policisté

Policisté obdrželi medaili za záchranu lidského života

Foto MMP

Praporčík Lukáš Pavelka, nadstrážmistr Vladimír Kotlán a nadstrážmistr Martin Božek. To je trojice prostějovských policistů, která 23. prosince 2021 zachránila život prodejci ryb. Tříčlenná hlídka policistů z oddělení hlídkové služby se tehdy nacházela v blízkosti prodejny Tesco na ulici Konečná v Prostějově, když k nim přiběhl muž, který je požádal o pomoc v souvislosti se zdravotní indispozicí prodavače ryb, který se nacházel v nedalekém stánku.

Policisté ani na chvilku nezaváhali a běželi k místu, kde našli muže v bezvědomí. Ihned zkontrolovali jeho životní funkce a když nenahmatali tep, zahájili masáž srdce. Dva z policistů mu poskytovali první pomoc a třetí běžel do obchodního střediska, kde je pro tyto případy uložen defibrilátor. S jeho pomocí se jim ještě před příjezdem přivolané záchranné služby podařilo zkolabovaného muže oživit a přivést zpátky k životu. Po příjezdu zdravotníků na místo ho předali do jejich péče. Sanitkou byl poté 53letý muž převezen do prostějovské nemocnice.

V noci nehlídkovali jen policisté a strážníci, ale i Barunka

Foto PČR

Na vskutku netradiční pomocnici natrefili v úterý 27. ledna 2021 před půlnocí policisté v Postřelmově. Když projížděli centrem obce, zaznamenali v jedné z bočních ulic pohyb.

„Hej, co to bylo?“, zazněla nejistě položená otázka uvnitř služebního vozidla. „Buď hodně škaredej pes, nebo prase“, usoudil kolega a do ulice zajel. „B“ bylo správně! V záři světlometů se v celé své kráse promenádovalo prase. A noční hlídkování se mu rozhodně zamlouvalo, protože dostat jej zpět do chlívku byl rozhodně pořádný oříšek. Kvůli snadnějšímu odchytu a zjištění majitele, požádali policisté o pomoc strážníky MP Zábřeh vybavené odchytovou tyčí.

Prostějovský policista dostal medaili za záchranu života

Foto PČR

Plaketu a služební medaile „Za statečnost“ udělil policejní prezident brig. gen. Jan Švejdar třem policistům a jednomu civilistovi, kteří svou odvahou přispěli k záchraně životů dvou žen. Tato ocenění jim předal ředitel Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje plk. Tomáš Landsfeld na radnici v Javorníku. Mezi oceněnými je policista z Prostějova.

Medaili „Za statečnost“ si včera také převzal prap. Tomáš Skalička z prostějovského dopravního inspektorátu. Praporčík Skalička, jinak též dobrovolný hasič v obci Ondratice, šel ve středu 29. dubna v podvečer ulicí k domovu. Vtom si povšiml, že z domu jeho sousedky se valí hustý dým. Bez zaváhání do domu devětadevadesátileté seniorky vběhl. Hustě zakouřený prostor musel projít přikrčený k podlaze.

Policisté ocenili své nejlepší

Foto PČR

V pátek 19. ledna 2018 proběhlo v reprezentativních prostorách Obřadní síně Magistrátu města Prostějova slavnostní vyhlášení nejlepších policistů a občanských zaměstnanců územního odboru Prostějov za rok 2017. Slavnostního aktu se zúčastnila celá řada významných hostů nejen z řad Policie České republiky, ale i ostatních složek Integrovaného záchranného systému i veřejného života.

Slavnostní akt zahájil vedoucí územního odboru Prostějov plukovník Miroslav Spurný, který přítomné přivítal a v projevu za dobrou práci poděkoval všem policistům i občanským zaměstnancům v rámci celého územního odboru Prostějov.

Krátké projevy pronesli také ředitel Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, plukovník Tomáš Landsfeld a primátorka města Prostějova, doktorka Alena Rašková. Ta v projevu ocenila nelehkou práci policistů a ocenila význam policejní práce pro veřejnost.

