ilustrační foto
Koronavirem se nakazil lékař infekčního oddělení v Prostějově. Informaci České televizi potvrdila mluvčí nemocnice Radka Miloševská.
Jestli se muž nakazil v práci či jinde, není jasné. Podle Miloševské se uvažovalo o uzavření infekčního oddělení, nakonec ale jeho chod zůstane zachován. „Průběh onemocnění je (u nakaženého lékaře) dosud mírný, lehký. Oddělení dál funguje, je na něm nyní devět pacientů,“ řekla. Veškerý personál nemocnice, který s lékařem přišel do kontaktu, je v karanténě a postupně testován. Výsledky zatím nejsou k dispozici. (red)