kolo

Cyklistka narazila do auta. Skončila v nemocnici

ilustrační foto ZZS

Včera po šestnácté hodině jela na jízdním kole v obci Držovice 33letá cyklistka. Při vjíždění na kruhový objezd na ulici Konečná nedala přednost v jízdě vozidlu Ford Focus, do kterého narazila a upadla na komunikaci. 

"Na místo byla ženě přivolána záchranná služba, která ji převezla do nemocnice na ošetření," uvedla policejní muvčí Miluše Zajícová s tím, že dechová zkouška u obou účastníků nehody byla negativní. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 000 Kč. Nehoda je nadále v šetření policistů z dopravního inspektorátu. (red)

V hlavní roli bicykl. Hned třikrát

ilustrační foto kolo.cz

V jediném dni se k prostějovským strážníkům dostala hned tři oznámení, v nichž figurovalo jízdní kolo. Stalo se tak ve čtvrtek 26. října.

Půl hodiny před polednem bylo přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě na hlavním hřbitově v Prostějově. Na místo byla vyslána hlídka. "Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo.

Zabezpečte si kolo syntetickou DNA! Již od září

ilustrační foto MP

Městská policie Prostějov v rámci Programu prevence kriminality ve městě Prostějově pro rok 2017 začne od 1. 9. 2017 zdarma značit jízdní kola a invalidní vozíky syntetickou DNA. V letošním roce bude označeno 200 jízdních kol a invalidní vozíky dle zájmu. První značení se uskuteční 4. září.

"Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA začne 4. září v deset hodin ve dvoře služebny Městské policie Prostějov," sdělila PvNovinkám strážník Tereza Greplová s tím, že značení je určeno občanům města Prostějova. V případě zájmu o značení je třeba objednat se k této službě přes objednávkový systém na webových stránkách města Prostějova www.prostejov.eu. Bez objednání nebude možné značení provést.

Cyklistka se při havárii zranila. Naštěstí jen lehce

ilustrační foto PČR

Ve středu v podvečer najela 81letá cyklistka v Prostějově do projíždějícího auta. Žena skončila v nemocnici, naštěstí jen s lehčím zraněním.

"Seniorka jela v Prostějově po ulici Jezdecká, která je označena jako vedlejší. Na křižovatce s ulicí Dolní nerespektovala dopravní značku, která jí ukládala dát přednost v jízdě vozidlům jedoucím po hlavní silnici. Najela do křižovatky a bočně se střetla s osobním autem Škoda Octavia, které řídil 21letý mladík ve směru od ulice Šárka," popsala nehodu policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že cyklistka byla naštěstí jen lehce zraněna. Dechová zkouška byla u obou účastníků nehody negativní. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 100 Kč.

Přes noc ukradl jízdní kolo ze sklepní kóje

ilustrační foto

Neznámý pachatel v noci na pátek 14. července vnikl do obytného domu v Prostějově. U jedné ze sklepních kójí přelomil visací zámek. 

"Z kóje odcizil horské jízdní kolo zn. Kellys Salamander, stříbrné barvy, v hodnotě 7.000 Kč. Poškozením zámku pak pachatel způsobil škodu za 100 Kč", sdělila mluvčí PČR Olomouckého kraje Tereza Neubauerová. (red)

 

Cyklista havaroval na Tylově ulici. Byl na mol

ilustrační foto PČR

V úterý 11. července po dvacáté hodině došlo v Tylově ulici v Prostějově k havárii sedmadvacetiletého cyklisty. Muž jel směrem ke křižovatce s ulicí Wolkerovou. Před uvedenou křižovatkou se pokusil najet na chodník pro chodce, přitom však nezvládl řízení a upadl. Při pádu si způsobil zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice.

"Provedenou dechovou zkouškou policisté u muže změřili hodnotu 2,0 ‰ a opakovanou dechovou zkouškou pak 2,19 ‰ alkoholu v dechu. K množství a druhu zkonzumovaného alkoholu se cyklista nebyl schopen vyjádřit. Výsledek testu na přítomnost jiných návykových látek byl negativní," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Na jízdním kole byla při pádu způsobená škoda vyčíslena na jeden tisíc korun. Ke zranění dalších osob ani k jiné škodě na majetku nedošlo. Cyklista je pro své jednání podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu.

Cyklistku srazil přívěsný vozík. Skončila v nemocnici!

Foto PČR

V pondělí v 17:05 hodin došlo na okružní křižovatce v Brněnské ulici v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s přívěsem s cyklistkou. Žena skončila v nemocnici.

"Z dosud přesně nezjištěných příčin, s největší pravděpodobností však z důvodu nerespektování přednosti v jízdě osmadvacetiletým řidičem automobilu, došlo ke střetu sedmdesátileté cyklistky s přívěsným vozíkem. Po střetu žena upadla na komunikaci, přičemž si způsobila zranění. S tím byla převezena do prostějovské nemocnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na jízdním kole byla vyčíslena na 500 korun.

Opilý muž nezvládl své kolo!

Foto PČR

V pondělí před dvaadvacátou hodinou došlo v křižovatce mezi obcemi Němčice nad Hanou, Měrovice nad Hanou a Hruška k havárii osmatřicetiletého cyklisty. Muž z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl jízdu a z jízdního kola upadl na komunikaci, kde ho nalezl projíždějící řidič.

Při pádu muž utrpěl zranění, se kterým byl k ošetření převezen do prostějovské nemocnice. Ke vzniku hmotné škody nedošlo. Cyklista jevil známky ovlivnění alkoholem, ale vzhledem k silné podnapilosti nebyl na místě schopen provést dechovou zkoušku. Odborné lékařské vyšetření ke zjištění ovlivnění pak odmítl. Dalším proviněním proti ustanovení zákona o silničním provozu, které ještě zvýšilo nebezpečnost mužova jednání, je nevyhovující technický stav jeho jízdního kola.

Na Olomoucké ukradl kolo za třicet tisíc. Chytili ho!

ilustrační foto

Koncem září loňského roku ukradl neznámý pachatel jízdní kolo v hodnotě 30 000 Kč od jedné z restaurací v Olomoucké ulici v Prostějově. Policisté ho po více než půl roce dopadli.

Kolo si majitel proti krádeži zajistil pomoci lankového zámku, což bylo ale nedostačující. "V těchto dnech se policistům podařilo jako osobu podezřelou z krádeže ustanovit 23letého recidivistu, kterému za uvedený skutek hrozí až tříletý pobyt za mřížemi," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Seniorce se za jízdy rozpadlo kolo. Skončila v nemocnici

ilustrační foto

Ve středu v deset hodin došlo na cyklostezce v Rejskově ulici v Prostějově k havárii osmasedmdesátileté cyklistky. Prvotním šetřením bylo zjištěno, že k havárii pravděpodobně došlo z důvodu technické závady na jízdním kole. 

"Při jízdě v prostoru křižovatky se Šafaříkovou ulicí z kola upadl převodník, klika a pravý pedál. Následkem toho měla žena havarovat a upadnout na komunikaci. Při havárii utrpěla zranění, se kterým byla převezena do prostějovské nemocnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol u cyklistky policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění havárie jsou předmětem další policejního šetření. (red)