kolo

Více stojanů pro kola u obchodního domu Albert? Nejsou třeba, říká mluvčí

ilustrační foto

Žít zdravě a jezdit na kole je chvályhodné, ale když není kam kolo u obchodu upevnit a uzamknout, může to být docela velký problém. Dárek pro cyklisty se tedy pokusila vyjednat v květnu primátorka Prostějova Alena Rašková. Neuspěla. 

„Oslovila jsem proto zdejší obchodní řetězce s podnětem, zda by bylo možné na parkovištích a jejich odstavných plochách pro cyklisty přidat více stojanů na kola. Současné počty stojanů zjevně lidem nestačí a vzniká doslova nerudovský problém – kam s ním, tedy kam s bicyklem. Kola dnes stojí nemalé finanční prostředky a to, že bude větší možnost jejich uzamknutí u stojanu, jistě cyklisté přivítají,“ nastínila primátorka Alena Rašková. Řetězce jsou ale jiného názoru.

Primátorka vyjednává s řetězci. O stojanech na kola

ilustrační foto

Žít zdravě a jezdit na kole je chvályhodné, ale když není kam kolo u obchodu upevnit a uzamknout, může to být docela velký problém. Dárek pro cyklisty vyjednala primátorka Alena Rašková.

„Oslovila jsem proto zdejší obchodní řetězce s podnětem, zda by bylo možné na parkovištích a jejich odstavných plochách pro cyklisty přidat více stojanů na kola. Současné počty stojanů zjevně lidem nestačí a vzniká doslova nerudovský problém – kam s ním, tedy kam s bicyklem? Kola dnes stojí nemalé finanční prostředky a to, že bude větší možnost jejich uzamknutí u stojanu, jistě cyklisté přivítají,“ nastínila primátorka Alena Rašková.

V první fázi reagoval obchodní řetězec v Anenské ulici a přislíbil počty stojanů na kola navýšit.

Fotopotřeh: To jsou kola

Foto ber

Už jste někdy viděli v ulicích Prostějova kolo, jehož pneumatiky mohu konkurovat kdejaké motorce? My ho potkali v neděli.

Kolo samotné pochází z Německa, odkud si ho dovezl Tomáš Pospíšil. Na dotaz, jak se mu šlape, pravil, že velmi lehce. Bicykl totiž vybavil elektromotorem vlastní výroby. Paráda, což? (ber)

 

 

Krádež jízdního kola přišla na devatenáct tisíc

ilustrační foto okolokola.cz

V úterý 19. června 2018 mezi 13:30 a 14:00 hodinou odcizil dosud nezjištěný pachatel před obchodním domem v Konečné ulici v Prostějově pánské crossové jízdní kolo typu Leader Fox Point 19.

To bylo svým majitelem umístěno do stojanu na kola a uzamčeno lankovým zámkem. Vzniklou škodu majitel vyčíslil na bezmála devatenáct tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. "Za ten pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," upozornil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Kola stále v hledáčku zlodějů

ilustrační foto

V pátek 27. dubna v podvečer odcizil neznámý pachatel horské jízdní kolo v hodnotě přes patnáct tisíc korun. Majitel nechal kolo na cca dvacet minut odstavené v prostoru mezi garážemi na ulici Mathonově v Prostějově. 

"Bylo uzamčené lankovým zámkem ke stojanu billboardu," uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za který lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Cyklistka spadla na jedoucí auto. Byla opilá

ilustrační foto

18. dubna 2018 po osmnácté hodině došlo na parkovišti v nákupní zóně v Plumlovské ulici v Prostějově k dopravní nehodě cyklisty a osobního automobilu. Čtyřiapadesátiletá žena z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládla řízení jízdního kola a upadla na projíždějící automobil značky Hyundai.

Při dopravní nehodě cyklistka utrpěla zranění, se kterým byla převezena do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na automobilu byla předběžně vyčíslena na dva tisíce korun. "Provedenými dechovými zkouškami policisté u cyklistky změřili hodnoty 1,61 ‰ a 1,67 ‰ alkoholu v dechu. U řidičky automobilu byl alkohol vyloučen," podotkl policejní mluvčí František Kořínek. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)

 

Cyklistka narazila do auta. Skončila v nemocnici

ilustrační foto ZZS

Včera po šestnácté hodině jela na jízdním kole v obci Držovice 33letá cyklistka. Při vjíždění na kruhový objezd na ulici Konečná nedala přednost v jízdě vozidlu Ford Focus, do kterého narazila a upadla na komunikaci. 

"Na místo byla ženě přivolána záchranná služba, která ji převezla do nemocnice na ošetření," uvedla policejní muvčí Miluše Zajícová s tím, že dechová zkouška u obou účastníků nehody byla negativní. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 000 Kč. Nehoda je nadále v šetření policistů z dopravního inspektorátu. (red)

V hlavní roli bicykl. Hned třikrát

ilustrační foto kolo.cz

V jediném dni se k prostějovským strážníkům dostala hned tři oznámení, v nichž figurovalo jízdní kolo. Stalo se tak ve čtvrtek 26. října.

Půl hodiny před polednem bylo přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě na hlavním hřbitově v Prostějově. Na místo byla vyslána hlídka. "Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo.

Zabezpečte si kolo syntetickou DNA! Již od září

ilustrační foto MP

Městská policie Prostějov v rámci Programu prevence kriminality ve městě Prostějově pro rok 2017 začne od 1. 9. 2017 zdarma značit jízdní kola a invalidní vozíky syntetickou DNA. V letošním roce bude označeno 200 jízdních kol a invalidní vozíky dle zájmu. První značení se uskuteční 4. září.

"Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA začne 4. září v deset hodin ve dvoře služebny Městské policie Prostějov," sdělila PvNovinkám strážník Tereza Greplová s tím, že značení je určeno občanům města Prostějova. V případě zájmu o značení je třeba objednat se k této službě přes objednávkový systém na webových stránkách města Prostějova www.prostejov.eu. Bez objednání nebude možné značení provést.

Cyklistka se při havárii zranila. Naštěstí jen lehce

ilustrační foto PČR

Ve středu v podvečer najela 81letá cyklistka v Prostějově do projíždějícího auta. Žena skončila v nemocnici, naštěstí jen s lehčím zraněním.

"Seniorka jela v Prostějově po ulici Jezdecká, která je označena jako vedlejší. Na křižovatce s ulicí Dolní nerespektovala dopravní značku, která jí ukládala dát přednost v jízdě vozidlům jedoucím po hlavní silnici. Najela do křižovatky a bočně se střetla s osobním autem Škoda Octavia, které řídil 21letý mladík ve směru od ulice Šárka," popsala nehodu policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že cyklistka byla naštěstí jen lehce zraněna. Dechová zkouška byla u obou účastníků nehody negativní. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 100 Kč.