OBRAZEM: Na radnici se udělovala ocenění

Foto MMP

V obřadní síni radnice dnes, tj. 28.4.2017 proběhlo udílení ocenění strážníkům městské policie, policistům a dalším pracovníkům, kteří se starají o bezpečí obyvatel v našem městě. 

Čestný odznak Městské policie Prostějov ZA ZÁSLUHY obdrželi:

Str. Stanislav KONUPKA

k MP nastoupil dne 2.5.2007, vykonává funkci strážníka hlídkové služby již deset let, projevuje vysoké nasazení, aktivitu, snahu o co nejlepší výsledky při zajišťování veřejného pořádku. Významně se tak podílí na vytváření bezpečného prostředí v našem městě.

Str. Jan PŘICHYSTAL

Prostějov podepsal spolupráci se srbským Prijepoljem

Foto Josef Franc, IPA

 

Letošní  druhá návštěva srbských policistů a současně i představitelů samosprávy města Prijepolje v Prostějově se podle jejich názoru velice vydařila. Na jejich pozvání se proto v minulých dnech vypravila do Srbska delegace IPA České sekce, územní skupiny 223 Prostějov, Sportovního klubu policie Moravan Prostějov a zástupci magistrátu.

Program návštěvy, do jehož příprav se zapojila i radnice v Prijepolje, byl pestrý každý den. „Mimo jiné jsme se podívali do Národního parku Tara a svezli se historickou úzkokolejkou, prohlédli si město Visegrad, při trekingové výpravě projeli kaňonem řeky Mileševky, prohlédli si firmu Emilio Štecher, zabývající se zpracováním mramoru,“ popsal část programu Josef Franc, vedoucí územní skupiny IPA 223 Prostějov a nadšený fotograf, který celý průběh návštěvy dokumentoval.

V noci z pátku na sobotu a v sobotu policisté zkontrolovali 232 vozidel!

ilustrační foto PČR

 

V průběhu pátku a soboty proběhlo na teritoriu okresu Prostějov několik dopravně bezpečnostních akcí.

"První z nich se uskutečnila v době od 20:30 hodin dne 28.6.2013 do 00:30 hodin dne 29.6.2013", uvedla k bezpečnostní akci Irena Urbánková z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. Během ní zkontrolovali policisté 117 vozidel. Zjistili 9 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, za které uložili blokové pokuty za 900 korun. Jeden z přestupků – jízda pod vlivem omamných a psychotropních látek - bude oznámen k projednání  příslušnému správnímu orgánu. "Další dvě proběhly v sobotu 29. června.

OBRAZEM: Po stopách 22. výsadkové brigády Prostějov

ilustrační foto Franc

 

"Pochodu se zúčastnilo i 11 prostějovských policistů, členů International Police Association, územní skupina 223 Prostějov a Sportovního klubu policie Moravan Prostějov", sdělil Pvnovinkám jeden z účastníků a dopisovatel našich webových aktualit Josef Franc. 

"Trasa pochodu byla výborně vedená, hlavně po lesních a polních cestách, počasí přálo a ani těch puchýřů nebylo tolik. Pořadatelům patří velký dík za perfektně zvládnuté zajištění pochodu. Dalších ročníků se určitě znovu zúčastníme", dodal s nadšením a úsměvem na tváři Franc.

Bouračka za více než půl milionu korun

ilustrační foto

Nehoda na rychlostní komunikaci za více než půl milionu korun. To byl důvod ranního výjezdu policistů. Viníkem byla nepozornost.

Včera krátce po půl osmé ráno na rychlostní komunikaci řinčely plechy. Na dvacátém prvním kilometru ve směru Prostějov – Vyškov boural mladý motorista.

„Z provedeného šetření vyplývá, že třiadvacetiletý řidič nákladního vozidla Renault nedodržel bezpečnou vzdálenost za nákladním vozidlem Renault, které jelo před ním a zezadu do něho narazil,“ informovala policejní mluvčí Irena Urbánková. Jak potvrdila, nehoda se obešla bez zranění. Alkohol policisté na místě vyloučili dechovou zkouškou.