacientovi v prostějovské nemocnici. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že opilý dvaadvacetiletý muž měl napadat personál nemocnice. Skončil na záchytce.

Muž se neuklidnil ani za přítomnosti policistů. Poté, co se pokusil zasahujícího policistu napadnout, byly proti němu použity donucovací prostředky - hmaty a chvaty. Při použití donucovacích prostředků utrpěl lehké zranění, které si však nevyžádalo lékařské ošetření. Poté se muž uklidnil až do okamžiku, kdy lékař povolil jeho umístění do protialkoholní záchytné stanice. "Protože se opět začal chovat agresivně a poškozovat zařízení, nasadili mu policisté pouta a poté ho eskortovali do protialkoholní záchytné stanice.

Přepadení si opilý muž vymyslel

ilustrační foto

V pondělí po devatenácté hodině obdrželi prostějovští policisté na lince 158 oznámení, že v rodinném domě na Prostějovsku došlo k přepadení osoby. Na udanou adresu ihned vyjeli policisté, kteří po příjezdu na místo zjistili, že oznámení učinil silně opilý muž. 

"Při obtížné komunikaci s mužem se policistům nakonec podařilo zjistit, že k žádnému přepadení zde nedošlo a muž si vše vymyslel. Toto potvrdili i dva svědci, kteří byli přítomni telefonickému hovoru muže s operátorem tísňové linky. Provedenou dechovou zkouškou policisté u muže změřili hodnotu 3,93 ‰ alkoholu v dechu. Z důvodu silné opilosti a rizika, že by muž mohl svým jednáním ohrožovat svůj život, život nebo zdraví jiných osob anebo majetek ho policisté zajistili a k vystřízlivění ho umístili do protialkoholní záchytné stanice," popsal policejní mluvčí František Kořínek.

U azyláku zasahovali strážníci, sanita i policisté. Kvůli opilci

ilustrační foto azylový dům

Na základě telefonického oznámení vyjížděla ve středu po šestnácté hodině hlídka prostějovských  městských strážníků do Určické ulice. Blízko azylového centra ležel na chodníku opilý muž. 

"Při příjezdu strážníku již byla na místě hlídka policistů," sdělila mluvčí strážníků Jana Adámková, podle které šlo o bezdomovce. "Policisté již událost řešili a opilce nechali  řevézt na záchytku záchrankou," dodala. 

"Policisté vyjeli k muži v Určické ulici v Prostějově. Dle oznamovatele měl ležet na chodníku," potvrdil informaci policejní mluvčí František Kořínek s tím, že policisté na místě protiprávní jednání vyloučili a úkon ukončili. (ber)

Neodbytný bývalý přítel skončil na záchytce

ilustrační foto MP UL

V úterý po dvaadvacáté hodině došlo v obci na Němčicku k neshodám mezi bývalými partnery. Muž ženu nejprve přiměl k vydání klíčů od automobilu. Po jejich převzetí odešel do místa svého bydliště, ale již za chvíli ženě telefonoval zpět a začal jí vyhrožovat „rozbitím huby“a častovat ji vulgárními výrazy. To už žena nehodlala snášet a věc oznámila policistům. 

"Policisté po příjezdu na místo sedmadvacetiletého muže zastihli zpět u domu ženy. Protože muž neuposlechl jejich výzvu k zanechání svého protiprávního jednání a opuštění místa, byl za použití donucovacích prostředků zajištěn. Následnou dechovou zkouškou policisté muži změřili hodnotu 2,31 ‰ alkoholu v dechu. Z toho důvodu byl k vystřízlivění umístěn do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Pro své jednání je muž podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití a přestupku proti veřejnému pořádku.

Řidič autobusu volal policii. Chovala se v něm nevhodně podnapilá žena

ilustrační foto

Včera v 15 hodin obdrželi prostějovští policisté oznámení od řidiče linkového autobusu, že v autobusu má cestující, která se chová velice nevhodně a na jeho výzvy k opuštění autobusu nereaguje. Žena nakonec vystoupila dobrovolně.

"Policisté zjistili, že šestapadesátiletá žena je silně podnapilá, ale k žádnému protiprávnímu jednání nedocházelo. Následně se za přítomnosti policistů s řidičem dohodla, že v cestě pokračovat nebude a autobus dobrovolně opustila," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že autobus na policisty čekal v Kojetínské ulici. (red)

Po dálnici běhal zraněný leopard!

ilustrační foto koláž ber

Po D46 u Žešova se včera odpoledne pohyboval zraněný leopard. Tak zněl telefonát jednoho z projíždějících řidičů, který se obrátil na prostějovské policisty. Popsal ale zjevně opilého muže. Ten z dálnice zmizel naštěstí bez újmy na zdraví, policisté ho v inkriminovaném místě už nenašli.

„Včera v 15:37 hodin jsme na lince tísňového volání přijali oznámení od řidiče, že na dálnici D46, v prostoru u benzínové čerpací stanice u obce Žešov, se po dálnici pohybuje zřejmě opilý muž. Dle oznamovatele měl muž na projíždějící vozidla vesele mávat a hrozí nebezpečí, že ho někdo srazí. V 15:43 hodin jsme obdrželi další telefonické oznámení, ve kterém anonymní řidič sdělil, že přibližně na 22.

Návrat domů skončil pro mládence v nemocnici

ilustrační foto

 

Patnáctého srpna o půl třetí ráno přijali strážníci sdělení o rušení nočního klidu ve Vrahovicích. Madík, který se vracel domů, se pořezal o rozbité sklo vchodových dveří.

"Hlídka na místě zjištila rozbití skla u vchodových dveří cizí osobou. Na to doplatil čtyřiadvacetiletý mladík, který se vracel v podnapilém stavu domů a ve svém rozpoložení se opřel o poškozenou výplň. Ta nápor nevydržela a sklo se rozpadlo. Muže poranil střep na ruce," popsala strážník Jana Adámková s tím, že mládenec putoval na ošetření do nemocnice. Policisté, kteří byli též na místě, si událost převzali pro podezření z přestupku proti majetku neznámým pachatelem. (red)

Vrátil se z baru a zfackoval přítelkyni. Ta se nedala!

ilustrační foto internet

 

Mladý muž, který se vrátil domů z baru až ráno, zvolil netradiční přivítání. Svou přítelkyni zfackoval. Ta se ale nedala a ránu mu oplatila. Muži měli pomoci strážníci.

„Častoval přítelkyni hrubými výrazy a po té ji uštědřil dvě facky. Ta se ovšem nedala. Nadávky mu vrátila a ještě k tomu přidala ránu do hrudníku. Toto muž neunesl a oznámil napadení družkou,“ konstatovala strážník Jana Adámková. Ani jeden z partnerů neměl viditelné zranění a lékařské ošetření nepožadovali. Pětadvacetiletá žena poté odešla do práce. „V tomto případě se jedná o návrhový přestupek. Oba účastníci mají možnost podat návrh do 3 měsíců u správního orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití,“ dodala Adámková.