Nemocnice Prostějov

V prostějovské nemocnici trvá zákaz návštěv!

ilustrační foto nemocnice Prostějov

Ve snaze minimalizovat riziko přenosu choroby COVID-19 na pacienty trvá i od 25. května 2020 na lůžkových odděleních Nemocnice Prostějov zákaz návštěv. 

"V případě závažného zdravotního stavu nebo jeho zhoršení bude povolena návštěva pouze jedné osoby po předchozí telefonické domluvě s ošetřujícím lékařem, a to v době od 14 do 15,30 hodin," uvedla mluvčí nemocnice Radka Miloševská. Návštěva nebude umožněna při teplotě vyšší než 37 °C a při podezření na nákazu COVID -19. (ber)

V Nemocnici Prostějov sterilizují nástroje zcela novými přístroji

Foto Nemocnice Prostějov

Centrální sterilizace Nemocnice Prostějov se může pochlubit novými přístroji – dvěma velkoobjemovými parními sterilizátory, plazmovým sterilizátorem, dvěma dezinfekčními myčkami a soupravami 40 sterilizačních kontejnerů. Tyto přístroje slouží k sterilizaci všech typů zdravotnických prostředků – tedy nástrojů a pomůcek při diagnostických vyšetřeních a léčebných úkonech, ale zejména u všech operací na centrálních operačních sálech. Moderní přístroje přišly v souhrnu na téměř 5 miliónů korun.

Centrální sterilizace je oddělení nezbytné pro chod operačních sálů, ale také pro ostatní oddělení nemocnice. „Díky novým moderním přístrojům se nám zvýší kvalita návazné péče,“ říká primář Centrálních operačních sálů a centrální sterilizace Nemocnice Prostějov Jiří Šťastný s tím, že se měsíčně provede kolem stovky sterilizačních cyklů, přičemž přístroje pracují nepřetržitě ve dvou směnách a často i v noci.

Medička pomáhala v prostějovské nemocnici v první linii. Obrovská zkušenost a respekt všem v nemocnici, říká dobrovolnice

ilustrační foto

V boji s koronavirovou pandemií výrazným dílem pomáhají dobrovolníci z řad studentů medicíny. V Nemocnici Prostějov se na několik týdnů do první linie postavila Klára Sušilová, studentka čtvrtého ročníku Lékařské fakulty Univerzity Palackého Olomouc. Při triáži pacientů na poliklinice zažila chvíle bolestné, ale i úsměvné.

O potřebě dobrovolnické síly se medička dozvěděla e-mailem od studentských zástupců lékařské fakulty a neváhala ani minutu. Již 25. března se hlásila na personálním oddělení Nemocnice Prostějov a hned následující den nastupovala, v šest hodin ráno, na svou první službu jako pomocná ruka do léčebny dlouhodobě nemocných (LDN). „Je to poprvé v historii, kdy u nás propukla taková krize, zavřel se takřka celý svět kvůli hrozbě nového koronaviru.

MOVO poskytla finanční dar Infekčnímu oddělení Nemocnice Prostějov

Foto MOVO

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s., která zásobuje pitnou vodou velkou část Olomouckého kraje, se také připojila k pomoci v této nelehké době a věnovala finanční dar v hodnotě 100 000 Kč Infekčnímu oddělení Nemocnice Prostějov, které jako jediné v Olomouckém kraji přijímá pacienty s těžším průběhem nákazy.

Ve středu 22. dubna předali zástupci společnosti, v čele s ředitelem regionu Prostějov Jiřím Suchánkem, darovací šek primáři Infekčního oddělení Zdeňku Prokešovi.

„Děkuji společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. za poskytnutý finanční dar, který je pro naše oddělení vítanou pomocí. Použijeme jej na dovybavení oddělení, konkrétně na nákup nových ramp s přívodem O2. Na všech pokojích nemáme bohužel O2 zaveden, takže se nám zlepší dostupnost oxygenoterapie pro naše pacienty, která je důležitá právě u onemocnění COVID 19,“ Prokeš. (Zdroj MOVO)

 

Unikátní měření teploty se jako první využije v Prostějově

Foto Nemocnice Prostějov

Unikátní technologii k měření tělesné teploty začali jako první v republice využívat na infekčním oddělení Nemocnice Prostějov

Unikátní řešení pro kontinuální měření tělesné teploty vyvinula v reakci na epidemiologickou situaci společnost ALIS Tech s.r.o. Speciální teplotní senzory, které mají pacienti neustále umístěny na těle, firma poskytla infekčnímu oddělení Nemocnice Prostějov, které může nyní jako první v republice tuto technologii vyzkoušet. První zkušenosti prostějovských zdravotníků s novým vybavením jsou více než kladné.

„Naše společnost má bohaté zkušenosti s inovativními systémy bezpečnosti v oblasti průmyslu. Mimořádná situace spojená s šířením COVID-19 byla pro náš tým v čele s vývojáři impulsem pro vytvoření inovativního online řešení, které zdravotníkům usnadní měření tělesné teploty. Jako prostějovskou firmu nás velmi těší, že můžeme technologii jako první nabídnout právě Nemocnici Prostějov,“ uvedl ředitel společnosti ALIS Tech s.r.o Josef Hrabal.

Nemocnice Prostějov testuje na SARS-CoV-2 také samoplátce. Ode dneška!

ilustrační foto

Odběrová místa u Nemocnice Prostějov začne od pátku 24. dubna nově testovat na nový typ koronaviru kromě indikovaných pacientů také samoplátce. Středomoravská nemocniční se rozhodla tuto novinku nabídnout jako doplňkovou službu laboratoře v Nemocnici Prostějov.

Oddělení laboratorní medicíny v Nemocnici Prostějov zvýšilo před velikonočními svátky kapacitu provedených vyšetření a je tak každý den schopno vyhodnotit přes 200 vzorků. „Rozhodli jsme se proto jako doplňkovou službu nabídnout možnost nechat se vyšetřit také samoplátcům, tedy lidem, které k vyšetření neindikuje lékař či hygienik, ale kteří mají sami zájem nechat se otestovat. Laboratoře Oddělení laboratorní medicíny Prostějov zároveň garantují, že nedojde k prodloužení vyšetřovacího času u vzorků od indikovaných pacientů.

Nemocnice obnovuje plánovaný ambulantní provoz. Od pondělí přijímá pacienty k plánovaným hospitalizacím!

ilustrační foto Nemocnice Prostějov

Nemocnice v Prostějově reaguje na zmírnění mimořádných opatření Ministerstvem zdravotnictví a postupně obnovuje provoz ve všech ambulancích. Od pondělí 20. dubna zde budou pacienti přijímáni také k plánovaným hospitalizacím. Lůžková i ambulantní zdravotní péče bude i nadále poskytována za přísných protiepidemických opatření.

Svůj provoz tento týden obnovují všechny ambulance. „V prvním kroku již telefonicky kontaktujeme všechny pacienty, kteří měli být vyšetřeni v posledních týdnech i ty, kteří mají návštěvu naplánovanou na následující dny. Individuálně se vyhodnotí zdravotní stav každého pacienta a domluví termín návštěvy u lékaře. Může se stát, že nám někteří klienti na sebe nezanechali telefonický kontakt, v tomto případě prosíme, aby se lidé do ordinace, kde je čeká vyšetření, ozvali sami,“ uvádí předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční Marie Marsová, MBA.

Prostějovská nemocnice zdvojnásobí kapacitu testování

Foto Nemocnice PRostějov

Nemocnice Prostějov efektivně zareagovala na zvýšenou potřebu testování osob s podezřením na COVID-19 a zvýšila svou kapacitu denních vyšetření na Oddělení laboratorní medicíny na dvojnásobek.

Personálně posílený tým specialistů zde nově pracuje ve dvou osmihodinových směnách a denně vyhodnotí i více než 200 odebraných vzorků. „Celkový počet testů kolem 200 je však maximální, a to z důvodu náročnosti na personální, technické i prostorové kapacity. Laborantky musí být erudovány v pipetování opravdu velmi malých objemů, v řádech mikrolitrů.

Coronavirus Dance Challenge přijata!, hlásí Nemocnice Prostějov

ilustrační foto

Populární taneční výzva Coronavirus Dance Challenge se rozšířila i do Prostějova. Zapojil se do ní zdravotnický personál Nemocnice Prostějov spolu s městskými strážníky. 

Kromě zlepšení nálady mezi lidmi chtějí splněním výzvy podpořit i osvětu s souvislostí s pandemií koronaviru a prevencí nákazy. Tancem postupně upozorňují na to, že lidé mají ve stávající situaci držet od ostatních vzdálenostní odstup, mýt si pravidelně ruce a nesahat si na obličej. Každé ze základních pravidel pro prevenci hygieny se ve videu zopakuje třikrát, takže je i názorné.

V prostějovské nemocnici zemřel v souvislosti s koronavirem druhý pacient

ilustrační foto nemocnice Prostějov

První obětí koronavirové nákazy byl 28. března 2020 81letý senior, hospitalizovaný v Nemocnici Prostějov. Ta dnes potvrdila druhé úmrtí, ke kterému došlo v úterý 31. března.

"Bohužel potvrzuji, že včera v prostějovské nemocnici zemřel na oddělení ARO v pořadí druhý pacient, u něhož bylo rovněž prokázáno onemocnění Covid-19. Pacient (1939) byl vážně nemocný a virová nákaza jeho stav ještě zhoršila," sdělila dnes krátce po poledni PvNovinkám mluvčí nemocnice Radka Miloševská. (ber)